اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دوبرابر کننده ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوبرابر کننده ولتاژ

سلام

به این مدار یه نگاه بندازین 2 برابر کننده ولتاژه! :wow: ولی بشدت جریانو کم میکنه! :cry2:

برای افزایش جریان تا 3-4 آمپر چکار باید کرد بنظرتون؟

پاسخ : دوبرابر کننده ولتاژ

باسلام. دیودهای بکار رفته حداکثر یک امپر جریان روعبور میدهند.ترانس بکاررفته هم باید جریان 3-4 امپر روداشته باشه.
    خازنهای خروجی هم هر کدام 10000 میکروفاراد باشه بهتره.دیود:1N5801 3A
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
      باسلام. دیودهای بکار رفته حداکثر یک امپر جریان روعبور میدهند.ترانس بکاررفته هم باید جریان 3-4 امپر روداشته باشه.
      خازنهای خروجی هم هر کدام 10000 میکروفاراد باشه بهتره.دیود:1N5801 3A
      یعنی همه مشکلم مقدار این قطعاته؟!

خازن 10000 میکر فراد گیر میاد1؟ یا قیمتش اندازه باطریه؟ :biggrin:

دیدگاه

باسلام.اگردرصدریپل جریان شما به کل جریان تا 20% باشه خازن کمتر هم جواب میدهد.
        اگرخیلی بیشتر بود بهتره از دوخازن موازی که مابین این دو یک سلف بطور سری قرار گرفته استفاده کنید:3300 میکروفاراد.
        موفق باشید.
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

دوست من سلام اگر هدفت تبدیل یک ولتاژ ریر 10 ولت به ولتآزی حدود بیست ولت هست از آیسی بسار خوب lm2577 استفاده کن از نوع adj اون اگه استفاده کنی میتونی از ولتاژ 5 ولت به بالا رو به 15 ولت ثابت تبدیل کنی البته خروجی اون با یه مقاومت قابل کنترله این آیسی سوئیچینگ هست و راندمانش عالیه چند تا قطعه هم بیشتر از بیرون بهش وصل نمیشه فقط یه دیود فست و یه سلف 100 میکرو هانری وات بالا و چند تا خازن و مقاومت .در ضمن این آیسی 3 آمپر خروجی داره این در واقع یک رگولاتور ولتاژ افزاینده است که در اصتلاح به اون step up regulator میگن امیدوارم مشکلت حل بشه به pdf این آیسی نگاه کن حتما کمک میکنه اما یادت باشه حتما نوع adj اون رو بگیر یعنی ادجاستیبل یعنی متغیر چون انواع ثابت اون هم در بازار موجود هست اما تو این ولتاژ خروجی قابل تنظیم هست .
          موفق باشی دوست من
          سه کس را شنیدم که غیبت رواست وز این درگذشتی چهارم خطاست
          یکی پادشاهی ملامت پسند کز او بر دل خلق بینی گزند
          حلال است از او نقل کردن خبر مگر خلق باشند از او بر حذر
          دوم پرده بر بی حیائی متن که خود میآ‌درد پرده بر خویشتن
          ز حوضش مدار ای برادر نگاه که او میآ‌درافتد به گردن به چاه
          سوم کژ ترازوی ناراست خوی ز فعل بدش هرچه دانی بگوی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mojtaba Bavafa
            دوست من سلام اگر هدفت تبدیل یک ولتاژ ریر 10 ولت به ولتآزی حدود بیست ولت هست از آیسی بسار خوب lm2577 استفاده کن از نوع adj اون اگه استفاده کنی میتونی از ولتاژ 5 ولت به بالا رو به 15 ولت ثابت تبدیل کنی البته خروجی اون با یه مقاومت قابل کنترله این آیسی سوئیچینگ هست و راندمانش عالیه چند تا قطعه هم بیشتر از بیرون بهش وصل نمیشه فقط یه دیود فست و یه سلف 100 میکرو هانری وات بالا و چند تا خازن و مقاومتدر ضمن این آیسی 3 آمپر خروجی داره این در واقع یک رگولاتور ولتاژ افزاینده است که در اصتلاح به اون step up regulator میگن امیدوارم مشکلت حل بشه به pdf این آیسی نگاه کن حتما کمک میکنه اما یادت باشه حتما نوع adj اون رو بگیر یعنی ادجاستیبل یعنی متغیر چون انواع ثابت اون هم در بازار موجود هست اما تو این ولتاژ خروجی قابل تنظیم هست .
            موفق باشی دوست من
            سلام

خیلی ممنون از راهنماییتون

من خیلی اون اوایل مبتدی بودم ولی الان 2 تا مدار سوئینگ البته با کمک بچها درست کردم ولی هر 2 تا ای سی MC34063آ‌بوده که مد ولتاژی هستش و بازده خیلی پایینی داره!

الانم دارم یه UC3845آ‌رو راه میندازم که امشب نتیجش معلوم میشه! :wow: اون 34063 که ترکید آخرینبار و دیگم ازش نمیخرم!

این ای سی که شما میگین مد جریان هم داره؟ یعنی مواظب جریان هم هست؟ یا فقط ولتاژیه؟ :rolleyes:

دیدگاه

1-با این مدار حداکثر روی چند میلی آمپر میتونی حساب کنی. بیشتر جریان بکشی افت ولتاژ شدید پیدا میکنه.
              2- ولتاژت حتما باید AC باشه تو ورودی ؛ این مدار برای ورودی DC کار نمیکنه
              از این مدارها فقط در داخل آی سی ها ( مثلا تو Tag های RFID , برای راه اندازی لحظه ای Tag و ارسال مشخصات) استفاده میکنن
              آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X