اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سون سگمنت چند رقمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سون سگمنت چند رقمی

سلام.یک سون سگمنت دو رقمی و یک سون سگمنت 4رقمی دارم.میخوام هر کدوم ازون ها رو جداگانه راه اندازی کنم که عدد نشون بده. و نمیخوام از میکروکنترلر استفاده بشه
    مبدل این دو تا سون سگمنت هم مثل مدل تک رقمیش؛ ای سی های7447 و7448 هست؟؟
    هر جا تو اینترنت می گردم اومده با میکرو راه اندازی کرده.یعنی بدون میکرو نمیششششششششششه؟؟؟؟

هرگز توان خودت را در تغيير دادن خويش،دست كم نگير!
    هرگز توان خودت را در تغيير دادن ديگران،دست بالا نگير!

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=112772.0

پاسخ : سون سگمنت چند رقمی

نوشته اصلی توسط hasting_m نمایش پست ها
    سلام.یک سون سگمنت دو رقمی و یک سون سگمنت 4رقمی دارم.میخوام هر کدوم ازون ها رو جداگانه راه اندازی کنم که عدد نشون بده. و نمیخوام از میکروکنترلر استفاده بشه
    هر جا تو اینترنت می گردم اومده با میکرو راه اندازی کرده.یعنی بدون میکرو نمیششششششششششه؟؟؟؟
    چرا میشه... با آیسی 4017 ... سرچ کن 4017and sevensegment
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

سلام.یک سون سگمنت دو رقمی و یک سون سگمنت 4رقمی دارم.
      مهندس این کاری که میخواهی انجام بدی فقط برای موارد اجبار مثلا پروژه دانشجویی و امثالهم منطقی به نظر میرسه!!
      در غیر این صورت هر گزینه جایگزین از این روش بهتر است (حتی کار کردن با دستگاه آماده ای که منظور شما رو برآورده کنه!)
      و در کل کار ساده و پیش پا افتاده ای هست ولی پر درد سرو کم ارزش!
      اگه کاربردت رو بگی دوستان بهتر میتونند راهنمایی کنند،
      ( به هر حال اگه همین رو خواستی کار کنی چرا سون سگمنتهای تک رقمی استفاده نمیکنی که دیگه درگیر فرکانس سازی هم نباشی؟ یعنی 4*1 و 2*1 )
      ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

باسلام:
        اگر در جایی گفته شده که این 7 سگمنت ها فقط با میکرو کنترل راه اندازی می شود کاملا اشتباه می باشد. همان طور که خودتان فرمودید خروجی هایآی سی دیجیتال 7448 , 7447 برای راه اندازی این گونه 7 سگمنت های چند پایه بکار می رود ماننده مداره شمارنده ها از 0 الی 99 برای دو رقم سگمنت و 0 تا 9999 برای شمارنده های 4 رقمی می باشد. البته قبل این ای سی ها باید ازآی سی 7490 و ... یک کلاک یا پالس ساعت استفاده شود.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
          مهندس این کاری که میخواهی انجام بدی فقط برای موارد اجبار مثلا پروژه دانشجویی و امثالهم منطقی به نظر میرسه!!
          در غیر این صورت هر گزینه جایگزین از این روش بهتر است (حتی کار کردن با دستگاه آماده ای که منظور شما رو برآورده کنه!)
          و در کل کار ساده و پیش پا افتاده ای هست ولی پر درد سرو کم ارزش!
          اگه کاربردت رو بگی دوستان بهتر میتونند راهنمایی کنند،
          ( به هر حال اگه همین رو خواستی کار کنی چرا سون سگمنتهای تک رقمی استفاده نمیکنی که دیگه درگیر فرکانس سازی هم نباشی؟ یعنی 4*1 و 2*1 )
          بله دقیقا این برای پروژه دانشجویی هست یعنی این دو تا مورد+ یک مورد دیگه:نمایش عدد دو رقمی توسط دو تا سون سگمنت تک رقمی( و بررسی نقش پایه های کنترلی در این حالت)
          آخه مال دانشجویان مدارمنطقیه و طبیعتا هنوز میکرو رو نگذرانده اند
          فرکانس سازی چیه باز؟؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          باسلام:
          اگر در جایی گفته شده که این 7 سگمنت ها فقط با میکرو کنترل راه اندازی می شود کاملا اشتباه می باشد. همان طور که خودتان فرمودید خروجی هایآی سی دیجیتال 7448 , 7447 برای راه اندازی این گونه 7 سگمنت های چند پایه بکار می رود ماننده مداره شمارنده ها از 0 الی 99 برای دو رقم سگمنت و 0 تا 9999 برای شمارنده های 4 رقمی می باشد. البته قبل این ای سی ها باید ازآی سی 7490 و ... یک کلاک یا پالس ساعت استفاده شود.
          شما می تونین بگردید، هر جا اسم 7سگمنت اومده کنارش میکرو هم هست.من که پیدا نکردم. الانم نفهمیدم یعنی همون7447 و48 در سون سیگمنت دورقمی و 4زقمی استفاده می شود آیا؟؟یا باز برای رقم های بیشتر ،آی سی اش فرق میکند؟؟
          مداری دارین برام بذارین؟
          جدیدترین ویرایش توسط hasting_m; ۱۴:۱۳ ۱۳۹۶/۰۹/۲۵.

