اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب قطعات در محیط شماتیک و نمایش در محیط PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب قطعات در محیط شماتیک و نمایش در محیط PCB

سلام دوستان خسته نباشید
    من از التیوم 12 شروع کردم تا التیوم 16 هروقت قطعه ای رو تو محیط شماتیک انتخاب می کردم تو محیط PCB هم به حالت انتخاب شده درمیومد ولی حالا که التیوم 17 رو نصب کردم وقتی قطعه رو تو محیط شماتیک انتخاب میکنم حتما باید از منوی Tools گزینه Select PCB رو بزنم تا تو محیط PCB هم انتخاب بشه!
    راهی هست که بتونم تنظیم کنم مثل ورژن های قبلی احتیاجی به انتخاب این گزینه نباشه و اتومات خودش قطعه رو تو محیط PCB انتخاب کنه؟

پاسخ : انتخاب قطعات در محیط شماتیک و نمایش در محیط PCB

با سلام بله هستش شما ابتدا پنچره ها را طوری تنظیم کنید که هم محیط شماتیک دیده بشه و هم محیط پی سی بی بعد از محیط شماتیک علامت پروب را بزنید بعد قطعه محیط شماتیک را کلیک کنید به طور لتوماتیک میره تو محیط پی سی بی و قطعه مورد نظر را پیدا میکنه

دیدگاه

سلام ممنون از پاسختون ولی پراب رو که میزنم یک لحظه یک قطعه رو هایلایت میکنه و سریع برمیگرده به محیط شماتیک یعنی فقط قطعه رو نشون میده!ولی من میخوان یک دسته از قطعات رو تو شماتیک انتخاب کنم و اون قطعات در محیط pcb به حالت انتخاب شده دربیان بدون انتخاب هیچ گزینه اضافه ای(چون تو ورژن های قبلی اینکارو میکردم) حدس میزنم تو تنظیمات preferences بشه تنظیم کرد اما چون خیلی وارد نیستم به این قسمت پیداش نکردم!
      جدیدترین ویرایش توسط Mohammad MAhdi22; ۱۳:۵۸ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴.

دیدگاه

سلام شما باید هر دو محیط را همزمان مشاهده کنید از پنجره ویندو افقی یا عمودی را انتخاب کنید به طوری که شماتیک و پی سی بی هر دو تو یک صفحه دیده بشن مشکل شما حل میشه

دیدگاه

سلام
          نمیخوام فقط هایلایت بشن میخوام انتخاب بشن!شما چندتا قطعه انتخاب کنین واز منوی tools => Select PCB Component رو بزنین ،من دقیقا همچین حالتی رو میخوام ورژن های قبلی بدون انتخاب این گزینه اتوماتیک قطعات رو در محیط PCB انتخاب میکرد

دیدگاه

سلام ؛
            در محیط شماتیک از منوی tools گزینه Cross Select Mode رو فعال کنید. نشانه فعال شدن این گزینه سایه آبی رنگی هست که روی آیکون مربوط به این گزینه قرار می گیرد. بعد از انجام این کار وضعیت به حالت ورژن های گذشته آلتیوم بازخواهد گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد جعفر یادگاری نمایش پست ها
              سلام ؛
              در محیط شماتیک از منوی tools گزینه Cross Select Mode رو فعال کنید. نشانه فعال شدن این گزینه سایه آبی رنگی هست که روی آیکون مربوط به این گزینه قرار می گیرد. بعد از انجام این کار وضعیت به حالت ورژن های گذشته آلتیوم بازخواهد گشت.
              سلام عالی بود ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X