ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 8 از 15 نخست 123456789101112131415 آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 148
    2015/05/26
    9
    0

پاسخ : ایده استفاده از مینی کامپیوتر بدید ..... مینی کامپیوتر هدیه بگیرید !

ابتدا کار با این برد ها را یاد میگرفتم چون به دلیل مشکلات مالی امکان استفاده از این برد ها را نداشتم سپس سیستم اتوماسینون محیطی تمام اتوماتیک با قابلیت کنترل تمامی عوامل محیط به صورت کاملا هوشمند و بدون دخالت انسان می ساختم که با استفاده از اینترفیس هایی مانند یک برنامه کامپیوتری تحت پلتفرم سی شارپ و یک گوشی اندروید و با استفاده از Api صوتی گوگل که توانایی تشخیص فرمان های صوتی را به آن می افزود امکان کنترل دستی و دخالت کاربر در امور را به آن اضافه می کردم برای صرفه جویی در انرژی پلن های مصرف برای کلیه لوازم طراحی می کردم که مثلا در زمان های اوج بار سیستم های پر مصرف غیر ضروری مانند موتور ها و پمپ ها را خاموش کند یا در زمان قطعی منبع از منبع پشتیبان برای لوازم حیاتی استفاده کند سیستمی که بتوانند محیط هایی مانند ویلا ها را که به عنوان سکونت گاه داعمی استفاده نمیشود از نظر ایمنی و کارایی مدیریت کند بدون این که کسی در این کار سهیم باشد یا محیط هایی مانند انبار دارو ها که عوامل محیطی بر روی آن اثر بالایی دارد در شرایط متعادل و بهینه نگهدارد--
    2017/08/27
    648
    519

نقل قول نوشته اصلی توسط طاها مردای

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

شرح ایده : با استفاده از رسپبری پای میشه به دانش آموز ها الکترونیک وIT رو یاد داد و از کودکی با آینده فناوری که به گفته ی صاحب نظران علم رایانه و روباتیک هست آشنا کرد
    اصلا مینی پیسی ها واسه همین منظور ساختن و وارد بازار کردن

2005/12/28
    تبريز
    4,230
    1,219

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020

با سلام چند روزه پیگیر این تاپیک هستم و تقریبا تمامی پیشنهادات رو خوندم
    تاپیک خیلی خوبیه و ایده های تقریبا خوبی بیان شده که "اصلا" نیاز نیست از این بردها استفاده بشه! امیدوارم پیشنهادات ادامه داشته باشه. یه سری از پیشنهادات هم از سرچ های ساده تو گوگل مطرح شدن که ..
    چند نکته و در اخر چند سوال
    تقریبا اکثر پیشنهادات با همین میکرو های معمولی قابل اجراست و نیازی به این به قول معروف مینی پی سی ها نیست!
    بعضی پیشنهادات زندگی مردم رو در حد جنگ ستارگان و سال 2200 تصور کردند که در فیلم های هالیوودی هم مشاهده نمیشه!(توصیه میکنم طرح ها و اختراع های ثبت شده در اوائل قرن بیستم و حکمرانی مکانیک رو ببینید که تا کجا اختراعات بی مصرف ثبت شد و بلااستفاده البته)
    و اما کاربردی که میشه در کل برای این بردها متصور شد فقط در کاربردهایی خلاصه میشه که به سیستم عامل نیاز هست و مزایایی مثل دسترسی این برد ها به دوربین های با کیفیت چند مگا پیکسلی و ذخیره سازی در هارد و استوریج بالا! و ارتباط شبکه و وایفای
    و یه سری نکات دیگه.
    --
    و اما یک سوال چرا در کشور های سازنده و طراح این بردها از این ایده ها و طرح ها استفاده نشده؟ سازنده های این بردها کمبود ایده دارن یا نمیدونن با این بردها چکار میشه کرد؟
    چه محصول صنعتی یا تولید انبوه در رنج هزارعدد حتی میشناسید که با این بردها به تولید رسیدند؟
    در ادامه لازمه یک نکته رو هم عرض کنم که اموزش این بردها از این سن و سال برای کودکان هر چند برای اشنایی خوبه ولی به دلیل پیشرفت سریع هیچ تضمینی نیست که در اینده هم مفید یا قابل استفاده باشه! دروس پایه مهمترین رکن و قدرت تحلیل یه فرد رو میسازه و همچنین رقابت و گذر از مراحل سخت مثل کنکور که متاسفانه از 20 سال اخیر به شدت سعی در کاهش بار علمی محتوای اموزشی کتابهای دبیرستان کردند و بدتر از اون قصد حذف کنکور رو دارند در حالی که در همون کشوری مثل ژاپن یا چین این کنکور و ازمون های زندگی یه فرد به شدت بیشتری وجود داره
    بسیار صحیح توضیح دادید و موافقم.
    ولی در جواب سوالتون باید بگم که در کشورهای تولید کننده این بردهاهم از این بردها استفاده شده ولی با تغییر. یعنی دقیقا خود برد رزبری در داخل دستگاهی استفاده نمیشه و بردهایی بر اساس مینی پی سی ها ولی کاستوم شده بسیار زیاد هست.
    البته در دستگاه های خاص هم استفاده میشه ولی خوب فرق ما با اونها این هست که برای آنها تغییرات سخت افزاری خیلی سادست و برای ما یک رویا. واقعا سخته بیاییم و رزبری و تغییر بدیم و برا کاربرد خودمون کاستومش کنیم برای همین روی برنامه نویسی تمرکز میکنیم. خیلی از مصرف کننده های این بردها در دنیا هم بر همین اساس استفاده میکنند.
    2009/12/26
    1,732
    267

