اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار LM2575 ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار LM2575 ؟

با سلام من مدار LM2575 رو بررسی کردم اما هنوز متوجه نشدم منظور از سوئیچینگ بودن این رگولاتور چیه و مزیتش نسبت به رگولاتور معمولی 7805 چی هست ؟ و سوال دوم اینکه چرا از دیود 1N5819 و سلف 330 میکروهانری استفاده میکنن ؟!!!!
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

پاسخ : مدار LM2575 ؟

سلام.
    بهتره که اول در مورد رگولاتور های سوییچینگ تحقیق کنید
    و تفاوت هاش رو با رگولاتور های خطی بفهمید.
    سپس از دیتاشیت خوود رگولاتور یا IC که میخواین استفاده کنین مداری پیشنهادی رو در بیارین
    دلیل اینکه دیود زینر گذاشته واسه اینه که ولتاژ رو تثبیت کنه.
    و دلیل اینکه سلف گذاشته به خاطر از بین بردن هارمونیک های ریپل تو فرکانس سوییچینگ هست.
    (دلیل استفاده از منابع تغذیه سوییچینگ و IC های سوییچینگ و رگولاتور های سوییچینگ برای کاهش تلفات هستش - در تجهیزات خطی تلفات بسیار زیاید داریم )

دیدگاه

سلام
      مدار سوینچینگ یعنی به جای سویچ زنی الکترونیکی قسمتی از توان ورودی را به خروجی منتقل می کنه. مدار چون باک هست دیود در آرایش معکوس سلف روشن می شود و عمل هدایت رو به عهده می گیره و در لحظه روشن شدن سویچ خاموش و سبب شارژ شدن سلف می شود، سلف و خازن هم به عنوان المان های ذخیره سازی و تثبیت استفاده می شود
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

دیود زنر نیست ، 1N5819 یک دیود رکتیفایر 1 آمپر هست ، هنوز من متوجه نشدم مزیت این رگولاتور نسبت به رگولاتور 7805 چی هست ؟!
        خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

سلام
          اموزش سوئیچینگ به زبان ساده ی اقای منتظری تو همین سایت رو بخونید
          موفق باشید
          ................Fx7SAM................

دیدگاه

آموزش سوئیچینگ آقای منتظری اینقدر پراکنده درس داده که اصلا معمولم نیست چی گفتن ؟!!!!
            دیود زنر نیست ، 1N5819 یک دیود رکتیفایر 1 آمپر هست ، هنوز من متوجه نشدم مزیت این رگولاتور نسبت به رگولاتور 7805 چی هست ؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
              آموزش سوئیچینگ آقای منتظری اینقدر پراکنده درس داده که اصلا معمولم نیست چی گفتن ؟!!!!
              درود.
              مهمترین مزیت یک منبع تغذیه سوییچینگ بازده بالای آن است .

منبع = لینک
              جدیدترین ویرایش توسط majidmalvandi; ۰۰:۳۰ ۱۳۹۶/۰۹/۲۲.
              ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

من این مدار رو بستم پایه 5 اصلا کاربردی نداره !! پس کاربردش چیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
                  من این مدار رو بستم پایه 5 اصلا کاربردی نداره !! پس کاربردش چیه ؟
                  واسه روشن و خاموش کردن رگولاتور هست

دیدگاه

اصلا کاربردی نداره این پایه 5 !!! بعدش اینکه این رگولاتور بدون دیود 1N5819 و سلف هم کار میکنه ، پس چرا در مدار میذاریمش ؟!!

دیدگاه

سلام
                      به صورت داخلی این پایه در وضعیت روشن قرار گرفته است که در توان های بالا سبب خاموش شدن تراشه می شود ، حتما سعی شود به زمین وصل شود.
                      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X