اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سئوال در مورد دوربین مدار بسته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سئوال در مورد دوربین مدار بسته

با سلام
    توی عکس زیر کنار دوربین یک جعبه سفید کار گذاشتند !! توی ان جعبه چه چیزی می گذارند؟

سپاس

پاسخ : چند سئوال در مورد دوربین مدار بسته

سلام دوست عزیز داخل اون جعبه اداپتور و فیش های دوربین نو می زارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero نمایش پست ها
      با سلام
      توی عکس زیر کنار دوربین یک جعبه سفید کار گذاشتند !! توی ان جعبه چه چیزی می گذارند؟

سپاس
      داخل جعبه آداپتور (منبع تغذیه) دوربین رو قرار میدن.
      به خاطر امنیت و ضد آب کردن این کار رو انجام میدن که امنیت اصلی ترین دلیل هست. هرچند باز هم امنیت خود دوربین زیر سوال هست

دیدگاه

ممنون دوستان: به نظر شما با توجه داکت کشی که کردند ایا بهتر نیست که ان جعبه را قرار ندهند و به جاش از یک اداپتور کلی با امپر بالا استفاده کنند برای تمام دوربین ها؟؟ راه اصولی چی هست؟
        سپاس

دیدگاه

ددست عزیز بستگی به مکانی که قرار است دوربین داخل ان نصب شود دارد اگر فاصله دوربین از dvrزیاد باشد روش اداپتور مر کزی جواب نمی دهد (به صرفه نیست)ولی اگر فاصله کمتر از ۷۰ متر بهسته به کابل هایی که استفاده می کنید دارد اداپتور مرکزی گزینه بهتری است

دیدگاه

ممنون دوستان: به نظر شما با توجه داکت کشی که کردند ایا بهتر نیست که ان جعبه را قرار ندهند و به جاش از یک اداپتور کلی با امپر بالا استفاده کنند برای تمام دوربین ها؟؟ راه اصولی چی هست؟
            سپاس
            با توجه به جریان کشی که دوربین ها دارند در صورت استفاده از پاور مرکزی باید از سیم با ضخامت بالا استفاده شود که هزینه سیم کشی را بالا میبرد . با توجه میزان ساعت کارکرد اگر پاور مرکزی آسیب ببنید هزینه تعویض یا تعمیر آن در مقایسه با یک آداپتور 7تومنی خیلی سرسام آور خواهد بود.
            در ضمن اگر پاور مرکزی یا سیم کلی که به پاور مرکزی متصل است هم آسیب ببنید کل دوربین ها یکجا خاموش میشود که عیب بزرگی برای این نوع سیستم هست.
            چند مدل DVR با پاور مرکزی در ایران موجود هست که با توجه به معایبی اجرایی که داره در موارد نادر ازش استفاده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
              با توجه به جریان کشی که دوربین ها دارند در صورت استفاده از پاور مرکزی باید از سیم با ضخامت بالا استفاده شود که هزینه سیم کشی را بالا میبرد . با توجه میزان ساعت کارکرد اگر پاور مرکزی آسیب ببنید هزینه تعویض یا تعمیر آن در مقایسه با یک آداپتور 7تومنی خیلی سرسام آور خواهد بود.
              در ضمن اگر پاور مرکزی یا سیم کلی که به پاور مرکزی متصل است هم آسیب ببنید کل دوربین ها یکجا خاموش میشود که عیب بزرگی برای این نوع سیستم هست.
              چند مدل DVR با پاور مرکزی در ایران موجود هست که با توجه به معایبی اجرایی که داره در موارد نادر ازش استفاده میشه
              ممنون دوستان عزیر:من 4 عدد دوربین مداربسته ahd میخواستم راه اندازی کنم که از منبع تغذیه زیر میخواستم به صورت کلی برای همه شان استفاده کنم: با این تفاسیر پس این روش به درد نمیخورد ! درسته؟

راستی من اگر بخوام سیستمی برق اضطراری دوربین مثل این دستگاه(لینک زیر) !برای دوربین ها بگذارم قضیه چطوری می شود؟ باید به تک تک اداپتور های مستقل این دستگاه را متصل کنم؟ ا این دستگاه انگار پاور مرکزی دارد و باتری!!

