اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آی سی برای تستر کابل شبکه؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آی سی برای تستر کابل شبکه؟؟

سلام دوستان.
    یکی از دوستن وقت کار با تستر کابل شبکه حواسش نبوده و ولتاژ تو شبکه برقرار بوده (ولتاژ خارجی) و دیگه تسترش کار مکینه.
    وقتی بازش کردم دیدم از یک آی سی استفاده کردند که 14 پین هستش و پایه 4 مثبت و 11 منفی اون هستند. یکی از پایه ها هم با پول آپ شدن و زمین شدن سرعت روشن خاموش کردن ال ای دی ها رو تنظیم می کنه. این مدار هیچ درایوری برای ال ای دی ها نداشت و فقط با یک باتری 9 ولت کتابی کار می کنه.
    کسی از دوستان میدونه اون آی سی اسمش چی هس؟ (به نظر نمیاد میکرو معروفی باشه به خخصوص اینکه ولتاژ تغذیه اش تقریبا 7 ولته و می تونه 2 تا ال ای دی رو (حتی زمانی که کابل بلند هستش) درایو کنه.
    ممنون.
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : آی سی برای تستر کابل شبکه؟؟

سلام با این مشخصات ای سی LM324 باید باشه

دیدگاه

پاسخ : آی سی برای تستر کابل شبکه؟؟

سلام
      وقت بخیر
      نوشته اصلی توسط ajapyy نمایش پست ها
      سلام دوستان.
      یکی از دوستن وقت کار با تستر کابل شبکه حواسش نبوده و ولتاژ تو شبکه برقرار بوده (ولتاژ خارجی) و دیگه تسترش کار مکینه.
      وقتی بازش کردم دیدم از یک آی سی استفاده کردند که 14 پین هستش و پایه 4 مثبت و 11 منفی اون هستند. یکی از پایه ها هم با پول آپ شدن و زمین شدن سرعت روشن خاموش کردن ال ای دی ها رو تنظیم می کنه. این مدار هیچ درایوری برای ال ای دی ها نداشت و فقط با یک باتری 9 ولت کتابی کار می کنه.
      کسی از دوستان میدونه اون آی سی اسمش چی هس؟ (به نظر نمیاد میکرو معروفی باشه به خخصوص اینکه ولتاژ تغذیه اش تقریبا 7 ولته و می تونه 2 تا ال ای دی رو (حتی زمانی که کابل بلند هستش) درایو کنه.
      ممنون.
      مدار ساده و متداول برای تست کابل شبکه UTP ، استفاده از آی سی" سی موس CD4017 " هست .
      نمونه های موجود :

RJ45 Cable Tester circuit diagram cables working components timer NE555 counter CD4017B multivibrator pulses construction testing PCB voltage sequences crossover network cables actual-size single-side point details

با احترام
      97/3/8

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy نمایش پست ها
        سلام دوستان.
        ممنون.
        مطمئنی ۱۴ پایه هست؟ چون آی‌سی داخل تستر شبکه سوخته من ۱۸ پایه هست و منم سوالم همین بود. چون شماره‌شو پاک کردند بی‌شرفا...
        من حدس می‌زنم این آی‌سی ۱۸پایه lm3914 یا lm3915 باشه که تو مدار صوت‌سنج led هم استفاده میشه.
        تستر من تک آی‌سی هست. ولی تستری که از cd4017 استفاده کرد یه آی‌سی 555 هم مکملش هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esi_pg نمایش پست ها

مطمئنی ۱۴ پایه هست؟ چون آی‌سی داخل تستر شبکه سوخته من ۱۸ پایه هست و منم سوالم همین بود. چون شماره‌شو پاک کردند بی‌شرفا...
          من حدس می‌زنم این آی‌سی ۱۸پایه lm3914 یا lm3915 باشه که تو مدار صوت‌سنج led هم استفاده میشه.
          تستر من تک آی‌سی هست. ولی تستری که از cd4017 استفاده کرد یه آی‌سی 555 هم مکملش هست
          فکر کنم مدل تستر خودمو پیدا کردم. اونایی که ۱۸پین هستند از آی‌سی PIC16F627​ استفاده شده.
          مدارش:
          RJ45 UTP cable test, there are two different circuits to control the strength of the circuits made ​​with PIC asm code and the PCB (circuit 2) files have our ow

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X