ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 8 از 13 نخست 12345678910111213 آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 125
    2014/05/23
    يزد-مهريز
    490
    248

پاسخ : آموزش EmWin روی میکرو های STM32 ((قابل توجه علاقه مندان TFT LCD))

خب ، بریم سراغ قسمت بعدی آموزش
    فایل بعدی GUI_X.c هستش. (تقریبا نیاز به ویرایش نداره)
    این فایل برای ایجاد تاخیر توی سیستم عامل Emwin هست.
    مثلا تابع GUI_Delay(t); کارش ایجاد تاخیر به زمان t میلی ثانیه هست
    خوب این فایل چیا توش هست و به چی نیاز داره؟
    توی این فایل ما به یه متغیر نیاز داریم که وقتی میکرو شروع به کار کرد این متغیر هر 1 میلی ثانیه افزایش پیدا کنه
    یعنی ما باید یه تایمر میکرو رو جوری تنظیم کنیم که هر 1 میلی ثانیه سر ریز بشه و یه متغیر مشخص رو یک واحد یک واحد اضافه کنه.
    بهترین تایمر برای این کار تایمر systick هستش که اگه از کتابخونه HAL استفاده میکنید این تایمر روی 1 میلی ثانیه تنظیم شده و داره متغیر 32 بیتی به نام uwTick رو هر 1 میلی ثانیه افزایش میده

برای اینکه به متغیر uwTick توی فایل GUI_X.c بتونیم دسترسی پیدا کنیم اول از همه کد

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

"stm32f4xx_hal.h" رو اول برنامه مینویسیم و بعد متغیر uwTick رو extern میکنیم.

البته توی فایل هایی که من گذاشته بودم اینکار انجام شده بوده و نیازی نیست شما کاری توی این فایل انجام بدین.

بقیه فایل ها مربوط به کتابخانه های lcd و تاچ هستش و خودتون باید اضافه کنید و میشه گفت که emwin کارش تقریبا تمومه
    2014/10/20
    ایران
    389
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط alidehghan288

خیلی پایین نیست
    برای کارا های عادی عالیه.
    میشه بفرمایین تا چه سطح کاری مناسبه؟
    ویرایش توسط noorworkshop : 2017/12/30 در ساعت 14:07
    2016/12/19
    5
    6

مهندس مشتاقانه منتظر اموزش های بعدی شما هستیم
    اگر امکانش بود به صورت ویدیو بسازید اینطور وقت کمتری شما ازتون گرفته میشه تا یکی یکی عکس بگیریر و تایپ کنید البته این یک پیشنهاد هست.یاعلی
    2010/05/23
    211
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط sam hossein

مهندس مشتاقانه منتظر اموزش های بعدی شما هستیم
    اگر امکانش بود به صورت ویدیو بسازید اینطور وقت کمتری شما ازتون گرفته میشه تا یکی یکی عکس بگیریر و تایپ کنید البته این یک پیشنهاد هست.یاعلی
    منم موافق هستم ، مهندس جان لطفا بصورت ویدیوئی قرار بدین ، تو این مدت من همچنان موفق به راه اندازی emwin بر روی stm32f103 نشدم
    2007/08/02
    1,361
    854

نقل قول نوشته اصلی توسط kazemihossein33

منم موافق هستم ، مهندس جان لطفا بصورت ویدیوئی قرار بدین ، تو این مدت من همچنان موفق به راه اندازی emwin بر روی stm32f103 نشدم
    بله من هم دقیقا همین مشکل دارم.
    بر دوستان رفته چه افسوس میخوری
    ما هم مگر جواز اقامت گرفته ایم
    2017/12/17
    5
    1

سلام مهندس. من یک برد دیسکاوری stm32f429zi گرفتم . چندتا مثال برای emwin روی برد تست کردم جواب داد اما وقتی خودم میام مطابق مثالا برنامه بنویسم نشون نمیده و یا lcd پرپر میزنه . یا اگه تنظیمات خاصی برای این برد هست ممنون میشم بگین.
    ویرایش توسط hamed2018 : 2017/12/25 در ساعت 19:38
    2012/07/29
    17
    9

