اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه برای دزدگیر و شارژر باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه برای دزدگیر و شارژر باطری

سلام خدمت اساتید محترم من طبق مدار زیر میخوام با رگولاتور l200 ولتاژ شارژ باطری 12V رو برای شارژ در حالتی که شارژر همیشه با ولتاژ 13.8 در حالت standby قرار دارد با جریان محدود شده روی یک دهم جریان باطری تنظیم کنم
    حالا سوال من اینه که آیا این کار درسته که با توجه به شکل مدار من با کمک افت ولتاژ چند دیود ولتاژ رو به نزدیم 12 برسونم ولتاژ 12 رو من برای آژیر و همچنین تغریه چشمی ها لازم داره واینکه اگه این کار اصولی نیست اتصال مستقیم این ولتاژ به آزیر وچشمی ها مشکل ساز نمی شه ؟ کادر سبز رنگ مربوط به باطری و رله هست که بعد از قطع برق بیاد تو مدار
    جدیدترین ویرایش توسط ali-m66; ۱۰:۴۲ ۱۳۹۶/۰۹/۲۵.

پاسخ : منبع تغذیه برای دزدگیر و شارژر باطری

واقعا کسی نیست که بتونه کمک کنه

دیدگاه

پاسخ : منبع تغذیه برای دزدگیر و شارژر باطری

نوشته اصلی توسط ali-m66 نمایش پست ها
      سلام خدمت اساتید محترم من طبق مدار زیر میخوام با رگولاتور l200 ولتاژ شارژ باطری 12V رو برای شارژ در حالتی که شارژر همیشه با ولتاژ 13.8 در حالت standby قرار دارد با جریان محدود شده روی یک دهم جریان باطری تنظیم کنم
      حالا سوال من اینه که آیا این کار درسته که با توجه به شکل مدار من با کمک افت ولتاژ چند دیود ولتاژ رو به نزدیم 12 برسونم ولتاژ 12 رو من برای آژیر و همچنین تغریه چشمی ها لازم داره واینکه اگه این کار اصولی نیست اتصال مستقیم این ولتاژ به آزیر وچشمی ها مشکل ساز نمی شه ؟ کادر سبز رنگ مربوط به باطری و رله هست که بعد از قطع برق بیاد تو مدار
      با سلام:
      بهتر است برای ولتاژ 12 و 5 ولت خروجی از یک ترانس ایزوله با خروجی 14 و 7 ولت متناسب باجریان مصرفی خوتان طراحی کنید. دادن افت ولتاژ از 14 به پائین برای ورودی رگولاتور 5 ولت و کاهش توسط دیود ها تا به مرز 7 ولت پیشنهاد نمی شود. برای ولتاژ 14 ولت باتری شارژر هم می توانید ازباتری شارژر اتوماتیک 12ولت با چراغ نشان دهنده کنترل شارژ استفاده کنید. شماتیک این باتری شارژر را من قبلا در این سایت آپلود کردم.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X