اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل مودم d-link در اثر جریان بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل مودم d-link در اثر جریان بالا

سلام به همکاران عزیز

دوستان یه مودم d-link مدل 2730u داشتم که مشکل دار بود خیلی وقت بود گذاشته بودم کنار ، همین هفته آوردم و بازش کردم یه خازن باد کرده بود عوض کردم مشکل حل شد.

ولی چون من آداپتور خود مودم رو پیدا نکردم مجبور شدم برای تست از برق12 ولت و 15 آمپر پاور کامپیوتر استفاده کنم. به دقت سیم ها رو وصل کردم و مودم روشن شد و برای تست حدود 3 ساعت سالم کار کرد.

بعد از اینکه مطمعن شدم مشکل حل شده سیم ها را جدا کردم و هنگام وصل کردن دوباره برای تست dsl اشتباهی قطب مثبت و منفی را بالعکس وصل کردم . از برد دودی بلند شد و ....
    ولی روی برد هیچ اثری از سوختگی نیست ( سیاه شدن و ... ) فقط بخش دکمه روشن خاموش مودم بوی سوختگی میده

تقریبا اکثر قطعات را تست کردم مشکلی نداشتند ( هیچ کدام از خازن ها باد نکرده بود و با بازر تست شد ، نزدیک 2 سلف کمی ماده لاک آب شده وجود داشت ولی سلف تست شد و کار میکرد.

دوستان تجربه ای دارند که هنگام ورود برق معکوس یا شدت جریان بالا کدام قطعه ممکن است مشکل دار شود ؟

مودم برایم مهم نیست بیشتر علاقه ی خودم به الکترونیک هست که پیگیری میکنم.

عکس ها :

ورودی برق :

پاسخ : مشکل مودم d-link در اثر جریان بالا

درود
    اینطور که در عکسها مشخص است مقاومت R2 پشت برق ورودی مشکل دار شده و احتمالاً مقاومت صفر اهم میباشد ....

دیدگاه

نباید بهش 12 ولت میدادید..مودم حداکثر ولتاژشون 5 ولته...در ضمن جریان بالای تغذیه مشکلی نداره...مصرف کننده هر چه قدر جریان بخواد تغذیه همونو میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
        درود
        اینطور که در عکسها مشخص است مقاومت R2 پشت برق ورودی مشکل دار شده و احتمالاً مقاومت صفر اهم میباشد ....
        درود بر شما
        بله مقاومت R2 صفر اهم داشت و مقاومت R1 هم حدود 0.5 که سالمه
        مدار زیاد دارم مقاومت R2 رو با چند اهمی عوض کنم ؟

___UPDATE-----------
        مقدار اهم رو مولتی متر نشون نمیده و هیچ تغییری نمیکنه
        چون جریان ازش عبور داده میشه امکان داره به قطعه های دیگه آسیب رسیده باشه ؟
        همچنین عدد روی مقاومت به نظرم 0 هست و واضح نیست

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
        نباید بهش 12 ولت میدادید..مودم حداکثر ولتاژشون 5 ولته...در ضمن جریان بالای تغذیه مشکلی نداره...مصرف کننده هر چه قدر جریان بخواد تغذیه همونو میده
        سلام
        ورودی مودم من نوشته بود 12 ولت و نیم آمپر
        درباره جریان هم اطلاع دارم
        چون قبلا یک بار با آداپتور خود مودم سیم ها را بالعکس وصل کرده بودم مشکلی پیش نیامد و به نظرم از جریان بالا مشکل دار شده است
        جدیدترین ویرایش توسط s5360; ۲۱:۵۰ ۱۳۹۶/۰۹/۱۸.

دیدگاه

مقاومت R1 و R2 در دو مسیر ولتاژ ورودی شما قرار داره و تقریباً نقش فیوز رو بازی میکنه R2 که کاملاً معلومه سوخته هر دو تاشون باید مقدار خیلی کمی داشته باشن در غیر اینصورت سوختن.
          با برعکس زدن پلاریته ولتاژ مسلما جریان زیادی رد کردین که این دو تا مقاومت (یا حداقل یکیشون) سوخته.
          مقادیر مقاومتی که میتونید جاش جایگزین کنید میتونه زیر 1 اهم باشه حتی میتونید اتصال کوتاه کنید اما اشتباه دوباره تضمینی در سالم موندن مودمتون نمیکنه
          گرچه همین الان هم نمیشه تضمین کرد اون موقعی که جریان زیاد رد شد تا این مقاومت بسوزه ، دستگاه سالم مونده باشه یا نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kinortechla نمایش پست ها
            مقاومت R1 و R2 در دو مسیر ولتاژ ورودی شما قرار داره و تقریباً نقش فیوز رو بازی میکنه R2 که کاملاً معلومه سوخته هر دو تاشون باید مقدار خیلی کمی داشته باشن در غیر اینصورت سوختن.
            با برعکس زدن پلاریته ولتاژ مسلما جریان زیادی رد کردین که این دو تا مقاومت (یا حداقل یکیشون) سوخته.
            مقادیر مقاومتی که میتونید جاش جایگزین کنید میتونه زیر 1 اهم باشه حتی میتونید اتصال کوتاه کنید اما اشتباه دوباره تضمینی در سالم موندن مودمتون نمیکنه
            گرچه همین الان هم نمیشه تضمین کرد اون موقعی که جریان زیاد رد شد تا این مقاومت بسوزه ، دستگاه سالم مونده باشه یا نه
            بله با کمی دقت متوجه شدم
            الان میتونم برای تست مقاومت R2 رو مستقیم کنم ؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط kinortechla نمایش پست ها
            دست همه دوستان درد نکنه
            مشکل دقیقا همون مقاومت بود
            با تشکر از همه دوستان
            موفق و موید باشید
            جدیدترین ویرایش توسط s5360; ۲۲:۰۸ ۱۳۹۶/۰۹/۱۸.

دیدگاه

سلام دوستان
              من مودم 2730u دارم .
              اگه از برق بکشیم و دوباره وصل کنیم یا اینکه خاموش روشن کنیم حدود 15-20 ساعت طول میکشه تا وصل بشه. چراغ اینترنتش 4 ثانیه یکبار روشن میشه تا بعد مدت طولانی وصل بشه و چشمک ممتد بزنه
              با کابل مشکلی نداره ولی با وای فای مشکل داره
              وای فای سالمه و بین دو دستگاه میشه شیر کرد اطلاعات رو از طریق وای فای
              ریست کردم و کانفیگ هم چک کردم
              الیته تازگی دیگه بعد از اینکه یک روز هم مودم وشنه ولی دیگه اینتر نتش وصل نمیشهروشن هم نمیشه
              ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X