ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24
    2016/05/26
    10
    4

پاسخ : اسکنر مواد با کمک پدیده رزونانس

باسلام..تو صنعت داروسازی و دانشگاهی دستگاهی بنام nmr هست که کارش همینه مثلا یه دارو خارجی یا یک جسم که نمیدونیم عناصرش چی هست تو این دستگاه قرار میگره و تمام عناصر اون رو مشخص میکنه تو بیشتر دانشگاه های معتبر ایران نمونه ش هست و دارن باهاش کار میکنن...
    2017/12/16
    15
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط baby_1

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خواهش می کنم
    اسیلاتورهای کولپیتس و هارتلی به خاطر تلفات خازن و سلف و سختی پیاده سازی در بازه فرکانسی شما قابل استفاده نیست ،برای محدوده پایین فرکانسی ( زیر از 200 مگاهرتز) قابل استفاده است( نه به صورت کامل پهن باند)
    خب همین طور که بنده در توضیحات اولم عرض کردم شاید نیاز باشه برای اسیلاتور این دستگاه از مجموعه چندین اسیلاتور در کلاس ها و مدل های مختلف استفاده کنیم که در نهایت بتونیم از فرکانس 3هرتز تا 300 گیگاهرتز رو داشته باشیم.
    فقط این برام سوال هست که سیگنال با فرکانس های بالای 1 گیگاهرتز رو بهتره با چه مدل اسیلاتورها تولید کنیم؟
    2008/10/29
    2,098
    213

شیوه های مختلف و رزناتورهای مختلفی وجود داره BAWوSTW و تا فرکانس دو تا سه گیگاهرتز هستند دی الکتریک ها تا 50 گیگاهرتز ، مشددهای حفره ای هم تا 60 گیگ و نوری و کلایسرتون یا تکنولوژی RFIC برای فرکانس های بالاتر( در مورد RFIC اطلاعاتم محدوده و مقاله هایی که قبلا خوندم در این مورد تا 75 گیگ دیده بودم)
    2017/12/16
    15
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط floyd5677

باسلام..تو صنعت داروسازی و دانشگاهی دستگاهی بنام nmr هست که کارش همینه مثلا یه دارو خارجی یا یک جسم که نمیدونیم عناصرش چی هست تو این دستگاه قرار میگره و تمام عناصر اون رو مشخص میکنه تو بیشتر دانشگاه های معتبر ایران نمونه ش هست و دارن باهاش کار میکنن...
    سلام دوست عزیز ممنونم از راهنماییتون
    چه جالب، یعنی هر ماده ناشناسی رو داخلش قرار بدی انواع عناصر(تمام عناصر از 118 عنصر جدول مندلیف؟) موجود رو به همراه مقدارش به کاربر اطلاع میده؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط baby_1

شیوه های مختلف و رزناتورهای مختلفی وجود داره BAWوSTW و تا فرکانس دو تا سه گیگاهرتز هستند دی الکتریک ها تا 50 گیگاهرتز ، مشددهای حفره ای هم تا 60 گیگ و نوری و کلایسرتون یا تکنولوژی RFIC برای فرکانس های بالاتر( در مورد RFIC اطلاعاتم محدوده و مقاله هایی که قبلا خوندم در این مورد تا 75 گیگ دیده بودم)
    بسیار عالی، نقشه طراحی و ساخت این اسیلاتور ها رو از کجا می تونم تهیه کنم؟
    شما فایل یا سایت هایی رو می شناسید که بهم معرفی کنید؟
    2008/10/29
    2,098
    213

کتاب طراحی مدارت فرکانس بالای گنزالس و Reinhold Ludwig رو بخونید. البته نرم افزارADS و AWR خیلی کار رو برای شما ساده تر می کنند.
    2013/07/08
    اصفهان
    696
    545

لطفا حذف شود
    ویرایش توسط مهندس نوآور : 2017/12/18 در ساعت 19:18
    2009/12/27
    1,730
    264

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya.bu

چه جالب، یعنی هر ماده ناشناسی رو داخلش قرار بدی انواع عناصر(تمام عناصر از 118 عنصر جدول مندلیف؟) موجود رو به همراه مقدارش به کاربر اطلاع میده؟
    بله دوست عزیز NMR مخفف nuclear magnetic resonance هست که از انواع اسپکتروسکوپیه!
    در تمامی انواع اسپکتروسکوپی میزان مولکول یا اتم بسته به نوع اسپکتروسکوپی بر اساس سطح زیر منحنی محاسبه میشه و نوع اون بر اساس فرکانس رزونانس!
    این تجهیزات قیمت های چند صد هزار دلاری تا میلیون دلاری دارند و انواع ریل تایم اونها هم موجوده!
    در خیلی از ازمایشهای انالیز شیمی و ... از این تجهیزات استفاده میشه
    روشهای دیگری هم هست
    2017/12/16
    15
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020