دیدگاه

بله دقیقا این برای پروژه دانشجویی هست یعنی این دو تا مورد+ یک مورد دیگه:نمایش عدد دو رقمی توسط دو تا سون سگمنت تک رقمی( و بررسی نقش پایه های کنترلی در این حالت)
            آخه مال دانشجویان مدارمنطقیه و طبیعتا هنوز میکرو رو نگذرانده اند
            فرکانس سازی چیه باز؟؟
            دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم
            شما می تونین بگردید، هر جا اسم 7سگمنت اومده کنارش میکرو هم هست.من که پیدا نکردم. الانم نفهمیدم یعنی همون7447 و48 در سون سیگمنت دورقمی و 4زقمی استفاده می شود آیا؟؟یا باز برای رقم های بیشتر ،آی سی اش فرق میکند؟؟
            مداری دارین برام بذارین؟
            با سلام:
            این هم مدار شمارنده با آی سی های 7447 و 7448 و ورودی کلاک با یو جی تی که بعنوان پالس ساعت بکار می رود.

دیدگاه

خب 7سگمنت یک رقمی رو که بلدم.برای سون سگمنت دو و 4 رقمی من پرسیدم که چه دیکدری داره و از چه ای سی هایی استفاده میشه و ایا همون7447و48 هستند؟؟
              و فقط یک مدار ساده از سون سگمنت دورقمی و 4رقمی.
              هیچ جا نیییییس

دیدگاه

خب 7سگمنت یک رقمی رو که بلدم.برای سون سگمنت دو و 4 رقمی من پرسیدم که چه دیکدری داره و از چه ای سی هایی استفاده میشه و ایا همون7447و48 هستند؟؟
                و فقط یک مدار ساده از سون سگمنت دورقمی و 4رقمی.
                هیچ جا نیییییس
                با سلام:
                برای نمایش شمارنده دو و به بالا فقط مدار کلاک همان ترانزیستور یو جی تی و فقط آی سی 7490 و7447 یا 7448 به ازای هر دیجیت 7 سگمنت یک عدد اضافه می شود. یعنی برای 4 دیجیت 4 عدد 7 سگمنت 4 عدد 7490 و 4 عدد 7447 یا 7448 و یک عدد ترانزیستور یو جی تی که در صورت پیدا نکردن می توانید مدار کلاک یا پالس ساعت را به یک آی سی 555 بسازید. لازم به ذکر است آی سی آی سی 7490 یک آی سی اینکودر است که پالس های ورودی کلاک را می گیرد و تبدیل به خروجی4 گانه باینری می کند. آی سی های 7447 و 7448 یک آی سی دی کودر است که دارای ورودی4 گانه باینری بوده و b.c.d را تبدیل به دسیمال می کند. و 7 سگمنت هاهم b.c.d را دریافت و تبدیل به عدد می کنند. نقشه 4 دیجیت در دست رس نداشتم اگر گیر آوردم حتما اپلود می کنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X