ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17
    2016/08/19
    203
    154

پاسخ : با چه سیستم عامل و با چه نرم افزاری شروع کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr63

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

لینک مشکل داره
    سلام جناب مهندس

در رابطه با زبان برنامه نویسی و فرمایشات شما ، خواستم نظرم رو به اشتراک بزارم. البته این رو هم عرض کنم که روی سخنم عزیزانی هستند که این تاپیک رو میخونند. شاید مفید باشه.
    گاها پرسیده میشه بهترین زبان برنامه نویسی چیه؟ باید عرض کنم که بدلیل اینکه الان سالها از پیدایش زبانهای برنامه نویسی می گذرد و بخاطر مسایلی مثل الگوبرداری زبانهای برنامه نویسی از یکدیگر، استانداردسازی زبانها، استفاده ازخطاهاو اشتباهات زبانهای دیگر در زمان پیدایش زبان، ورژنهای جدید و اصلاح باگها و خطاهای ورژنهای قبلی، استفاده از زبانهای دیگر درون برنامه بصورت Inline یا کتابخانه و .... به همه این دلایل دیگر، بحث بهتر بودن فلان زبان مطرح نیست.
    پس چی باعث میشه تا ما یک زبان برنامه نویسی رو انتخاب کنیم؟
    1.گفتیم که امکانات بیشتر زبانها با هم یکیه اما گاها در محیط IDE یا ... یک منوی خاص یا چیزی مثل آن هست که در IDE رقیب نیست در مقابل هم منوهایی در برنامه رقیب هست که دراین برنامه نیست. پس سوال مهم برای انتخاب بین این دو، این هست که کدام این منوها بدرد کار و پروژه های ما می خورند (البته همونطور که گفتم این موارد بسیار محدود هستند)
    2.قابلیت مولتی پلتفرم بودن زبان
    سر این مورد هم بحثی که برای ما باید مهم باشه اینه که چه پلتفورمی؟؟؟
    یکسری از زبانها مولتی پلتفرم بمعنی قابلیت انتقال بین ویندوز، لینوکس و مک رو دارند
    سری دیگری قابلیت انتقال بین اندروید، ios، رسپر، آردوینو و ...
    سری دیگری علاوه بر موبایل در دسکتاب هم میشه میشه استفاده کرد.
    3. مورد دیگر که خیلی مهم هست اینکه شما پیش زمینه برنامه نویسی در کدام زبان دارید؟ C ، basic یا java
    بیشتر زبانهای برنامه نویسی از این سه زبان گرفته شده اند و اگر شما به یکی از این سه زبان یا زبانهای شبیه به آن آشنایی دارید، در یادگیری زبان جدید همگروه با آن زبان، حداقل یک سوم راه را جلو هستید بلکه بیشتر. درست بهمین دلیل، اینکه شما پیش زمینه برنامه نویسی در کدام زبان را دارید بسیار تعیین کننده است.
    برای دوستانی که الکترونیک کار میکنند و پیش زمینه بیسیک رو دارند برنامه های سایت b4x رو پیشنهاد میکنم که همگی با زبان بیسیک هستند شامل:
    b4a : برای اندروید
    b4i : برای ios اپل
    b4j : برای دسکتاپ
    b4r : برای آردوینو و بخصوص ماژولهای esp8266

برای عزیزانی که پیش زمینه c دارند:
    زبان کیوت که در مجله نویز شماره 14 معرفی شده و در رسپر، اندروید، ios و ... کاربرد داره

تذکر: ایکلیپس و اندروید استودیو بیشتر بدرد طیفی از دوستان میخوره که یا java بلدن یا رشتشون کامپیوتر هست و قصد استخدام بعنوان برنامه نویس موبایل در ایران رو دارند.
    2017/12/12
    3
    4

اگه الگوریتم نویس خوبی هستی بهتره بری سراغ بیسیک هم برای اندروید هم برای چیپ و هم برای کامپیوتر کامپایلر خاص خودشو داره و دستورات شبیه به هم .. حال چرا بیسیک بیسیک کاملا حرفه*ای هستش تنها موردش سواد کم در ارائه کمک و آموزش بطور مثال مهندسی پانزده سال پیش روی ۸۰۵۰ ها با زبان بیسیک بسکام برنامه اینورتر چندین کیلو وات کار کرده و سود خودشم برداشت کرده بود ولی یه خط کد هم با کسی به اشتراک نزاشته بود پس بیسیک می تونه با فکر شما و الگوریتم مناسب بهترین گزینه باشه و منابع داخلی ما در مورد بیسیک اکثرا کپی شده اند و فاقد نظر مناسب و حرفه ایی هستند
    2010/11/02
    17
    7

پاسخ : برنامه نویسی raspberry pi با لب ویو

ممنون حالا یه سوالی . آیا امکان برنامه نویسی raspberry pi با لب ویو وجود داره .کسی این کارو کرده .
    من یکم روی این قضیه تحقیق کردم. قابلیتش هست ولی فقط برنامه رو میتونی اجرا کنی و نتایج را در کامپیوتر و فرنت پنلی که طراحی کردی، ببینی. فک میکنم اسم تول کیتش linx بود.
    البته ابزارهای دیگه هم بود که ادعا میکرد میتونه فرنت پنل را روی lcd متصل به برد نمایش بده ولی پولی بود.
    2013/03/18
    babol
    1,413
    680

کافیه یکبار برای همیشه سی/سی++ رو یاد بگیرید .
    دیگه فکر نکنم هیچوقت برای جابجایی بین ide ها - میکرو ها - سیستم عامل ها نیاز به یاد گرفتن زبان جدید کنید.
    چون زبان های مهمی مثل سی شارپ و جاوا هم از سی مشتق شده و بعد یادگیری سی / سی++ شما فقط یه هفته برای یاد گیری این زبان ها وقت نیاز دارید.
    هر چیز جدیدی اگه قرار باشه به دنیا معرفی شه مطمعنا سی رو پشتیبانی میکنه.

