اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس های ولتاژ تلوزیون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس های ولتاژ تلوزیون

سلام میخاستم بدونم چطور میشه از های ولتاژ تلوزیون به عنوان یک افزاینده استفاده کرد؟
    اگر کسی اطلاعی داره لطفا دریغ نکنه
    با تشکر

پاسخ : ترانس های ولتاژ تلوزیون

با سلام
    شما باید ابتدا پایه های اولیه و ثانویه ترانس را مشخص کنید سپس یک موج مثلا مربعی با فرکانس چند صد کیلوهرتز با دامنه مثلاً 12 ولت به اولیه آن اعمال کنید سپس در ثانویه ولتاژی برابر نسبت دور اولیه به ثانویه ( تقریبا برابر نسبت اهمی اولیه به ثانویه) دریافت خواهید کرد .برای اطلاعات بیشتر به نقشه تلویزیونهای (CRT) بخش تقویت قدرت افقی مراجعه نمایید که در اینترنت زیاد است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
      با سلام
      شما باید ابتدا پایه های اولیه و ثانویه ترانس را مشخص کنید سپس یک موج مثلا مربعی با فرکانس چند صد کیلوهرتز با دامنه مثلاً 12 ولت به اولیه آن اعمال کنید سپس در ثانویه ولتاژی برابر نسبت دور اولیه به ثانویه ( تقریبا برابر نسبت اهمی اولیه به ثانویه) دریافت خواهید کرد .برای اطلاعات بیشتر به نقشه تلویزیونهای (CRT) بخش تقویت قدرت افقی مراجعه نمایید که در اینترنت زیاد است
      سلام ممنون از پاسخ. من در مورد تلوزیون های crt چیز زیادی نمیدونم ولی موج مربعی رو با 555میشه درست کرد . پایه های اولیه و ثانویه رو چطور مشخص کنم؟
      اگر کسی میدونه با ما در میون بزاره.
      در ضمن اگه ممکنه یک مدار عملی تست شده برای اسیلاتور قرار بدین.
      و اینکهایا به سیم پیچی دوباره هم نیاز هست؟
      جدیدترین ویرایش توسط omidreza_elec; ۱۹:۴۶ ۱۳۹۶/۰۹/۲۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidreza_elec نمایش پست ها
        سلام ممنون از پاسخ. من در مورد تلوزیون های crt چیز زیادی نمیدونم ولی موج مربعی رو با 555میشه درست کرد . پایه های اولیه و ثانویه رو چطور مشخص کنم؟
        اگر کسی میدونه با ما در میون بزاره.
        در ضمن اگه ممکنه یک مدار عملی تست شده برای اسیلاتور قرار بدین.
        و اینکهایا به سیم پیچی دوباره هم نیاز هست؟
        سلام.
        تلویزیونهایCrt همون تلویزیونهای لامپی یا غیرLCd وLed هست.
        واسه پیدا کردن پینها باید به نصبت مدل های ولتاژ نوی نت دنبال نقشه اش بگردی.
        در اکثر تلویزیونهای قدیمی سیاه و سفید های ولتاژ ها 12 ولت و در تلویزیونهای رنگی crt ولتاژ های ولتاژ 125 ولت هست.
        برای افزایش ولتاژ بهتره از یک کویل موتور سیکلت استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leader. نمایش پست ها
          سلام.
          تلویزیونهایCrt همون تلویزیونهای لامپی یا غیرLCd وLed هست.
          واسه پیدا کردن پینها باید به نصبت مدل های ولتاژ نوی نت دنبال نقشه اش بگردی.
          در اکثر تلویزیونهای قدیمی سیاه و سفید های ولتاژ ها 12 ولت و در تلویزیونهای رنگی crt ولتاژ های ولتاژ 125 ولت هست.
          برای افزایش ولتاژ بهتره از یک کویل موتور سیکلت استفاده کنید.
          یعنی دیتاشیت های ولتاژ رو پیدا کنم؟و قسمت دوم منظورتون از ولتاژ چیه؟
          ولتاژ ورودی یا خروجی ؟
          ترانس من برای تلوزیون sunia29اینچ رنگی هستاینم عکس ترانس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidreza_elec نمایش پست ها
            یعنی دیتاشیت های ولتاژ رو پیدا کنم؟و قسمت دوم منظورتون از ولتاژ چیه؟
            ولتاژ ورودی یا خروجی ؟
            ترانس من برای تلوزیون sunia29اینچ رنگی هستاینم عکس ترانس
            های ولتاژ پایه های مختلفی داره که هرکدام وضیفه خاصی دارند.شما باید نقشه مدلی که درست دارید را از نت پیدا کنید و دقیقا طبق همان نقشه ولتاژ مورد نیازشو بهش تزریق کنید.
            موردی که شما بهش اشاره کردین با 125 ولت میتونه کار کنه.
            یعنی حداقل یه پایه خط منفی _ پایه دیگه خط مثبت _ پایه دیگه تزریق سیگنال از طریق یه نوسان ساز متصل به amp.
            بعبارتی برای راه اندازی های ولتاژ شما باید خطوط مثبت و منفی را بهش وصل کنید بعد از وصل تغذیه( مثبت و منفی) باید از طریق یک نوسان ساز که توسط قسمت قدرت به اندازی کافی( دیتا شیت های ولتاژ) تقویت شده را به پایه ورودی های ولتاژ اعمال کنید.
            فقط حواستون باشه کار دست خودتون ندین.
            هیچ وقت های ولتاژ را به 220 متصل نکنید.
            برای اینکه خروجی مذکور در دیتا شیت را بدست آوردید باید ولتاژهای اعمالی طبق دیتا شیت باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leader. نمایش پست ها
              های ولتاژ پایه های مختلفی داره که هرکدام وضیفه خاصی دارند.شما باید نقشه مدلی که درست دارید را از نت پیدا کنید و دقیقا طبق همان نقشه ولتاژ مورد نیازشو بهش تزریق کنید.
              موردی که شما بهش اشاره کردین با 125 ولت میتونه کار کنه.
              یعنی حداقل یه پایه خط منفی _ پایه دیگه خط مثبت _ پایه دیگه تزریق سیگنال از طریق یه نوسان ساز متصل به amp.
              بعبارتی برای راه اندازی های ولتاژ شما باید خطوط مثبت و منفی را بهش وصل کنید بعد از وصل تغذیه( مثبت و منفی) باید از طریق یک نوسان ساز که توسط قسمت قدرت به اندازی کافی( دیتا شیت های ولتاژ) تقویت شده را به پایه ورودی های ولتاژ اعمال کنید.
              فقط حواستون باشه کار دست خودتون ندین.
              هیچ وقت های ولتاژ را به 220 متصل نکنید.
              برای اینکه خروجی مذکور در دیتا شیت را بدست آوردید باید ولتاژهای اعمالی طبق دیتا شیت باشد.
              ممنون از اگاه سازی . پس دست از سر این ترانس بردارم و برم سراغ کویل موتور بهتره.
              درضمن من یه تسلا ساختم وقتی دستتو نزدیک میبری دستو سوراخ میکنه ولی برق نمیگیرهبه نظر شما چکار کنم؟اینکع برق نمیگیره به خاطر فرکانس بالای اونه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X