نقل قول نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان

بسیار صحیح توضیح دادید و موافقم.
    ولی در جواب سوالتون باید بگم که در کشورهای تولید کننده این بردهاهم از این بردها استفاده شده ولی با تغییر. یعنی دقیقا خود برد رزبری در داخل دستگاهی استفاده نمیشه و بردهایی بر اساس مینی پی سی ها ولی کاستوم شده بسیار زیاد هست.
    ...
    خواهش میکنم - از خود پردازنده ها (حتی با قدرت کمتر) که داخل تقریبا تمام تجهیزات ازمایشگاهی و پزشکی (البته با گرید پزشکی) و خیلی از موارد دیگه استفاده میشه به عنوان سیستم عامل مدیریت GUI دستگاه!
    2017/08/27
    648
    519

سلام بر همگی
    بخش بسیاری از طرحهای دوستان بر بستر شبکه اینترنت و اوپراتورها استوار شده و گاهی فراتر رفته و بر بستر مسنجری شناخته شده . طرحهای بسیار خوبی هستن ولی به نظر من هیچ اعتباری ندارن چون وابسته به یک منبع بی اعتبارند. و هر آن با دلیل و بی دلیل میتونه طرحشون زمین بخوره ودستشون هم به هیچ جا بند نیست
    2010/06/10
    583
    56

