اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پردازش هم زمان چند تابع در avr0

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پردازش هم زمان چند تابع در avr0

درود
    رویه یکی پروژه هام به مشکل بر خوردم که تویه اتوماسیون برای خونه هستش اما مشکلی که وجود داره اینه
    چون تعداد توابع زیاده برنامه کنده و می خوام همزمان اجراشون کنم بعد از تحقیق به استفاده از سیستم عامل rtos رسیدم اما
    نه کتاب خونش رو پیدا کردم نه نحوه کار باهاش لطفا اگه دوستان تجربه دارین راهنماییم کنید
    و همچنین آیا می شه که خودم یه برنامه بنویسم که این کار رو بکنه؟
    -0-

پاسخ : پردازش هم زمان چند تابع در avr0

چرا کسی جوابی نمیده؟
    -0-

دیدگاه

ممکن نیست رو avr اگرم سیستم عامل استفاده کنی ۱۰دقیقه طول میکشه تازه بوت بشه.

دیدگاه

منظورم free rtos هست این امکانش هست و اجرایی اما منابع خوبی گیر نیاوردم
        -0-

دیدگاه

سلام
          AVR ها برای RTOS که شما به صورت پیش فرض توابعتون با کاهش سرعت انجام می شوند مناسب نیست، من با ARM ها با Multi-threading کار کردم اما اونها هم شرایط خاص خودشون رو دارند و نصب هسته و کتابخانه ها حجم زیادی از میکرو رو می گیرند، کاربرد و شیوه کار شما که مجهول هست نمی شه زیاد نظر داد اما به صورت کلی اگر تمایل به RTOS دارین که بهتره با ARM کار کنین تا AVR(من تجربه ای با RTOS تحت AVR ندارم) و یا با انتخاب میکرو مناسب در خانواده های AVR کاربرد مورد نظرتون رو پیاده کنین
          هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط asdsf نمایش پست ها
            ممکن نیست رو avr اگرم سیستم عامل استفاده کنی ۱۰دقیقه طول میکشه تازه بوت بشه.
            سلام
            چنتا تابع دارید ؟ احتمالا با بهینه سازی کد های خودتون به نتیجه میرسید اول سعی کنید تا حد ممکن کد رو بهینه کنید و خودتون با وقفه تایمر یه سیستم عامل بلادرنگ خیلی ساده یا ماشین استیت بنویسید
            زیاد هم سخت نیست در کل اگر بدون سیستم عامل نتونید از پس برنامه بربیاید به احتمال قوی با سیستم عامل هم نمیشه
            شما در صورت امکان قسمتی از کد هاتون رو اینجا بذارید شاید راه حل به ذهن دوستان برسه و کمک کنند

دیدگاه

به نقل از خودم توی اینجا: http://www.iranled.com/forum/showthread.php?tid=17975 سیستم عامل برای میکروکنترلر این چند وقت فکرم مشغول سیستم عاملهای بلادرنگ برای میکروکنترلرها بوده کلا مبحثهای RTOS و پورت کردن و این دری وریا... امروز هم مطالبق معمول دنبال این بحث میسرچیدم ، قاطی نمونه های مختلفی که این چند وقت دیدم مثل :

دیدگاه

تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X