اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال ساده الکترونیک! محاسبه زمان شارژدهی باتری.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال ساده الکترونیک! محاسبه زمان شارژدهی باتری.

سلام، من چون رشتم نرم افزاره جواب این سوال رو نمیدونستم و محبت کنید مهندسین محترم الکترونیک و برق بهم جواب بدن.
    من یه دونه ESP8266-12F دارم که توی دیتاشیتش گفته بطور میانگین 80mA جریان مصرف میکنه از اون طرف یه باطری خشک دارم با ظرفیت 4500mAh با ولتاژ 6 ولت.
    حالا من برنامه رو جوری نوشتم که این ماژول در هر ساعت فقط 10 دقیقه روشن میشه اطلاعات رو میفرسته روی سرور و بعد 50 دقیقه میره روی حالت Sleep که جریان 20uA مصرف میکنه.
    با این توضیحات و بدون در نظر گرفتن جریان های دیگه مثل رگولاتور .... توی مدار این ماژول با اون باتری چند روز کار میکنه، در واقع من اگه باتری فول شارژ رو بهش وصل کنم و ماژول هم توی هر ساعت 10 دقیقه روشن بشه و 50 دقیقه sleep باشه، چند روز باتری دوام میاره!
    ممنونم.

پاسخ : سوال ساده الکترونیک! محاسبه زمان شارژدهی باتری.

سلام
    اگر جریان مصرفی در حالت sleep رو در نظر نگیریم باتری به مدت 14 روز جواب گوی شما هست و جریان 20 میکرو آمپری هم نهایتا نصف روز(و کمتر) رو برای شما کم کنه.
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

ممنون مهندس جان، میشه بگی چطوری حساب کردی، از چه رابطه ای؟
      نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
      سلام
      اگر جریان مصرفی در حالت sleep رو در نظر نگیریم باتری به مدت 14 روز جواب گوی شما هست و جریان 20 میکرو آمپری هم نهایتا نصف روز(و کمتر) رو برای شما کم کنه.

دیدگاه

سلام
        تبدیل ساده ای هست، یک باتری 4500mAH یعنی به ازای یک ساعت می تونه 4500 میلی آمپر رو تامین کنه حالا جریان شما که 80 میلی آمپر هست تقریبا 56 ساعت رو جواب گو هست. از جهتی که هر روز 4 ساعت این میزان جریان رو می گیرین باتری تقریبا 14 روز دوام می یاره
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X