ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2006/04/20
    Safakhoo@eca.ir
    39
    73
    معاونت وب سایت
    معاونت وب سایت

Lightbulb تجربیات شغلی : محلی برای اشتراک آنچه در مورد کار خود تجربه کرده اید

دوستان سلام
    توی این پست قصد داریم #تجربیات_شغلی خودمون رو به اشتراک بذاریم. این تجربیات می تونه در تمامی موضوعاتی باشه که برای یک نفر تجربه شده. موضوعات مربوط به کسب و کار، موفقیت ها یا شکست های مالی، تجارب فنی موقع کار با یه قطعه خاص و این دست مطالب.
    به اشتراک گذاری این تجربیات، مطالعه و به کار گرفتن اونها، می تونه باعث یک #هم_افزایی بشه که در نهایت منجر به پیشرفت یکایک افراد مخاطب این بحث خواهد شد. پس از شما هم می خوایم که با شرکت تو این بحث و به اشتراک گذاشتن اموری که تجربه کردید، از #آگاهی_بخشی به دیگران لذت ببرید.
    می اندیشم، پس هستم!!!

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید
    2012/07/16
    54
    14
    کاربر تازه وارد
    کاربر تازه وارد

پاسخ : تجربیات شغلی : محلی برای اشتراک آنچه در مورد کار خود تجربه کرده اید

سلام
    این کار بسیار خوبی هست ولی بیشتر کاربران در تلگرام و اینستاگرام هستند
    چرا شرکت مثل بقیه شرکت ها گروه تلگرامی نداره
    بهتره اینستا گرام هم داشته باشه
    اون موقعه مشارکت زیاده و عملا به نظرم فروم های سایت های مختلف دیگه دورانشون تموم شده و کمتر کسی سر میزنه
    البته برای بهتر شدن و مشارکت بیشتر نظر دادم
    2013/12/21
    بابل-امین آباد
    1,508
    340
    کاربر کامل
    کاربر کامل

سلام
    دوست عزیز همه ی ما در گروه های تلگرامی عضو هستیم ،
    مسلما در گروهی که بیشتر از 300 عضو داشته باشه پرسش و پاسخ ها گم خواهند شد ، چه برسه به بیشتر از 10000 عضو فعال که هر روز به سایت ECA سر میزنن، شاید هم بیشتر!
    مزایای فروم نسبت به گروه ها مجازی اصلا قابل مقایسه نیست از جمله دسته بندی وبایگانی راحت تر!
    در ضمن ECA هم کانال تلگرامی داره و هم پیج اینستاگرامی(البته اینستاگرامش بیشتر به فروشگاه مربوط)
    __________________________________________________ _____________________
    از استارتر پوزش میطلبم بابت مطالب نامربوط
    __________________________________________________ _____________________

با تشکر از شما ؛ منم یه تجربه کوچیک دارم ،
    #تجربیات_شغلی
    بنده معتقدم و همچنین تجربه کردم که اگه انسان در یک زمینه تخصص کافی داشته باشه بهتره تا اینکه آچار فرانسه باشه...
    در بعضی از تبلیغات میبینیم که یک فرد اعلام میکنه برنامه نویسی انواع آیسی های ....... مهندسی معکوس انواع برد های صنعتی نظامی تجاری ..1..طراحی انواع مدارات آنالوگ ودیجیتال .....تعمیرات انواع درایور های صنعتی .... و .......
    در نگاه اول چنان متخصصی قابل تحسینه! اما وقتی با او وارد معامله میشوید متوجه کارنابلد بودن اون میشوید و میبینید از پس هر پروژه ای بر نخواهد آمد.
    خلاصه اینکه سعی کنید متخصص باشید و با متخصص ها کار کنید
    بدرود.
    2005/12/28
    تبريز
    4,171
    888
    مدیریت کل سایت
    مـديـريـت کـل سـايـت
    2005/12/28
    تبريز
    4,171
    888
    مدیریت کل سایت
    مـديـريـت کـل سـايـت

