اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد شارژ کردن باتری لیتیوم یونی 7 سل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد شارژ کردن باتری لیتیوم یونی 7 سل

سلام
    من یک مدار دارم که یک تغذیه 19 ولت 1.5 امپر میخواهد به علاوه ی یک تغذیه 12 ولت 2 آمپر که باید از باتری تامین بشه و بتونه 2 ساعت دوام بیاره
    حالا مشکل من اینه اگه بخواهم فقط از باک برای کاهش ولتاژ باتری استفاده کنم باید باتری 7 سل داشته باشم تا همیشه ولتاژ باتریها بیشتر از 19 ولت باشه (حتی موقعی که شارژش کمه 7 * 3.0 = ولت21) و بتونم با باک ولتاژ رو به 12 و 19 برسونم
    ولی از اون طرف نه آیسی شارژر برای 7 سل هست نه BMS من برای 7 سل پیدا کردم
    و توصیه شده که تا جایی که ممکنه از بوست استفاده نکنم در پروژه یعنی 6 سل نذارم و بعد افزایش بدم برسونم بالای 19 ولت بعد کمش کنم
    کسی راه حلی داره؟!

پاسخ : سوال در مورد شارژ کردن باتری لیتیوم یونی 7 سل

سلام
    با این ماژول می تونید 1 تا 8 سلول را شارژ کنید
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
      سلام
      با این ماژول می تونید 1 تا 8 سلول را شارژ کنید
      http://ectec.ir/product/%d9%85%d8%a7...-%d8%b3%d9%84/
      ممنون ولی این ماژول برای شارژ کردن نیست برای تشخیص و آلارم ولتاژ باتری هست

دیدگاه

حق با شماست، اشتباه فرستادم.
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

من الان قصد دارم یک شارژر 7 سل باتری لیتیومی طراحی کنم که هر سل جدا جدا شارژ میشه .شما مدار پیشنهادی براش سراغ ندارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi.nojan نمایش پست ها
            من الان قصد دارم یک شارژر 7 سل باتری لیتیومی طراحی کنم که هر سل جدا جدا شارژ میشه .شما مدار پیشنهادی براش سراغ ندارید؟
            سلام. اختلاف ظرفیت باتری ها (هر سلول) تا چه حد هست؟ آیا ظرفیت باتری ها تقریبا برابر هست؟/// ساده ترین روش این هست که یک منبع جریان درست کنین و سلول هارو توسط یک بالانسر بالانس کنین. منبع جریان رو مستقیم به تمام باتری ها وصل کنین و اگر ولتاژ باتری به ولتاژ شارژ رسید منبع جریان تبدیل به منبع ولتاژ با ولتاژ ثابت (ولتاژ شارژ تبدیل بشه)/ ساده ترین روش که اکثر جاها استفاده میشه اینه

امیرحسین ضیا

دیدگاه

مدار محافظ بازار فقط برای شارزو محافظت از تخلیه کامل استفاده میشن تو میتونی از دوتا باتری 12 ولت استفاد ه کنی که مهم هم نیست ولتاز به صفر برسه
              اگه مجبور از همین نوع باتری استفاده کنی همه باتری ها سری و یک مداری بسازی که ولتاژ در حالت تخلیخ کمتر از 25 نشه و در حالت شارژ بیشتر از 30 یه فیوزم بزار سر راهش اتصال کوتا نشه باتری خراب میشه

دیدگاه

تحقیقاتی که کردم اطلاعات کاملی به دست اووردم
                بله همه باتری یک برد یک ظرفیت 7سل باهم سری میشه برای محافظشون ای سی هایی اماده وجود داره که میاد ولتاژ هر سل رو اندازه میگیره و ماسفت های قدرتی در مدارش وجود داره که در صورت بروز مشکل میاد قطع میکنه.
                حالا برای 6 سل یا 4 سل یا 1 سل ای سی مخصوص هست اما من که میخوام 7 سل رو محافظت کنم ای سی مخصوص براش وجود نداره و باید با 7 تا ای سی تکی رو باهم شبکه کنم و استفاده کنم اما متاسفانه هیچ شماتیکی براش وجود نداره.

دیدگاه

باید ولتاژ هر سل رو اندازه بگیرم که اگه هرکدوم خراب بود باتریارو خارج کنم از مدار
                  از میکرو استفاده کنم انگار راحت ترم
                  این ای سی هاش شارژ پیچیدگی دارن هیچ شماتیکی ازشون ندارم شما نمیدونید چطور طراحی شدن ؟
                  مثلا ماژول زیر که 4 سل هستش من اگه ای سی هاش رو سه بار دیگه تکرار کنم میشه 7 سل اما شماتیکی ازش نیست نمیدونم ای سیش چیه حتی
                  لینک ماژول

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X