سلام به همه دوستان
    اول از همه عذر میخوام اگه حرفام یکم نا امید کننده هست
    مورد اول
    بردهایی مثل رسپبری فقط برای مانیتورینگ بدرد میخوره اونم تو سیستمهای گرون قیمت ودر مکانهای خاص
    شاید بگید برای پردازش تصویر یا اینترنت اشیاو هم خوبه اما متاسفانه باید بگم نه
    نه کشش پردازش تصویر رو داره در مقابل برد های صنعتی درست حسابی با هسته DSP . شما برید ویدیو های تفاوت اینارو ببینید تو پردازش . رسبری که یه qt رو میخواد برنامه نوشته شده رو کمپایل کنه cpu میره رو 80 و گرم میشه و 15 ثانیه طول میده ... مگر اینکه فان کار کنید .
    نه از لحاظ قیمتی برای اینترنت اشیا headless به درد میخوره وقتی یه esp یا w5100 جواب میده چرا 180 پول بدیم؟
    مورد دوم
    دوستانی که برای یاد گیری سیتم های امبدد میخوان از رسپبری استفاده کنن . متاسفانه یکم خبرای دلسرد کننده دارم
    99.99% کسایی که دیدم وقتی یه رسپبری میگیرن عمده برنامه هاشونو با دستور apt-get از سرور رسپبری میگیرن . خوب این جنس لوکس فقط برای رسپبریه . بردای دیگه این وضع رو ندارن . حتی اگه داشتن هم بازم توجیح اقتصادی نداره خرید این بردها . چرا؟ چون تمامی این دستورات با دستورات اوبنتو یکیه !! چه کاریه پول بدین رسپبری بخرین ؟ رو همون پیسی یاد بگیرین دیگه . شما که ماکس کارتون میشه یه Openbox و xrand ,و یه qt دیگه چرا رو رسپبری کار میکنید؟ این پول خرج یه چی بهتر مثلا FPGA بکنید .
    سوال اینکه پس چی کار کنیم ؟
    خوب اگه واقعا میخوایید یاد بگیرید باید برید سورس های پکیج هارو دانلود کنید روی کامپیوتر با تول چین make کنید پکبج رو بعد بریزید رو رسپبری و اینیستال کنید . الان بردهایی مثل smart210 همینجورین .اصلا سروری ندارن که همه چی اماده واسه شما باشه
    برای ساخت و پرداخت سیستم عامل هم buildroot یا yocto و busybox باید استفاده بشه
    طرز استفاده از این رفقا سخت و نیاز به دانش بالایی داره هر جایی هم اموزش نمیدن اگر بدن جیب مبارک رو بد خالی میکنن . مثل خانه لینوکس ایران که پدر جیبو در میاره
    مورد سوم
    حتی برای مانیتورینگ هم هر جایی ارزش نداره
    اگر نیاز به دخیره دیتا باشه نمیتونه به خوبی دیتابیس تشکیل بده . بنده رو postgresql تست کردم . بسیار کنده و سری پر میشه
    به علاوه قیمت !!
    حتی برای مانیتورینگ هم هر کسی نمیاد 600 تومن پول بده . ال سیدی رسپبری 450 تومنه خودش 180 چیزیای دیگه هم داره حالا ما میگیم 600 اصلا . الان کار خودم که طیور و گلخونست یارو نمیاد واسته مانیتور 30 تا دونه کنتاکتور به من اینقدر پول بده . ترجیحش ال ای دی و سون سگمنت واسه دماست . به علاوه شرکتهای رقیب هم هستن با قیمت کم .
    به علاوه نویز پذیری و شکنندگی ال سی دی . از روی تجربه میگم اسمتون خراب میشه : کارگر جماعت رو یا نمیشناسید یا کارگر خوب گیرتون اومده( برید خدا رو شکر کنید) . دو روز نشده فاتحه سیستم رو می خونن . ما یه جا دادیم یارو با نبردبوم تو جابه جابی کوبید رو ال سی دی . خدا رو شکر از اون رسپبری فقط برای مانیتور استفاده میشد نه کنترل و گرنه تا ما به داد برسیم کل سالن مختل بود. یه جای دیگم اب رفت توش و داشتان . خلاصه 50 درصد اوقات طرف ناراضی بود. راستم میگه این مال این کار نبود
    وقتی هم ایسی هایی مثل ft8XX هست ارزش مالی نداره رسپبری اصلا که ...
    خلاصه کلام:
    بهترین جا برای استفاده از لینوکس روی سیستمهای مرکزی در یه اطاق امن هست که مانیتورینگ و فرمان توش باشه اونم ارم جلو اینتل خیلی کوچیکه . برای سیستم های هدلس (سیستمهایی که محیط بصری ندارن و نیازی به مانیتور ندارن مثل مودم adsl) هم گزینه های بسیار بهتری وجود داره از سیستمها به جای ARM

اگر جایی بنده اشتباه میکنم خوشحال میشم یه چیزی از دوستان یاد بگیرم
    2017/07/08
    316
    208

این بوردهای مینی کامپیتر برای جاهایی کاربرد داره که بشه از همه رابط های کاربردی آن بطور همزمان استفاده کرد. هم از قابلیت گرافیک بالا هم وای فای هم بقیه امکاناتش.برای کسی که بخواد همه اینها رو با میکرو کنترلر پیاده کنه این به صرفه تره . ولی اگر کسی بخواد از یک چیز خاصی استفاده کنه خوب قاعدتا استفاده از میکرو به صرفه ترمیشه . در کشور ما خصوصا صنایع سرمایه ای که وابسته به تکنولوژی روز تجهیزات غربی هستن ذرسته که کاربرد زیادی نخواهد داشت ولی در صنایع پایین دستی جا برای کار زیاد داره . به نظر من بالاخره جا میفته . درسته که زمان بره. به قول معروف دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره.
    2005/12/28
    تبريز
    4,230
    1,219

نقل قول نوشته اصلی توسط s699fx_bpr

سلام به همه دوستان
    اول از همه عذر میخوام اگه حرفام یکم نا امید کننده هست
    مرسی که تجربیاتتون رو گفتید ولی من کامل باهاتون موافق نیستم.
    خیلی موارد رو درست میگید ولی زیادی ایرانیزش کردید و بر اساس شرایط 2-3 سال قبل دارید میگید. الان کاربردهای زیادی برای رزبری وجود داره و سطح علمی ها داره بالا میره.
    من به این تاپیک و آینده کاری با این بردها در کشور کاملا خوشبین هستم

