اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستگاه سوراخ کاری pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستگاه سوراخ کاری pcb

سلام، در شرکت های تولید مدارچاپی با چه دستگاهی فیبرها رو سوراخ میکنن؟ همیچین دستگاهی توو ایران برای خرید پیدا میشه و اینکه مکانیزم کاریش به چه صورته؟
    سوالم اینه که من یه برد دادم به یه شرکتی که تووی این برد چند تا پد با قطر سوراخ های متفاوت وجود داره، آیا دستگاهی هست که با توجه به سایز سوراخ پدها مته رو خودش به صورت خودکار عوض کنه؟
    البته ابعاد کاری دستگاه در حدود 20*30 سانت هم باشه خوبه.

پاسخ : دستگاه سوراخ کاری pcb

نوشته اصلی توسط pedram0032 نمایش پست ها
    سلام، در شرکت های تولید مدارچاپی با چه دستگاهی فیبرها رو سوراخ میکنن؟ همیچین دستگاهی توو ایران برای خرید پیدا میشه و اینکه مکانیزم کاریش به چه صورته؟
    سوالم اینه که من یه برد دادم به یه شرکتی که تووی این برد چند تا پد با قطر سوراخ های متفاوت وجود داره، آیا دستگاهی هست که با توجه به سایز سوراخ پدها مته رو خودش به صورت خودکار عوض کنه؟
    البته ابعاد کاری دستگاه در حدود 20*30 سانت هم باشه خوبه.
    بله هست بهش میگن سی ان سی دریل الیته این اسم عمومی دستگاه است نه مارک ان
    فایل سوراخ کاری را از برنامه پروتل یا برنامه های مربوطه استخراج میکنن و به دستگاه میدن . چند برد را روی هم بر روی میز سی ان سی قرار میدن و دستگاه نسبت به بردار فایلی که بهش دادن سوراخ کاری میکنه . یک مکان هم برای ابزار داره که مته ها با سه نظام داخل ان چیده شده و قطر متهً هر خانه از قبل به دستگاه معرفی شده. دستگاه از روی فایل میفهمه سوراخ نمره چنده و میره سه نظام جاری رو میزار سرجاش و سه نظام مربوطه را بر میداره و سوراخ کاری میکنه. دستگاه سوراخها را سورت میکنه و اول سوراخهای کوچک رو میزنه و به ترتیب سوراخهای بزرگتر به سه نظامهای سی ان سی کولت هم میگویند
    مهمترین بخش تنظیمات دستگاه تنظیم رفرنس لبه پی سی بی با سوراخهاست مخصوصا برای بردهایی که کانگتور DIN جهت نصب بر روی لبه برد دارن و همچنین بردهایی که قراره بر روی ریل کشویی نصب یشه
    قبل از سوراخ کاری قطر سوزاخها را نسبت به مته های موجود فیت میکنن مثلا سوراخ 0.78 را 0.8 میکنن . یا اگر مثلا چند سوراخ 1.1 و 1.2 در پی سی بی باشه اون 1.1 دهم ها را 1.2 میکنن و چون رنج مته ها محدوده. پس موقع طراحی برد حواستون باشه یا از سازنده برد سوال کنید چه رنج مته بر روی دستگاه داره

اهان اینم بگم که مدل بدون ابزار گیر هم داریم که وقتی سوراخ کاری های مثلا 0.8 دهم تمام شد دستگاه اسپیندل رو بالا میاره و روی مانیتور نمره مته را اعلام میکنه و اوپراتور مته اعلام شده که روی کولت نصب شده را به دستگاه وصل میکنه و دکمه استارت رو میزنه
    مزیت سوراخ کاری با سی ان سی برای ما . نصب اسان قطعات دیپ با پین های ردیفی و غیر قابل انعطاف.
    ایجاد سوراخ در وسط پد بدون شیفت (البته اینو همیشه اومیدوارم که باشه) .
    جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۶:۵۹ ۱۳۹۶/۰۹/۲۵.

دیدگاه

سلام، خیلی ممنون، قیمت این دستگاه ها چند هستش و اینکه آیا به نظرتون برای یک کارگاه کوچیک به صرفه هست که بخریم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pedram0032 نمایش پست ها
        سلام، خیلی ممنون، قیمت این دستگاه ها چند هستش و اینکه آیا به نظرتون برای یک کارگاه کوچیک به صرفه هست که بخریم؟
        قیمت ندارم ولی یه سرچ بزن " دستگاه سی ان سی سوراخکاری مدار چاپی" فکر کنم ایرانیشم باشه
        در مورد کوچیک و یزرگ بودن کارگاه هم هر کس یه دیدی داره مثلا ممکنه برای من 12 متر کارگاه بزرگ باشه واسه کسی دیگه 1000 متر!
        اما باید ببینی چقدر برد میخوای تولید کنی . بعد یک قیمت چاپ و سوراخکاری از بیرون بگیر . یک قیمت هم از دستگاه بگیر قیمتها را از هم کسر کن . نظر من اینه که اگر به انداره نصف پول دستگاه میخوای بدی دستمزد دستگاه رو بخر

دیدگاه

این کلیپ رو ببین:

من خودم پی تولید pcb با این روش بودم.
          قسمت نرمافزاری و پیدا کردن متریال برای ایجاد شیار دردسر های خودشو داره.
          کار راحتی نیست.

دیدگاه

ممنون، بنده فقط برای سوراخکاری میخوام و تولید مدارچاپی رو با روش های دیگه میخوام انجام بدم، این دستگاهی که در کلیپ https://www.aparat.com/v/HRIPs هست به نظرم مناسبه و سایزش هم خوبه، ولی اگر خودش مته ها رو هم عوض میکرد خیلی خوب بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X