سلام مهندس دهقان .من براتون پیام خصوصی ارسال کردم اما صندوقتون پر بود.
    ممنون میشم یه نگاهی به این تاپیک بندازید مرتبط با موضوع هست و دیدم داخل پست ها شما هم از این درایور استفاده کردید.
    لینک :

با تشکر
    2017/07/08
    316
    208

الان این شد آموزش! خودت خندت نمیگیره. البته قبول دارم اموزش قوی توی این سطح نباید رایگان باشه ولی نه دیگه انقدر بی سر و ته ! اصلا یه سوال آبدار؟ در حالت مالتی پیج و چند لایه مثل اکثر دستگاههای بیمارستانی که اینطوری هستن . چه کار میشه کرد که کالیبراسیون تاچ پد دستگاه به هم نریزه ؟ اصلا با Emwin میشه حلش کرد. کسی میتونه جواب منو بده.
    2013/03/05
    112
    60

با سلام خدمت دوستان
    اول تشکر فراوان از جناب دهقان بابت قرار دادن این آموزش
    بنده قبل از اینکه آقای دهقان این آموزش رو که لطف کردن اینجا قرار دادن این لایبرری رو روی برد خودم با مشقت و صرف وقت زیاد راه اندازی کردم
    و وقتی اومدم این آموزش رو دیدم اینجا خیلی خوشحال شدم چرا که افراد دیگه واسه راه اندازی اولیه این لایبرری توسط STM32 براحتی میتونن با این آموزش
    کار خودشون رو پیش ببرن البته در حد راه اندازی اولیه و بقیه موارد رو میشه با رجوع به دیتا شیت خود EMWIN کم کم پیش برد
    القصه:
    1- ایشون لطف کردن این آموزش رو در همین حد که واسه خیلیا سد بسیار بزرگیه قرار دادن پس طلبی از ایشون نداریم
    2- برخی از دوستان هنوز نحوه درست درخواست کردن و پرسیدن سوالشون رو از اعضای انجمن بلد نیستن
    3- اگر مطلب مورد نظر، خواسته شما رو برآورده نمی کنه دلیل بر بدرد نخور بودن آموزش ، کمک و همفکری دوستان نیست
    4 - لطفا با ادبیات و بیان خود دوستانی که بی ادعا کمک می کنند رو دلسرد نکنیم
    2014/05/23
    يزد-مهريز
    490
    248

سلام به همگی
    تو این چند روز کار برام پیش اومد نتونستم ادامه بدم که الان ادامه رو شروع میکنیم
    • سلام مهندس. من یک برد دیسکاوری stm32f429zi گرفتم . چندتا مثال برای emwin روی برد تست کردم جواب داد اما وقتی خودم میام مطابق مثالا برنامه بنویسم نشون نمیده و یا lcd پرپر میزنه . یا اگه تنظیمات خاصی برای این برد هست ممنون میشم بگین.

اینکه lcd شما پرپر میزنه قطعا به کتابخونه lcd خودتون برمی گرده یا توی فایل LCDConf.c نوع درایور رو به emwin تعریف نکردین

سلام مهندس دهقان .من براتون پیام خصوصی ارسال کردم اما صندوقتون پر بود.
    ممنون میشم یه نگاهی به این تاپیک بندازید مرتبط با موضوع هست و دیدم داخل پست ها شما هم از این درایور استفاده کردید.
    توی پست هایی که قبلا گذاشتم یه سری فایل گذاشتم برای دانلود که توی اونا کتابخونه این LCD بود که با FSMC راه انداخته بودم
    شما باید ببینید که LCD شما پایه CS اون به کدوم پین رفته. اگه NE4 باشه آدرس LCD میشه 0x6C000000 و اگه NE3 باشه میشه 0x68000000 اگه NE2 باشه میشه 0x64000000 و NE1 میشه 0x60000000

در حالت مالتی پیج و چند لایه مثل اکثر دستگاههای بیمارستانی که اینطوری هستن . چه کار میشه کرد که کالیبراسیون تاچ پد دستگاه به هم نریزه ؟ اصلا با Emwin میشه حلش کرد. کسی میتونه جواب منو بده.