ددست عزیز بستگی به مکانی که قرار است دوربین داخل ان نصب شود دارد اگر فاصله دوربین از dvrزیاد باشد روش اداپتور مر کزی جواب نمی دهد (به صرفه نیست)ولی اگر فاصله کمتر از ۷۰ متر بهسته به کابل هایی که استفاده می کنید دارد اداپتور مرکزی گزینه بهتری است
              حتما باید کمتر از 70 متر باشد؟برای تغذیه برق دوربین از کابل افشان باید استفاده شود؟
              سپاس
              جدیدترین ویرایش توسط ircaspianhero; ۰۰:۱۶ ۱۳۹۶/۰۹/۲۷.

دیدگاه

ممنون دوستان عزیر:من 4 عدد دوربین مداربسته ahd میخواستم راه اندازی کنم که از منبع تغذیه زیر میخواستم به صورت کلی برای همه شان استفاده کنم: با این تفاسیر پس این روش به درد نمیخورد ! درسته؟

راستی من اگر بخوام سیستمی برق اضطراری دوربین مثل این دستگاه(لینک زیر) !برای دوربین ها بگذارم قضیه چطوری می شود؟ باید به تک تک اداپتور های مستقل این دستگاه را متصل کنم؟ ا این دستگاه انگار پاور مرکزی دارد و باتری!!

حتما باید کمتر از 70 متر باشد؟برای تغذیه برق دوربین از کابل افشان باید استفاده شود؟
                سپاس
                دوست عزیز بستگی داره یک وقت هست که شما دارین از rg59که سیم برق همراه خودش داره (کابل دوربین با برق که به هم چسپیده است)استفاده می کنید اون موقعه شما بیشتر از ۲۰یا ۳۰ متر نمی تونید وز اون کابل استفاده کنید به دلیل اینکه این سیم ها اکثرم کابل تصویرشون المنیومه و کابل برقشونم از نظر سطح مقطع نازک برای همین شما بیشتر از ۳۰ متر نمی تونید استفاده کنید یه وقت دیگه هست که شما دارین از کابل تصویر مس و سیم برق جدا گانه استفادا می کنید که اگر 1.5×2باشه تا حد اکثر ۷۰ متر می تونه جوابتون بده باز این که شما می خواید ازش انشعاب هم برای بقیه دوربین*هاوبگیرید ولی این روش اداپتور مرکزی خوبیایی هم داره نصبت به اون روشی که اداپتور پیش دوربین نصب می شه
                اینکه نویز تو این روش خیلی کمتر و احتمال خرابی کمتره ولی اگر خراب شد همه دوربین ها تصویرشون قطع میشه همونطور که مهندس غفار زاده گفتند .
                بله کابل باید افشان باشه برای خرید کابل بهتر است که از کابل ها یا سیم هایی اسقفاده شود که رنگ مختلفی داشته باشن .
                مثلا به وقت هست که شما دارین از روش اداپتور سر خود استفاده می کنید ولی اون جایی که می خواهید دوربین رو وصل کنید امکانش نیست که یک جعبه تقسیم نصب کنید وباید به خروجی ۱۲ ولت اداپتور یه مقدار سیم اضافه کنید که بتونید نصبو انجام بدین

دیدگاه

سپاس
                  همه چی بستگی به حساسیت امینتی کارتون داره.
                  اگر میخواید از پاور مرکزی استفاده کنید که اونموقع مجبور به استفاده از ups مرکزی هستید.وگرنه جدا جدا هم میتونید خودتون با یه مدار ساده ups بسازید.

دیدگاه

ممنون دوستان: چند سئوال دیگه:
                    1.این کایل rg59 چه فرقی داره با کابل کواکسیال ای که به رنگ سفید هست و برای انتن استفاده میشه؟؟
                    اگر میخواید از پاور مرکزی استفاده کنید که اونموقع مجبور به استفاده از ups مرکزی هستید.وگرنه جدا جدا هم میتونید خودتون با یه مدار ساده ups بسازید.
                    میشه در مورد مدار ساده ups یک توضیحی بدهید یا یک نمونه مدار بدهید

