اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار نکردن مدار پس از لحیم کاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار نکردن مدار پس از لحیم کاری

با سلام خدمت دوستان،
    من یه مدار دارم که وقتی روی برد بورد می بندمش خیلی خوب کار میکنه و جواب میده. ولی وقتی میام همون مدار رو لحیم کاری میکنم اصلا جواب نمیده و یجورایی اصلا سیگنال به خروجی نمی رسه.
    جالب اینه که مداره خیلی ساده ایم هست. یه مداره کوچیک افکت صوتی با 741 و 386 ه . تنها تفاوتی که مداره لحیم کاری شده با مداری که روی برد بورد میبندم داره اینه که برای برود لحیم کاری از پایه ی ای سی استفاده میکنم تا موقع لحیم کاری به اپ امپا اسیبی نرسه. دوبار روی برد 1000 سوراخ لحیم کاری کردم جواب نداد. این دفه گفتم شاید مشکل این باشه که موقع لحیم کاری بعضی پایه ها اتصال کوتاه میشن واسه همینم این دفه دادم برام مدارو چاپ کردن ولی بازم جواب نمیده . تفاوتی که کرده با دفه های قبل اینه که هی تو خئورجی صدای طرق و طروقی میاد (کلا سیگنال صوتیه و خروجیش میره تو اسپیکر)
    دیگه نمیدونم چکار باید بکنم. کسی میتونه راهنماییم کنه؟؟؟

پاسخ : کار نکردن مدار پس از لحیم کاری

نوشته اصلی توسط hadisufi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان،
    من یه مدار دارم که وقتی روی برد بورد می بندمش خیلی خوب کار میکنه و جواب میده. ولی وقتی میام همون مدار رو لحیم کاری میکنم اصلا جواب نمیده و یجورایی اصلا سیگنال به خروجی نمی رسه.
    جالب اینه که مداره خیلی ساده ایم هست. یه مداره کوچیک افکت صوتی با 741 و 386 ه . تنها تفاوتی که مداره لحیم کاری شده با مداری که روی برد بورد میبندم داره اینه که برای برود لحیم کاری از پایه ی ای سی استفاده میکنم تا موقع لحیم کاری به اپ امپا اسیبی نرسه. دوبار روی برد 1000 سوراخ لحیم کاری کردم جواب نداد. این دفه گفتم شاید مشکل این باشه که موقع لحیم کاری بعضی پایه ها اتصال کوتاه میشن واسه همینم این دفه دادم برام مدارو چاپ کردن ولی بازم جواب نمیده . تفاوتی که کرده با دفه های قبل اینه که هی تو خئورجی صدای طرق و طروقی میاد (کلا سیگنال صوتیه و خروجیش میره تو اسپیکر)

سلام
    اگه امکانش هست مدارتون رو قرار بدین تا بررسی بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadisufi نمایش پست ها
      با سلام خدمت دوستان،
      با سلام:
      اگر مطمئن هستید که مدار روی برد بورد دقیقا از نظر سیم کشی روی بورد مدار چاپی یکی می باشد، قبل از وصل برق به بورد مدار چاپی را کاملا با حلال مناسب شستشو و سپس با باد گرم سشوار خشک و بعد برق تغذیه را وصل کنید.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

درود...
        پیشنهاد میکنم بعد از لحیم کاری روغن لحیمی که روی برد مونده رو با اسپری خشک ناهید و بعد از اون با برس پلاستیکی نرم تمیز کنید تا تمیز بشه...
        من قبلنا اگه روغن لحیم رو پاک نمیکردم خیلی به مشکل بر میخوردم..مخصوصا تو پروژه های صوتی....نمیدونم روغن لحیم اتصال میکنه یا نه ولی خب تاثیر بدی تو مدار میذاره...شما حتما روغن لحیم رو با اسپری و برس پاک کنید شاید به نتیجه مطلوب تری رسیدید...
        موفق باشید..

دیدگاه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          با سلام:
          اگر مطمئن هستید که مدار روی برد بورد دقیقا از نظر سیم کشی روی بورد مدار چاپی یکی می باشد، قبل از وصل برق به بورد مدار چاپی را کاملا با حلال مناسب شستشو و سپس با باد گرم سشوار خشک و بعد برق تغذیه را وصل کنید.
          سلام. دقیقا چه حلالی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
          درود...
          پیشنهاد میکنم بعد از لحیم کاری روغن لحیمی که روی برد مونده رو با اسپری خشک ناهید و بعد از اون با برس پلاستیکی نرم تمیز کنید تا تمیز بشه...
          من قبلنا اگه روغن لحیم رو پاک نمیکردم خیلی به مشکل بر میخوردم..مخصوصا تو پروژه های صوتی....نمیدونم روغن لحیم اتصال میکنه یا نه ولی خب تاثیر بدی تو مدار میذاره...شما حتما روغن لحیم رو با اسپری و برس پاک کنید شاید به نتیجه مطلوب تری رسیدید...
          موفق باشید..
          مرسی حتما امتحان میکنم.

دیدگاه

با سلام:
            شستشو با الکل، اسپری ناهید قرمز یا مایع فلاکس با درب قوطی آبی رنگ.از هر کدام که قابل دست رسی برای شماست استفاده کنید. من خودم اکثر بورد های مشکل دار را از نظر جرم گیری داخل دستگاه آلتراسونیک که محلول مخصوص در محفظه آن ریخته شده قرار می دهم در این صورت تمام جرم های مازاد از بورد جدا می شود. ولی برای شما 3 مورد بالا را پیشنهاد می کنم. مخصوصا شستشوی زیاد تر دور و بر پایه های آی سی که وجود روغن لحیم در نزدیکی پایه ها که باعث اختلال در عمل کرد مدار فرکانسی می شود.
            جدیدترین ویرایش توسط علي تحيری; ۱۴:۴۹ ۱۳۹۶/۰۹/۲۶.
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

مرسی . امیدوارم که جواب بده .

دیدگاه

سلام منم یه مدار ساختم روی برد برد خوب جواب میده و هربار که تغذیه رو وصل میکنم بدون مشکلی کار میکنه اما وقتی برد رو لحیم میکنم تا لحظه اول خوب کار میکنه و یه شب که ازش میگذره فرداش تغذیشو وصل میکنم یا کریستال مدار میسوزه یا از تنظیم در میره و باید پیچ مولتی ترن رو بچرخونم ...
                مگه این کریستال ها چقدر حساسن که زود میسوزن ؟ دلیل سوختنشون چیه (با فرکانس متر که چک کردم عمل اسیلاتوری رو انجام نمیداد ... کریستال مورد استفادم 32768 khz هست
                باهاش فرکانس دو هرتز میخام تولید کنم که فرداش مدار جواب نمیده
                یه راهنمایی کنید چ کاری کنم زودی نسوزه (لامصبا هم گرون میدن دونه ای دوتومن)
                جاده ی موفقیت سر راست نیست
                پیچی وجود دارد به نام شکست
                دور برگردانی به نام سردر گمی
                سرعت گیر هایی بنام دوستان
                چراغ قرمز هایی بنام دشمنان
                چراغ احتیاط هایی بنام خانواده
                تایر های پنچری خواهید داشت به نام شغل
                اما اگر یدکی بنام عزم داشته باشید
                موتوری به نام استقامت
                و راننده ای بنام خدا
                به جایی خواهید رسید که موفقیت نام دارد . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X