موفق باشید.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)
    2016/03/11
    231
    332

سلام برای قرار دادن ویدیو از اپارات از بی بی کد اپارات استفاده کنید به عنوان مثال اگر لینک ویدیوتون بدین شکله

برای قرار دادن ویدیو به صورت لایو در تاپیک کافیه چند حروف اخر این لینک رو لای بی بی کد اپارات که ایکنش تو ادیتورتون دیده میشه بزارید که در این لینک اون چند حروف این rJfQm میباشد بعد ویدیو شما به صورت

که دوستمون اشتباه گذاشته بودن که اصلاح شد پخش میشه بهتره بعد گذاشتن حروف لینک ویدیو ان را وسط چین کنید که پستتون مرتب دیده بشه با تشکر موفق باشید
    خرید فروش سرور بطور مستقیم از دیتاسنتر های خارجی
    فروش لایسنس های امنیتی و نرم افزاری
    خدمات پرداخت انلاین ارزی
    فروش پنل پیامکی و نمایندگی
    برای مشاهده سایر خدمات رو لوگویی که تو امضام هست کلیک کنید .
    Hidden Content
    آدم ها همه چیز را همین طور حاضر و آماده از مغازه ها می خرند،
    اما چون مغازه ای نیست که دوست معامله کند، آدم ها مانده اند بی دوست.
    گفت: تو اگر دوست می خواهی مرا اهلی کن
    پرسید: اهلی کردن یعنی چه؟
    گفت: یعنی ایجاد علاقه کردن و این چیزی ست که این روزها پاک فراموش شده.
    پرسید: راهش چیست؟
    گفت: باید صبور باشی... خیلی صبور.

ﺁﺩﻣﻬﺎ ﺷﺒﻴﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﻳﺸﺎﻥ ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ ﺳﺎﺩﻩ ﻟﻮﺡ ﻧﺒﺎﺵ !! ﻫﻴﭽﻜﺲ, ﺩﻳگرﯼ ﺭﺍ , ﺑﺮﺍﯼ ﭼﻴﺰﯼ ﻛﻪ ﻫﺴﺖ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺭﺩ ! ﻋﻼﻗﻪ ﯼ ﺁﺩﻣﻬﺎ ﺑﻪ ﻫﻢ, ﺍﺯ ﻧﻴﺎﺯﻫﺎﻳﺸﺎﻥ ﺷﺮﻭﻉ ﻣﻴﺸﻮﺩ , ﻧﻴﺎﺯﻫﺎیی ﻛﻪ ﺷﺎﻳﺪ ﺭﻭﺯﯼ , ﺁﺩﻡ ﺩﻳﮕﺮﻱ, ﭘﺎﺳﺦ ﺑﻬﺘﺮﯼ ﺑﺮﺍﻳﺸﺎﻥ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ...
    2013/04/24
    2,766
    2,860

سلام
    تازه با

آشنا شدم و هنوز یک برنامه هم ننوشتم
    با چه سیستم عاملی کار کنم . اندروید - لینوکس یا سیستم عامل خودش
    یکی میگه با پایتون و یکی میگه با Node.js . گیج شدم که کدامش بهتره
    لطفا راهنمایی کنید ممنون
    من پایتون رو و رسپبری پای 3 رو پیشنهاد میکنم. چون نسبت به برد ها و زبان های برنامه نویسی دیگه منابع و سورس های فوق و العاده زیادی در سطح اینترنت براش موجود هست.
    از لحاظ منابع سخت افزاری و قیمت هم مناسب هست!!!
    یادگیری پایه ای پایتون هم فوق العاده راحت هست و تا دلتون بخواد فیلم آموزشی فارسی و کتاب برای هست
    2012/07/31
    شیراز
    272
    101

سلام من با orange pi pc plus , zero ,iot,,pluse 2 و.... و هم چنین رزبرین کار کردم به نظرم با سی و پایتون رو یاد بگیری گیر نمی افتید همه کاری و میشه بهاش کار کرد .در مورد orange pi با رزبرین من ترجیحم به orange هست هزینه کم و سخت افزار بالاتر رو در دسترس قرار میده برا منابع آموزشی هر کدی که برا رزبری هست بدون هیچ مشکلی رو orange اجرا میشه دل نگرانی نداشته باشید . اگر armbian نصب کنید انجمن Armbian تقریبا همه موضوعی و جواب داده در کنار این شما دارید با لینوکس کار میکنید فقط کافیه خواستتون و در گوگل سرچ کنید قطعا بی جواب نمیمونه .
    اینم پردازش تصویر در orange pi با زبان pythone

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17