اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با کامپیوتر قدیمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با کامپیوتر قدیمی

دوستان من با یه کامپیوتر قدیمی که بالاجبار باید باهاش کار کنم به مشکل خوردم ، سیستم عاملش msdos هست و خطای زیر رو میده به نظرتون مشکل رو چه طور میشه برطرف کرد ؟
    [IMG][/IMG]
    خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

پاسخ : مشکل با کامپیوتر قدیمی

نوشته اصلی توسط AMIN GHAFFARI نمایش پست ها
    دوستان من با یه کامپیوتر قدیمی که بالاجبار باید باهاش کار کنم به مشکل خوردم ، سیستم عاملش msdos هست و خطای زیر رو میده به نظرتون مشکل رو چه طور میشه برطرف کرد ؟
    [IMG][/IMG]

درود
    اگر در مرحله روشن شدن چنین پیغامی مشاهده میشود و با زدن دکمه f1 بتوانید وارد سیستم عامل بشوید اشکال از باتری cmos میباشد ....

دیدگاه

وقتی گزینه f1 رو میزنم و از اون منو که با زدن f1 میاد خارج می شم با تصویر زیر روبه رو میشم ، این هم ناگفته نمونه من چند روز پیش با این سیستم کار کردم مشکلی نداشت الان این اشکال پیش اومد نمی دونم چرا ، و سوال دیگه ای که داشتم اینه که با تعویض باتری نیازی به اعمال تنظیمات خاص دیگه ای نیست ؟ ساعت و تاریخ سیستم به هم نمی خوره ؟ این سیستم به یه plc s5 وصله تعویض باتری باعث اختلال در آنلا ین شدن با plc نمیشه ؟

تشکر ویژه برای راهنمایی دوستان
      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

دوست عزیز باطری رو اگه عوض کنی تاریخ و ساعت حتما به هم میخوره .مشکلی که شما داری در تصویر اول هم میتونه از باطری باشه هم از خود بایوس که روی مادربورد سیستم هست که باید آپدیت کنی ولی در تصویر دوم هارد دیسک یا اون قطعه ای که سیستم عامل روش نصب هست رو نشناخته که باز میتون از کابل هارد دیسک یا خود هارد دیسک و یا از سیستم عامل باشه که باید همه رو تست کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karox نمایش پست ها
          دوست عزیز باطری رو اگه عوض کنی تاریخ و ساعت حتما به هم میخوره .مشکلی که شما داری در تصویر اول هم میتونه از باطری باشه هم از خود بایوس که روی مادربورد سیستم هست که باید آپدیت کنی ولی در تصویر دوم هارد دیسک یا اون قطعه ای که سیستم عامل روش نصب هست رو نشناخته که باز میتون از کابل هارد دیسک یا خود هارد دیسک و یا از سیستم عامل باشه که باید همه رو تست کنی
          سوالی که برام پیش اومده اینه که چرا این اتفاق افتاده ، چون این سیستم در جایی هست که نه کسی اجازه دست زدن به اون رو داره و نه اصلا جابه جا شده که به خاطر اون هارد یا اطلاعات داخل اون خراب بشه ؟
          [hr]

دیدگاه

سلام شما باید از توی بایوس بوت رو روی هارد دیسک بزارید نه فلاپی.
            بعدش باتریو عوض کنی تا دیگه ریست نشه.
            ممکنه اشکال از کابل یا هاردتون هم باشه که احتمالش کمه.
            بایوس رو تنظیم کنی حله

دیدگاه

واقعا ممنونم از دوستان بازم دم دوستان با مرام eca گرم ، من باطری رو عوض می کنم ببینم اگه مشکل حل نشد میرم سراغ موارد دیگه
              [hr]

دیدگاه

بالاخره قطعات الکترونیکی هم یه جورایی طول عمر دارن نوسانات برق گرد و غبار محل سیستم رطوبت همه فاکتورهای مهم هستند و البته شانسسسسس شما از راحتترین و کم هزینه ترین راه حلها شروع کن

دیدگاه

سوالی که برام پیش اومده اینه که چرا این اتفاق افتاده ، چون این سیستم در جایی هست که نه کسی اجازه دست زدن به اون رو داره و نه اصلا جابه جا شده که به خاطر اون هارد یا اطلاعات داخل اون خراب بشه ؟
                  درود
                  اشکال سیستم شما باتری cmos میباشد که با ته کشیدن باتری تنظیمات بایوس دیفالت شده و این پیغام نشان داده میشود ....شما بایستی باتری را تعویض و ابتدا ساعت و تاریخ را تنظیم بکنید و بوت را بر روی هاردی که سیستم عامل قرار دارد بگذارید.....

دیدگاه

امروز کیس رو باز کردم باتری cmos به نظرم باد کرده ، درسته ؟ اسم این باتری ها چیه ؟
                    [hr]

دیدگاه

من شبیه همین سیستم رو تو دفتر خودم دارم البته برای پدرم بوده و مدت ها استفاده نمیشد.

اولین موردی که بعد از سال ها روشن کردن بهش خوردم تنظیمات بایوسش بود خودش بوت رو رو حالت فلاپی برده بود که باید تنظیمش کنید رو هاردتون.
                      من باتری رو عوض نکردم پیشنهاد میکنم شما هم عوض نکنید تا موقعی که مجبور بشید.
                      اولین کاری که میکنید اینه که تنظیمات رو ببرید رو هارد دیسک اگه بالا بیاد که خوش بحالتون اگه نه که راهکار دیگه هم هست
                      این سیستما قابلیت نصب ویندوز 9x و 3x رو دارن اگه بتونید از اینترنت دانلود کنید و اگه سیستمتون مثل مال من سی دی خور هست هاردشو پاک کنید و ویندوز رو روش نصب کنید و کلاً محیط DOS رو بیخیال شین

دیدگاه

تغییر بوت از روی منویی که با زدن f1 میاد باید انجام بشه ؟
                        [hr]

دیدگاه

درود
                          مدل دقیق مادربرد سیستم را بگویید....

دیدگاه

تغییر بوت از روی منویی که با زدن f1 میاد باید انجام بشه ؟
                            درود
                            اکثراً بوسیله دکمه delete میباشد....
                            مدل دقیق مادربرد سیستم را بگویید....

دیدگاه

سلام مجدد
                              مشکلتون حل شد دوست عزیز؟

اگه نه که بگید من دوباره سیستمم رو راه اندازی کنم اگه کمکی باشه بتونم انجام بدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X