اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در تعمیر مانیتور ASUS LCD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در تعمیر مانیتور ASUS LCD

سلام و خسته نباشید به دوستان عزیر
    پس از سه سال کار کردن با مانیتور LCD asus vh192c، یک روز دیدم که نور اسندبای زرد خاموش شده و هر چی زدم دیگه روشن نشد.
    مانیتورو از برق کشیدم، یک دقیقه دیگه به برق زدم دیدم به محض وصل کردن به برق، دو تا ال ای دی آبی و زرد با هم روشن شدن. با زدن دکمه پاور هم چیزی تغییر نمیکنه، اصلا چیزی (حتی خود لوگو asus ) نمایش داده نمیشه.
    وقتی هم با DVI به pc وصل میکنم، به محظ روشن شدن کامپیوتر، اون دو تا ال ای دی خاموش میشن و تا قطع کردن برق مانیتور و یه چن دقیقه دیگه وصل کردن،دیگه روشن نمیشن.
    خوب این از شرح مشکل.
    اول چن تا اموزش تو یوتیوب دیدم که مشکل ، خازن های خراب توی بورد پاور بود.
    مانیتورو باز کردم و بورد پاورو برداشتم و تمام خازن های الکترولیتی رو عوض کردم :-/

ولی خب پس از تست، باز شرایط فرقی نکرد، و مشکل همون مشکل
    همون طور که میبینید این بورد پاور، فقط یه ولتاژ پنج ولت خروجی داره،
    دوباره باز کردم و بورد پاورو به برق زدم و ولتاژ های خروجی رو اندازه گرفتم. ترانس اصلی دو ولتاژ داشت که بعدا میشد سه ولتاژ،
    یه پنج ولت اصلی، یه پنج ولت برای بورد امپلی فایر و یه چهارده ولت برای قسمت HV و نور بکلایت.
    در کمال تعجب، همه ولتاژ ها درست و دقیق بودن.

از اینجا دیگه به بن بست خوردم، به نظرتون عیب از کجا میتونه باشه؟
    ایا امکان خراب شدن مادربورد (برد کنترل اصلی) هست؟
    چه چیز های دیگه ای برای مطمئن شدن از بورد پاور میتونم تست کنم؟
    اگه دقت کنید روی بورد پاور یه پین هست به نام brightness,، کار این چیه؟ وقتی بورد پاور به مین بورد وصل بود، ولتاژ brightness. حدود 1.6 ولت بود. این درسته؟

خیلی ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن کمکم کنند و جلوی حداقل چهارصد تومن ضرر مالی بنده را بگیرند

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اینم یه عکس دیگه از کل بورد پاور
    جدیدترین ویرایش توسط UltraWave; ۲۳:۳۷ ۱۳۹۶/۰۹/۱۸.

پاسخ : مشکل در تعمیر مانیتور ASUS LCD

کسی نبود؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X