اشتباهی که شاید بعضی دستان کنند هدف این نیست که بگیم با رزبری چه دستگاه صنعتی میشه ساخت ..... سوال این هست با مینی پیسی چکار میشه کرد. بعد از طرح دادن و توان اجراش نوبت به تجاری سازی و طراحی صنعتیش میرسه. نمیشه نمایشگر های رزبری رو قیاس قیمتی و کیفی کنیم و بگیم پس مشکل نمایشگر دارند. این نمایشگرها برای سهولت کار هستند وگرنه با انواع نمایشگرها می میتونیم کار کنیم. سهولت و کیفیت در آموزش و یادگیری و نمونه سازی بسیار مهم هست و داستانش با تجاری سازی فرق میکنه
    2010/06/10
    583
    56

والا خیلی از امکاناتش بکار نمیاد
    اونایی هم که شما میفرمایید به زور به 100 میرسه جوری گرون تر از 180؟
    شما یه wifi داری یه بلوتوث داری یه lcd driver اینارو هم میشه 60 تومن دیگه . یه lpc هم بندازید 15 تومن بقیه چیزارو داره
    تازه باید برای رسپبری هم برد زد باز دوباره . خیلی از استانداردهای صنعتی از جمله RS ها رو نداره. CAN نداره . و نمیشه به پایهاش اصلا فشاری وارد کردواسه GPIO باید حتما دوباره برد بخوره زیرش

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان

مرسی که تجربیاتتون رو گفتید ولی من کامل باهاتون موافق نیستم.
    خیلی موارد رو درست میگید ولی زیادی ایرانیزش کردید و بر اساس شرایط 2-3 سال قبل دارید میگید. الان کاربردهای زیادی برای رزبری وجود داره و سطح علمی ها داره بالا میره.
    من به این تاپیک و آینده کاری با این بردها در کشور کاملا خوشبین هستم

اشتباهی که شاید بعضی دستان کنند هدف این نیست که بگیم با رزبری چه دستگاه صنعتی میشه ساخت ..... سوال این هست با مینی پیسی چکار میشه کرد. بعد از طرح دادن و توان اجراش نوبت به تجاری سازی و طراحی صنعتیش میرسه. نمیشه نمایشگر های رزبری رو قیاس قیمتی و کیفی کنیم و بگیم پس مشکل نمایشگر دارند. این نمایشگرها برای سهولت کار هستند وگرنه با انواع نمایشگرها می میتونیم کار کنیم. سهولت و کیفیت در آموزش و یادگیری و نمونه سازی بسیار مهم هست و داستانش با تجاری سازی فرق میکنه
    والا بنده هم به ایندش خوشبینم . اما فکر نکنم به همین زودیا باشه . اینجا بزرگترین محل اموزش برق و الکترونیک تو ایرانه وقتی اموزشهایی واسه سیتم عامل های این برد ها نباشه خوب از بقیه نمیشه انتظار داشت. مثلا همین ;بیلد pakckage با تول چین . البته تو کل دنیا هم هنوز اینا پیدا نمیشه به اون صورت باید خیلییی گشت .
    بنده هم منظورم مینی پیسی بود خودمم اینتل رو گفته بودم تو صفحات قبل . دیدم تاپیک میره به سمت رسپبری فقط . دیدم این موارد رو بگم . بهر حال امیدوارم این اموزشا و این سیستمها بیشتر تو دست دوستان قرار بگیره . ابن جوری میشه از حد اکثر قدرت این بردها استفاده کرد . درسته ایده خوب خیلی مهمه اما داشتن ابزارهم دسته کمی از اون نداره .
    بنده خودم اولین خریدار این اموزشها هستم .
    ویرایش توسط s699fx_bpr : 2018/01/08 در ساعت 21:31
    2017/08/30
    295
    140

من توفروشگاه های خارجی دستگاه دوربین عقب برای ماشین رو دیده بودم که خیلی هم ارزون بود.ولی همچین چیزی رو تو سایت های داخلی ندیدم.
    خوب شاید بشه با کمک این برد یک سیستم هوشمند برای ماشین سخت و عرضه کرد یا برای مصرف شخصی ساخت مثلا با امکانات زیر:
    نمایشگر به عنوان mp4 و mp3 پلیر و نمایش نقشه و gps .
    سنسور اثر انگشت برای روشن کردن ماشین یا افزایش امنیت جهت ضد سرقت کردن .
    دوربین دنده عقب و یا با ماژول التراسونیک .
    .
    .....
صفحه 8 از 15 نخست 123456789101112131415 آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 148