2.توی بعضی دی وی ار ها یک قسمتی داره به نام الارم و سنسور لطفا بگید کاربرد اش چی هست؟(طبق عکس زیر)
                    http://s9.picofile.com/file/8314557534/4.jpg
                    3. برای دی وی ار ای که بهش دوربین ahd دو مگاپیکسلی وصل هست هارد با چه ظرفیتی مناسب هست که تا بتونه 1 ماه تصاویر را ضبط کند؟
                    4.کار گذاشتن دوربین مداربسته در چه جاهایی خلاف می باشد ؟ ایا می توان در داخل کوچه که محل رفت و امد هست دوربین مداربسته گذاشت؟چون شاید ممکن است بعضی ار همسایه ها شاکی بشوند که فلانی داره ما را دید می زند!!
                    سپاس
                    جدیدترین ویرایش توسط ircaspianhero; ۲۲:۳۷ ۱۳۹۶/۰۹/۲۷.

دیدگاه

سلام وقت بخیر rg59همون کابل کواکسیاله که شیلد بیشتری نصبت به کابل انتن داره که همین باعث میشه نویز نگیره
                      به نطر من شما که اگر می خواید یه وسیله ارزون پانون در بیاد یه مار شارج باطری 12 ولت بایه اداپتور ویه باطری 12 ولت بزارین برای مدار تون اگر می خواهید upsاستفاده کنید اگر بگین برای کجا می خواید استفاده کنید بهتر می تونم راهنمایتون کنم من تو این مدتی که کار کردم ندیدم که پاور مرگزی مشکل بهم بزنه ولی خیلی اتفاق افتاده که دیدم که اداپتور های 2امپری خراب شدن (اگرم می خواین از اداپتور استفاده کنید از اداپتور های 2امپری استفاده کنید که خرابیشون کمتره )
                      برای بخش الارم می تونم براتون بگم که انگار یه مدار دزد گیر بی کیفیت داخل dvrهست که هر کس می خواد دوربین نصب کنه یه دزد گیر هم نصب می کنه پون دوربین ودزد گیر مکملا
                      برای نصب دوربین در کوچه وخیابان اگر مکانی که مر بوط به خودتان باشه مشکلی نداره

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                        به نطر من شما که اگر می خواید یه وسیله ارزون پانون در بیاد یه مار شارج باطری 12 ولت بایه اداپتور ویه باطری 12 ولت بزارین برای مدار تون اگر می خواهید upsاستفاده کنید اگر بگین برای کجا می خواید استفاده کنید بهتر می تونم
                        منظور تون را متوجه نشدم دوست عزیز: چکار کنم دقیقا ؟ شارژر باتری+ باتری 12 ولت+ اداپتور بگیرم بعداش چکار شان کنم؟
                        ups برای دوربین های توی قسمت مسکونی خانه خودمان می خوام وصل کنم نردیک 4 تا دوربین هست برق اش هم احتملا از پاور مرکزی استفاده کنم . ups هم اخه خیلی گران هست !! توی مدار اش چند دیود هست و رله و خازن !!
                        برای بخش الارم می تونم براتون بگم که انگار یه مدار دزد گیر بی کیفیت داخل dvrهست که هر کس می خواد دوربین نصب کنه یه دزد گیر هم نصب می کنه پون دوربین ودزد گیر مکملا
                        خب الارم وصل بشه به دی وی ار : مکانیزم یا عملکرد الارم به چه صورت میشه؟ مثلا دوربین زمانیکه شخصی را ببینه آزیر میزنه؟؟
                        برای نصب دوربین در کوچه وخیابان اگر مکانی که مر بوط به خودتان باشه مشکلی نداره
                        میخوام دوربین را کنار درب ورودب خانه نصب کنم ولی رو به کوجه باشد!! شنیدم برای نصب دوربین داخل کوچه همه ی همسایه ها باید رضایت داشته باشند !! وگرنه می توند شکایت کنند!!
                        راستی دوست عزیز: یک سئوال فنی دیگه: ایا میشه به دی وی ار ها مودم وایرلس 4g ایرانسل(نمونه مودم در لینک زیر) وصل کرد و از این طریق تصاویر را به اشتراک گذاشت در سطح اینترنت ؟ برای زمانیکه دسترسی به adsl و خط تلفن نداریم

سپاس فراوان
                        جدیدترین ویرایش توسط ircaspianhero; ۲۳:۲۶ ۱۳۹۶/۰۹/۲۸.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:

منظور تون را متوجه نشدم دوست عزیز: چکار کنم دقیقا ؟ شارژر باتری+ باتری 12 ولت+ اداپتور بگیرم بعداش چکار شان کنم؟
                          ups برای دوربین های توی قسمت مسکونی خانه خودمان می خوام وصل کنم نردیک 4 تا دوربین هست برق اش هم احتملا از پاور مرکزی استفاده کنم . ups هم اخه خیلی گران هست !! توی مدار اش چند دیود هست و رله و خازن !!

