اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال ویدیو با ماژول nrf24

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال ویدیو با ماژول nrf24

سلام می خواستم از دوستان بپرسم چطوری باماژول nrf24 ویدیو میشه ارسال کرد.

پاسخ : ارسال ویدیو با ماژول nrf24

سلام
    بسته به کیفیت دوربین متصل به این فرستنده و گیرنده داره ، اما اگر داده دوربین به ازای هر فریم کم باشه یا بتونین ذخیره سازی و ارسال کنین مشکلی ندارین ، ابتدا خود این فرستنده و گیرنده رو راه اندازی کنین و اگر دیدین که حجم و ارسال داده قابل قبول هست و سپس با ارتباط SPI داده رو منتقل و دریافت کنین.
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
      سلام
      بسته به کیفیت دوربین متصل به این فرستنده و گیرنده داره ، اما اگر داده دوربین به ازای هر فریم کم باشه یا بتونین ذخیره سازی و ارسال کنین مشکلی ندارین ، ابتدا خود این فرستنده و گیرنده رو راه اندازی کنین و اگر دیدین که حجم و ارسال داده قابل قبول هست و سپس با ارتباط SPI داده رو منتقل و دریافت کنین.
      ببخشید من تو همین قسمت مشکل دارم نمی دونم اتصال شون به یکدیگر چطوری هست وبه چه چیز های نیاز دارم.

دیدگاه

سلام
        پیشنهاد می کنم داخل انجمنهای ARM سرچ کنین ببینید دوستان چه شکلی دوربین رو به LCD وصل کردن، و علاوه بر آن ببینین که ارتباط پروتکل SPI با nrf24 چه شکلی هست(یه داده مختصر ارسال و دریافت کنین)
        یکبار این کارها رو انجام بدین متوجه بقیه مراحل می شین.
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

بازم ببخشید من نمی خوام دوربین وصل کنم بلکه ویدیو های خروجی از vga یا hdmi یا .. به هر حال نمی دونم کدوم فرمت از ویدیورو وچطوری میشه با ماژول انتقال داد.

دیدگاه

سلام
            یکم سوالات و شیوه کارتون مبهم هست ، فرمت اکثر خروجی های HDMI سنگین هستند که برای یک ارتباط با حجم دیتا کم به نحوی زیاد هست. پیشنهاد می کنم این شیوه رو دنبال کنید که بهتر به جواب برسین:
            یه فایل فیلم رو بگیرین و با یه اتصال(مثلا اترنت ، یو اس بی و ...) به میکرو ارسال کنین و میکرو مسئول مدیریت ارسال و دریافت بشه ، با توجه به فرمت فیلم های مد نظرتون که کیفیت و ... مجهول هست می تونین ببینن برای فیلم یا کیفیت مورد نظر این شیوه ارسال قابل قبول هست یا خیر؟ و همچنین دربرنامه تحت ویندوز هم می تونین مقدار بسته بسته کردن با حجم داده مختلف ارسالی رو مدیریت کنین که در این مرحله نیاز به برد با رم یا رام زیاد نباشه و با یه برد نسبتا ساده داده رو ارسال و دریافت کنین

دیدگاه

[QUOTE=baby_1;665826]سلام
              سلام.
              منم تقریبا همین مشکلو دارم.
              می خوام یه ویدئو رو از سرور بگیرم و به صورت آنلاین به کلاینت بدم. ماژول های sim 3g مثل ۵۳۰۰ این قابلیت رو دارن ولی قیمت بالایی دارن. حالا سوال اینجاست که با ماژول های 2g هم می شه اینکار رو انجام داد. مثلا یه ویدئو با کیفیت 1080 یا 720p.
              من برداشتم از فرمایشاتتون این بود که فایل رو پکیج بندی کنیم و بعد ارسال کنیم. اگه درست بگم.
              حالا میخواستم بدونم با چه نرم افزاری باید این کار رو کرد و اگه کد نویسی باشه چه زبانی هست و اینکه این امکان ارسال این کیفیت ها با ماژول های 2g وجود داره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X