اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال رزبری پای به باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال رزبری پای به باتری

با سلام
    من میخوام بجای اینکه رزبری پای رو با آداپتور به برق وصل کنم، با باتری روشنش کنم. برای این کار نیاز به چه بوردی دارم؟ بورد تبدیل رو از کجا میتونم تهیه کنم؟

پیشاپیش تشکر
    جدیدترین ویرایش توسط sata4u; ۰۸:۰۱ ۱۳۹۶/۰۹/۲۵.

پاسخ : اتصال رزبری پای به باتری

سلام
    اول ولتاژ و حداکثر جریان مورد نیاز بوردتونو بگین بعد بگید چقدر وقت قراره با باتری کار کنه ایا این باتری شارژ هم میشه؟؟یعنی یه چیزی شبیه یو پی اس میخوای یا ؟؟؟؟
    موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
      سلام
      اول ولتاژ و حداکثر جریان مورد نیاز بوردتونو بگین بعد بگید چقدر وقت قراره با باتری کار کنه ایا این باتری شارژ هم میشه؟؟یعنی یه چیزی شبیه یو پی اس میخوای یا ؟؟؟؟
      موفق باشی
      فقط خودشو میخوام روشن کنم، هیچ وسیله دیگه ای بهش وصل نیست.
      آره یه باتری قابل شارژ میخوام بهش وصل کنم. مثلا پاوربانکی چیزی. منتها چون الکترونیک و این چیزا وارد نیستم از شخصی پرسیدم و ایشون گفت نمیشه مستقیم به پاوربانک یا هر نوع باتری مستقیم وصل بشه! باید یه بورد واسط بذارم واسه تبدیلش. وگرنه ولتاژ و شدت جریان دستگاه با باتری (یا همون پاوربانک) میخوره.
      فقط مشکلم سر AD و DC بودنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sata4u نمایش پست ها
        فقط خودشو میخوام روشن کنم، هیچ وسیله دیگه ای بهش وصل نیست.
        آره یه باتری قابل شارژ میخوام بهش وصل کنم. مثلا پاوربانکی چیزی. منتها چون الکترونیک و این چیزا وارد نیستم از شخصی پرسیدم و ایشون گفت نمیشه مستقیم به پاوربانک یا هر نوع باتری مستقیم وصل بشه! باید یه بورد واسط بذارم واسه تبدیلش. وگرنه ولتاژ و شدت جریان دستگاه با باتری (یا همون پاوربانک) میخوره.
        فقط مشکلم سر AD و DC بودنه
        سلام ولتاژ و جریان مورد نیازشو اندازه بگیرین بگین یا اگه میدونید بگید تا بشه فهمید چه باتری خوبه مدت زمانی که قراره با باتری روشن باشه رو بگین
        بدرود
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
          سلام ولتاژ و جریان مورد نیازشو اندازه بگیرین بگین یا اگه میدونید بگید تا بشه فهمید چه باتری خوبه مدت زمانی که قراره با باتری روشن باشه رو بگین
          بدرود
          من مدل Raspberry Pi 1 B+ رو دارم یعنی دقیقا این: https://www.raspberrypi.org/products...-pi-1-model-b/
          فکنم میشه 5v و 1000mA
          حدودا برای مدت یکی دو ساعت میخوام روشن باشه (بستگی داره به باتری و هزینه)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sata4u نمایش پست ها
            من مدل Raspberry Pi 1 B+ رو دارم یعنی دقیقا این: https://www.raspberrypi.org/products...-pi-1-model-b/
            فکنم میشه 5v و 1000mA
            حدودا برای مدت یکی دو ساعت میخوام روشن باشه (بستگی داره به باتری و هزینه)
            سلام
            1000 میلی امپر مصرف می کنه یعنی 1 امپر شما با باتری 2000 میلی امپر میتونی 2 ساعت روشن نگهش داری
            ولتاژ باتری هم 4.7 ولت باید باشه که فول شارژش فک کنم حدودا 5.1 ولت هست و وقتی خالی باشه 4.7 ولت هست
            واسه شارژش هم میتونی از شارژر های مخصوصش استفاده کنی
            باتری از نوع لیتیوم پلیمر یا لیتیوم یونی میتونی استفاده کنی بسته به هزینه حجم و وزن
            موفق باشید
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام، ببخشید منم همین مسئله رو دارم ولی یه LCD و دوربین و سنسور آلتراسونیک هم وصل هست به رزبری من. چه باتری و چجوری باید وصل کنم بهش؟ ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MarshalAmin نمایش پست ها
                سلام، ببخشید منم همین مسئله رو دارم ولی یه LCD و دوربین و سنسور آلتراسونیک هم وصل هست به رزبری من. چه باتری و چجوری باید وصل کنم بهش؟ ممنون
                درود ، جریان مصرفی مدار رو وقتی تمام تجهیزات روشن هستند اندازه گیری و اعلام کنید و بفرمایید با این شرایط چند ساعت میخواید مدار کار کنه ، به چه ولتاژ هایی نیاز دارید ؟ فقط ۵ کافیه؟ ؟ ابعاد نهایی و محدودیت وزن اگر دارید چقدره ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط real_ahmadi نمایش پست ها
                  سلام
                  1000 میلی امپر مصرف می کنه یعنی 1 امپر شما با باتری 2000 میلی امپر میتونی 2 ساعت روشن نگهش داری
                  ولتاژ باتری هم 4.7 ولت باید باشه که فول شارژش فک کنم حدودا 5.1 ولت هست و وقتی خالی باشه 4.7 ولت هست
                  واسه شارژش هم میتونی از شارژر های مخصوصش استفاده کنی
                  باتری از نوع لیتیوم پلیمر یا لیتیوم یونی میتونی استفاده کنی بسته به هزینه حجم و وزن
                  موفق باشید
                  برای اینکه وصلش کنم به پاوربانک، مستقیم مشکلی براش پیش نمیاد؟

دیدگاه

سلام دوستان من هم مشکل مشابهی دارم. رزبری پای 4 به سه آمپر جریان نیاز داره اما ماژول های پاوربانک خروجی بیش از ۲ امپر نمیدن. برای تغذیه رزبری پای از طریق باتری چه راهی رو پیشنهاد میدین؟

دیدگاه

سلام
                      شاید بشه با دوتا باطری 18650 و مقاومت یا رگولاتور حلش کرد !

دیدگاه

ماژول پاوربان بگیر دو کاناله که شارژ رو هم نمایش میدن. یه باتری لیتیومی هم با هر امپری که دوس داری بخر کار کن . همین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X