خب الارم وصل بشه به دی وی ار : مکانیزم یا عملکرد الارم به چه صورت میشه؟ مثلا دوربین زمانیکه شخصی را ببینه آزیر میزنه؟؟

میخوام دوربین را کنار درب ورودب خانه نصب کنم ولی رو به کوجه باشد!! شنیدم برای نصب دوربین داخل کوچه همه ی همسایه ها باید رضایت داشته باشند !! وگرنه می توند شکایت کنند!!
                          راستی دوست عزیز: یک سئوال فنی دیگه: ایا میشه به دی وی ار ها مودم وایرلس 4g ایرانسل(نمونه مودم در لینک زیر) وصل کرد و از این طریق تصاویر را به اشتراک گذاشت در سطح اینترنت ؟ برای زمانیکه دسترسی به adsl و خط تلفن نداریم

سپاس فراوان
                          دوست عزیز منظورم اینکه یه بطری رو با یک اداپتور موازی کنی که اداپتور باطری رو شارج کنه و دوربین ها از باطری تغذیه شن
                          برای الارم یک که همه دستگاه ها ندارند اون عکس هم مربوط به یک dvr قدیمی مارک پلیس هست که شما می تونین بهش پشمی وصل کنین واگر پشمی ها فعال شدند یک برق 12 ولت تو خروجی الارم به وجود می یاد حالا شما می تونین اینو بدین تلفن کننده و مدارات دیگه
                          برای نصب دوربین ها جلوی درب منزل نمی دونم ولی من تا الان تو محدودی منزل وصل کردم مشکلی هم پیش نیومده
                          من مدم رو ندیدم ولی یه تعداد dvrها هستند که قابلیت وای فای ذ=دارند که به نطر من به درد نمی خورند به دو دلیل 1انتقال تصویر این مدل سخت می شود 2 هزینه اینترنت زیادی دارد

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                            منظورم اینکه یه بطری رو با یک اداپتور موازی کنی که اداپتور باطری رو شارج کنه و دوربین ها از باطری تغذیه شن
                            دوست عزیز ایا این راه اصولی هست؟ یعنی باتری اگر 24 ساعت توی شارژ باشد خراب نمی شود؟
                            من مدم رو ندیدم ولی یه تعداد dvrها هستند که قابلیت وای فای ذ=دارند که به نطر من به درد نمی خورند به دو دلیل 1انتقال تصویر این مدل سخت می شود 2 هزینه اینترنت زیادی دارد
                            دوست عزیز چاره چی هست؟ جایی که خط تلفن ندارند چطور باید انتقال تصویر انجلم بدهند؟ شما برندی که این قابلیت را داره سراغ دارید؟
                            سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:

دوست عزیز ایا این راه اصولی هست؟ یعنی باتری اگر 24 ساعت توی شارژ باشد خراب نمی شود؟

دوست عزیز چاره چی هست؟ جایی که خط تلفن ندارند چطور باید انتقال تصویر انجلم بدهند؟ شما برندی که این قابلیت را داره سراغ دارید؟
                              سپاس
                              دوست عزیز این راه اصولی نیست ولی جواب می ده مشکلی هم پیش نمی یاد برای عمر باطری هم وقتی هم ولتراز باشن دیگه جریانی رد نمی شه از شارجر به باطری ولی اگر یه مدار شارج بسازین بهتره که وقتی برق قطع شد باطری وارد مدار شه
                              برای سوال دومتون یک دی وی ار به اسم h264هست که وای فای داری یه چیز دیگه هم که داخل تنظیماتش هست نوشته ۳gنمی دونم ولی فکر کنم سیم کارت هم می خوره ولی تا الان ندیدم که dvrسیم کارت بخوره این دی وی ار بخش الارم نداره اگر می خواید از الارم استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X