کالیبراسیون تاچ به Emwin ربطی نداره
    اما مولتی پیج توی Emwin امکان پذیره و اصلا با تاچ مشکلی نداره
    میتونید 10 تا پیج درست کنید و توی هر صفحه هرچی دوست دارین قرار بدین بدون اینکه مشکلی پیش بیاد

با سلام خدمت دوستان
    اول تشکر فراوان از جناب دهقان بابت قرار دادن این آموزش
    بنده قبل از اینکه آقای دهقان این آموزش رو که لطف کردن اینجا قرار دادن این لایبرری رو روی برد خودم با مشقت و صرف وقت زیاد راه اندازی کردم
    و وقتی اومدم این آموزش رو دیدم اینجا خیلی خوشحال شدم چرا که افراد دیگه واسه راه اندازی اولیه این لایبرری توسط STM32 براحتی میتونن با این آموزش
    کار خودشون رو پیش ببرن البته در حد راه اندازی اولیه و بقیه موارد رو میشه با رجوع به دیتا شیت خود EMWIN کم کم پیش برد
    القصه:
    1- ایشون لطف کردن این آموزش رو در همین حد که واسه خیلیا سد بسیار بزرگیه قرار دادن پس طلبی از ایشون نداریم
    2- برخی از دوستان هنوز نحوه درست درخواست کردن و پرسیدن سوالشون رو از اعضای انجمن بلد نیستن
    3- اگر مطلب مورد نظر، خواسته شما رو برآورده نمی کنه دلیل بر بدرد نخور بودن آموزش ، کمک و همفکری دوستان نیست
    4 - لطفا با ادبیات و بیان خود دوستانی که بی ادعا کمک می کنند رو دلسرد نکنیم
    خیلی ممنون از شما

خوب راستش من دارم یه برد با میکرو STM32F767IGT6 می سازم که روش TFT 7 اینچ و تاچ خازنی سوار کنم
    یه SDRAM به اندازه 256 مگابیت که میشه 32 مگابایت هم توی فروشگاه دیدم که میخوام برای بردم قرار بدم. این میکرو با این رمی که براش در نظر گرفتم میتونه همه امکانات گرافیکی EmWin رو اجرا کنه
    آماده شد انشالله یه فیلمی ازش میگیرم

خوب بریم سراغ آموزش:
    من همه فایل ها رو توضیح دادم البته یه سری فایل های .h هم هستند که تنظیم کردنشون خیلی مهم نیست و به صورت پیشفرض خوبن
    فقط اگه بعد از اضافه کردن فایل ها به پروژه خطاهایی به عنوان پیدا نکردن فایل های .h دیدین به این قسمت از نرم افزار کیل برین:

روی اون سه نقطه که مشخص کردم کلیک کنید. بعد یه پنجره باز میشه که توی اون آدرس هایی هست که کامپایلر فایل ها رو Include میکنه
    اگه فایل هاتون رو پوشه بندی کردین ، تموم این پوشه ها رو توی این پنجره آدرسش رو اضافه کنید

حالا میریم سراغ برنامه نویسی با main برنامه مون.
    وقتی همه فایل ها رو به پروژه اضافه کرین توی فایل main.c اول فایل فایل زیر رو Include کنید:
    کد:
    #include "Dialog.h"
    بعد توی تابع main و بعد از اینیشیالیز قسمت های میکرو یعنی FSMC - RTC - GPIO و ... تابع زیر رو اضافه کنید:
    کد:
    GUI_Init();
    بعد برای این که بفهمین که Emwin درست میکنه یه نه کد زیر رو اجرا کنید:
    کد:
    GUI_DispString("TEXT Test");
    بعد حتما باید آخر برنامه یه حلقه بینهایت ایجاد کنید و توش یه تاخیر 50 میلی ثانیه ای ایجاد کنید. به این صورت:
    کد:
      while (1)  {
    		GUI_Delay(50);
    		WM_Exec();
      }
    کد بالا کارش اینه که نذاره برنامه از دست Emwin خارج بشه و تصویر بره.

الان کد شما توی تابع main باید اینجوری باشه:

الان باید کامپایلر برنامه رو بدون خطا کامپایل کنه.
    در صورت اجرا باید روی tft صفحه سیاه باشه و روش متن TEXT Testبه رنگ سفید رو tft به نمایش در بیاد.
صفحه 8 از 13 نخست 12345678910111213 آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 125