اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت وب سرور با esp8266

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ساخت وب سرور با esp8266

سلام
    میخوام وقتی ایپی و پورت رو توی مرورگر میزنم .atmega توسطه esp یه صفحه یا همون یه "سلام" رو بفرسته برای مرور گر
    (بدون کامپایلر اردوینو +بدون خوده اردوینو ) بدون هیچ کتابخانه ای !
    خیلی ساده . میخوام با کدویژن و یه میکرو اتمگا این کارو کنم !حتی اگه منبع انگلیسی هم دارید بزارید _خیلی گشتم همه اردینو بود

لینک عکس

تشکر . . .
    جدیدترین ویرایش توسط trojan.0011; ۱۵:۲۵ ۱۳۹۶/۰۹/۲۸. دلیل: *-

پاسخ : مشکل در ساخت وب سرور با esp8266

نوشته اصلی توسط trojan.0011 نمایش پست ها
    سلام
    میخوام وقتی ایپی و پورت رو توی مرورگر میزنم .atmega توسطه esp یه صفحه یا همون یه "سلام" رو بفرسته برای مرور گر
    (بدون کامپایلر اردوینو +بدون خوده اردوینو ) بدون هیچ کتابخانه ای !
    خیلی ساده . میخوام با کدویژن و یه میکرو اتمگا این کارو کنم !حتی اگه منبع انگلیسی هم دارید بزارید _خیلی گشتم همه اردینو بود

لینک عکس

تشکر . . .
    سلام
    شما اول باید فایل html رو بسازید و تو مرورگرتون تست کنید که مشکلی نداشته باشه (پینشهاد میکنم اگه html وارد نیستید آموزشهای سایت zoomit رو بخونید که به صورت عملی و خیلی ساده توضیح داده)
    خوب میرسیم به کار شما:
    شما واسه اینکه سلام رو نمایش بدین باید زمان درخواست از سمت client دستور html رو به کلاینت ارسال کنید:
    کد HTML:
    HTTP/1.1 200 OK
    Content-Type: text/html

<!DOCTYPE HTML>
    <html>
          <h1 style="text-align:center">SALAM</h1>
    </html>      
    دقیقا همین رو باید ارسال کنید تا وسط صفحه کلمه SALAM رو بنویسه(اون فاصله بین خط دوم و چهارم هم حتما باید باشه ، چون ممکنه تو بعضی از مرورگرها نمایش داده نشه)
    بعد از اینکه اینا رو ارسال کردید با دستور AT+CIPCLOSE پورتی که باز شده رو ببنید تا علامت لود از صفحه مرورگر بره و ثابت بشه
    سوالی بود در خدمتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M3R-E نمایش پست ها
      سلام
      شما اول باید فایل html رو بسازید و تو مرورگرتون تست کنید که مشکلی نداشته باشه (پینشهاد میکنم اگه html وارد نیستید آموزشهای سایت zoomit رو بخونید که به صورت عملی و خیلی ساده توضیح داده)
      خوب میرسیم به کار شما:
      شما واسه اینکه سلام رو نمایش بدین باید زمان درخواست از سمت client دستور html رو به کلاینت ارسال کنید:
      کد HTML:
      HTTP/1.1 200 OK
      Content-Type: text/html

<!DOCTYPE HTML>
      <html>
            <h1 style="text-align:center">SALAM</h1>
      </html>      
      دقیقا همین رو باید ارسال کنید تا وسط صفحه کلمه SALAM رو بنویسه(اون فاصله بین خط دوم و چهارم هم حتما باید باشه ، چون ممکنه تو بعضی از مرورگرها نمایش داده نشه)
      بعد از اینکه اینا رو ارسال کردید با دستور AT+CIPCLOSE پورتی که باز شده رو ببنید تا علامت لود از صفحه مرورگر بره و ثابت بشه
      سوالی بود در خدمتم
      تشکر از جوابتون . اما دو سوال:
      زمان درخواست کلاینت رو چطور میشه متوجه شد؟
      و چطور میتونم از سمت وب اطلاعات رو بفرستم سمت میکرو؟

مشکلی با اسکریپت نویسی ندارم _خودم طراح سایت هستم _درتلاشم بتونم حداقل یه ارتباط رو برقرار کنم تا برم بعد سراغ پروژه ای بزرگتر
      جدیدترین ویرایش توسط trojan.0011; ۱۱:۵۸ ۱۳۹۶/۰۹/۲۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط trojan.0011 نمایش پست ها
        تشکر از جوابتون . اما دو سوال:
        زمان درخواست کلاینت رو چطور میشه متوجه شد؟
        و چطور میتونم از سمت وب اطلاعات رو بفرستم سمت میکرو؟

مشکلی با اسکریپت نویسی ندارم _خودم طراح سایت هستم _درتلاشم بتونم حداقل یه ارتباط رو برقرار کنم تا برم بعد سراغ پروژه ای بزرگتر
        خوب پس از لحاظ کد HTML مشکلی ندارین
        زمانی که درخواست از سمت مرورگر فرستاده یه همچین کدی به شما نمایش داده میشه:
        کد:
        +IPD,1,424:GET / HTTP/1.1
        Host: 192.168.4.1
        Connection: keep-alive
        Save-Data: on
        User-Agent: Mozilla/5.0 (Linux; Android 7.0; SM-N920C Build/NRD90M) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/62.0.3202.84 Mobile Safari/537.36
        Upgrade-Insecure-Requests: 1
        Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8
        Accept-Encoding: gzip, deflate
        Accept-Language: en-US,en;q=0.9,fa;q=0.8
        که مشخصات دستگاه و مرورگری که از اون استفاده شده رو به شما میده.حالا شما میتونید رشته دریافتی رو چک کنید که اگه GET / HTTP توش بود ینی درخواست از سمت کلاینت هست و شما باید کد HTML رو به پورتی که درخواست داده شده که اینجا الان 1 هست (IPD 1,424) ارسال کنید
        واسه ارسال اطلاعات از سمت وب هم کافیه کد آی پی رو اینجوری وارد کنید:
        کد:
        192.168.4.1:333/RESHTE
        که اگه تو ماژول پورت رو 80 بزارین دیگه نیازی نیست اون 333 رو بنویسید چون پورت پیش فرض مرورگر 80 هست در نتیجه ارسال به این شکل میشه:
        کد:
        192.168.4.1/RESHTE

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X