بله دوست عزیز NMR مخفف nuclear magnetic resonance هست که از انواع اسپکتروسکوپیه!
    در تمامی انواع اسپکتروسکوپی میزان مولکول یا اتم بسته به نوع اسپکتروسکوپی بر اساس سطح زیر منحنی محاسبه میشه و نوع اون بر اساس فرکانس رزونانس!
    این تجهیزات قیمت های چند صد هزار دلاری تا میلیون دلاری دارند و انواع ریل تایم اونها هم موجوده!
    در خیلی از ازمایشهای انالیز شیمی و ... از این تجهیزات استفاده میشه
    روشهای دیگری هم هست
    ممنون، بله منم دربارش تحقیق مختصری توی سایت های داخلی و خارجی داشتم، خب پس بیاید ساختار اجزا و کارکردشو تحلیل کنیم شاید تونستیم فناوری ساختش رو بومی سازی کنیم
    سوال: هلیوم مایع توی این دستگاه چه کاربردی داره؟ (باتوجه به اینکه هلیم مایع یک ابررسانا شناخته شده)

من یک تعداد عکس و یک کلیپ پیدا کردم و اینجا قرار میدم تا راجبشون بیشتر صحبت کنیم

کلیپ:

لطفا اگه شما هم فایل هایی درباره نحوه کارکرد دستگاه NMR دارید اونو توی این تاپیک قرار بدین، متشکرم
    ویرایش توسط pouya.bu : 2017/12/17 در ساعت 20:15
    2013/04/20
    899
    290

با سلام
    با توجه به سالها تجربه ای که در زمینه تجیزات آزمایشگاهی دارم به شما اعلام میکنم که از ده ها سال قبل تجهیزاتی در زمینه شناسایی عناصر معدنی و آلی با دقتهای بسیار بالا PPB ساخته شده که بعضا به آنها اشاره میکنم :
    1- اسپکتروفتومتر
    2- جذب اتمی
    3- ICP
    4- گاز کروماتوگراف
    5- گاز کرماتوگراف جرمی
    ......
    برای اطلات بیشتر به تجهیزات آزمایشگاههای شیمی و پتروشیمی مراجعه نمایید .
    ضمنا چون چرخ یکبار اختراع شده بنظرم دیگر نیازی به اختراع دوباره آن نیست و لذا قبل از آنکه مطلبی را که به ذهنتان میرسد را بخواهید به ظهور برسانید بهتر است در مورد کارهای علمی که در گذشته روی آن شده تحقیقات کافی بفرمایید تا سرمایه و وقت خود را بیهوده هدر ندهید .
    2017/12/16
    15
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nimdar

با سلام
    با توجه به سالها تجربه ای که در زمینه تجیزات آزمایشگاهی دارم به شما اعلام میکنم که از ده ها سال قبل تجهیزاتی در زمینه شناسایی عناصر معدنی و آلی با دقتهای بسیار بالا PPB ساخته شده که بعضا به آنها اشاره میکنم :
    1- اسپکتروفتومتر
    2- جذب اتمی
    3- ICP
    4- گاز کروماتوگراف
    5- گاز کرماتوگراف جرمی
    ......
    برای اطلات بیشتر به تجهیزات آزمایشگاههای شیمی و پتروشیمی مراجعه نمایید .
    ضمنا چون چرخ یکبار اختراع شده بنظرم دیگر نیازی به اختراع دوباره آن نیست و لذا قبل از آنکه مطلبی را که به ذهنتان میرسد را بخواهید به ظهور برسانید بهتر است در مورد کارهای علمی که در گذشته روی آن شده تحقیقات کافی بفرمایید تا سرمایه و وقت خود را بیهوده هدر ندهید .
    سلام دوست عزیز متشکرم از راهنمایی هاتون، بله منم تصمیمم اختراع این ایده نیست، اما مگه اشکال داره ما اینجا بتونیم فناوری ساخت این دستگاه رو بدست بیاریم و اونو مهندسی معکوس کنیم؛ مگه همه مسائلی که توی انجمن ECA بیان شده گام اختراعی داره؟ نخیر
    من معتقدم تا دقیقا ندونیم چه چیزهایی تاکنون توی دنیا ساخته شده، نمی تونیم چیزی بسازیم که هنوز ساخته نشده و مفید واقع میشه. من امیدوارم که با تحلیل و بحث راجب نحوه کارکرد این دستگاه شاید در آینده ای نچندان دور بتونیم جرقه ای ایجاد کنیم برای ساخت دستگاه های جدیدی که هنوز ساخته نشدن و می تونن خیلی مفید واقع بشن
    اگه شما هم با نظر بنده موافقید پس لطفاً با من همراه بشید تا راجب نحوه طراحی، ساخت، بهره برداری،تعمیر و نگهداری و... این دستگاه تبادل نظر کنیم و اطلاعات مفیدتری بدست بیاریم
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24