#تجربیات_شغلی
    اگر شما هنوز کسب و کاری را شروع نکرده اید و دنبال ایده مناسب میگردید باید روانشاسی را نیز به تمام مراحل تحقیق خود اضافه کنید.
    روانشناسی بازاریابی جزو مهمترین ارکان موفقیت در کسب و کارهای جدید شده است.
    عدم وجود متخصصین واقعی جهت مشاوره از بزرگترین مشکلات کسب و کار در کشورمان میباشد.
    2006/03/24
    ECA
    2,415
    163
    مدیریت کل سایت
    مـديـريـت کـل سـايـت

نجربیات شغلی !!!!
    سخته آدم یک تجربه خاص رو بگه
    ولی بعد اینهمه سال
    تجربه که چه عرض کنم ! چند تا درس گرفتیم از کار و زندگی !
    - هر موقع فکر کردیم بهترینیم و مغرور شدیم! ضرر کردیم
    - هر موقع حرکت مجموعه پایین اومد، دنبال ایراد گشتیم، دیدیم از خودمونه !
    - با جیب پر از پول نمیشه رفاقت رو خرید! ارزش خیلی چیزها (مخصوصا رفاقت) بیشتر از پوله
    - انتقاد پذیر باشید (البته بگم، من خودم خدای انتقاد پذیری هستم! الان از قبل خیلی بهتر شدم! قبلنها میکشتم طرف رو، الان ولی جوری نمی کنم بمیره! زنده میزارمش ولی هرموقع بعد انتقاد جواب ندادم و فکر کردم بهش، به نفعم بوده!)
    - اگر به کارتون علاقه ندارید، موندنتون هم به خودتون هم به اطرافیانتون ضرر میرسونه

و کلام آخر .... همونجور که من با eca به خیلی از آرزوهام رسیدم امیدوارم شما هم مثل من یک شغل خوب، رفیق بهتر از برادر خونی و زندگی پر از هیجان به دست بیارید.
    2013/04/24
    شیراز
    2,450
    1,161
    همکار بخش اجرایی
    همکار بخش اجرایی

چند مورد رو بگم برای دوستانی که تاره میخوان کارشون رو شروع کنند
    1-با فامیل شریک نشید!!!!
    2-اگر در مراکز استان و شهر های بزرگ هستید و دنبال اجاره کردن محلی برای کسب و کار خود میگردید ، واحد های شهرک صنعتی شهرتون و خونه های قدیمی با متراژ زیر 100متر بهترین گزینه برای کسب و کار های جدید هستن. این رو از این جهت میگم که هم از نظر فضا کم نمیارید هم به جیبتون فشار نمیاد .
    3-لازم نیست در ابتدای کارتون همه وسایل و ابزار رو خریداری کنید. در ابتدا بهتره وسایل و ابراز ضروری با کیفیت رو خریداری کنید . باقی وسایل رو هنگام نیاز خریداری کنید.
    4-در یکسال نخست کارتون نه قسطی بخرید نه قسطی بفروشید.
    5-ایجاد یک وبسایت و فروشگاه اینترنتی بزرگترین کمک رو به کسب و کارتون میکنه.
    6-با فامیل شریک نشید!!!!
    انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!
    ?What do people expect from an Electronic Engineer
    جامعه چه انتظاری از مهندسین الکترونیک دارد؟

‏فقط به تجربه ی عملی متکی نباشید .... دانش تئوری رو هم بکار ببرید
    تاپیک ها رو طولانی نکنید!!! یک جواب مختصر و مفید از یه تاپیک طولانی به مراتب با ارزش تر است
    2013/07/08
    اصفهان
    650
    401
    کاربر حرفه ای
    کاربر حرفه ای

من تجربیاتم را بیان می کنم و کاربران باهوش خودشان می توانند از آن ها درس عبرت بگیرند:

_ توی زیر زمین خانه مان، تعداد زیادی از کاتالوگ ها و بروشورهای خیلی قدیمی شرکت های الکترونیکی ایرانی مربوط به نمایشگاههای برگزار شده در گذشته را پیدا کردم. با کمی جستجو متوجه شدم تقریبا سایت هیچ کدام از شرکت هائی که مبادرت به طراحی یا مهندسی معکوس و تولید یک محصول الکترونیکی یا مخابراتی کرده بودند، دیگر فعال نبود و حتی دیگر هیچ رد و اثر و اسم و آدرسی هم از خودشان یا محصولشان وجود نداشت اما تقریبا سایت تمام شرکت هائی که از قدیم نماینده ی برندهای خارجی بودند، همچنان فعال و کم و بیش شاداب بود.

_ در طراحی های عملی الکترونیکی و مخابراتی متعدد و با کاربری های متنوع و بعضا پیچیده ای که داشته ام، تعدادی از مطالب خام و تئوری که پیشتر خوانده بودم، خیلی به دردم خوردند اما از طرف دیگه؛ هیچ گاه هم لازم نشد مثلا به صورت دستی از یک زاویه ی خاص Arc Cotan بگیرم و یا مثلا یک ماتریس، دترمینان، انتگرال و ... رو محاسبه کنم.

_ هیچ گاه از خریدن یک ابزار کار خوب پشیمان نشدم.

_ هیچ گاه پاسخ این پرسش خود را نیافتم : در ایران، چه کسی منتظر نوآوری من است؟!

_ همیشه با غریبه ترین غریبه معامله یا شراکت کنید و برای مراودات مالی، به خصوص در ایران و به ویژه در شهرستان های کوچک؛ هیچ گاه سراغ فامیل، دوست یا آشنا نروید.

_ زن گرفتن مثل خرید یک نویز ژنراتور بی نهایت گران قیمت اما با کلید Turn Off خراب و البته مانده در مودRandom One-Shot Pulse Generator می باشد!
    2005/12/28
    تبريز
    4,171
    888
    مدیریت کل سایت
    مـديـريـت کـل سـايـت

چرا شراکت برای اکثر ما یک کابوس است؟
    شراکت به معنای همفکری و همراهی در تحقق یک هدف است. ولی چرا در شراکت به مشکل میخوریم؟
    دلیل اصلی این موضوع بعد مادی شراکت ها هست. هیچ علاقه و توان و فنی در رسیدن به هدف مدنظرمان نیست و در انتخاب شریک تنها به کمک های مالی و بهتر بگویم به فرار از ضرر های مالی احتمالی فکر میکنیم. یعنی بیشتر از اینکه به این فکر کنیم که شراکت با فرد X چه منافع فنی و علمی و بازاریابی و ایدئولوژیکی برای مجموعه دارد به فکر کم کردن ریسک کار با وارد کردن افراد بیشتر و بعضا پولدارتر و شاید نترستر (حتی این نترس بودن هم به دلیل بی اطلاعی فرد از سیستم هست و معمولا اطلاعات دقیقی هم به فرد داده نمیشه تا با خیال راحتتر وارد شراکت کاری بشه!!!) هستیم.

مفهوم شراکت با مفهوم سهامداری کاملا متفاوت است که در گفته های آینده به این موضوع نیز خواهم پرداخت
    ویرایش توسط سینا صفاخو : 2017/12/11 در ساعت 10:03
    2006/04/20
    Safakhoo@eca.ir
    39
    73
    معاونت وب سایت
    معاونت وب سایت

دوستان عزیز
    خیلی ممنونم از اینکه این تجربیات گرانبهاتون رو به اشتراک می گذارید.
    اگر تجربیات فنی هم در موارد تخصصی دارید، می تونید اینجا با دیگران به اشتراک بذارید

متشکرم
    می اندیشم، پس هستم!!!

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10