اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبانی ابتدایی ماشین Stepper Motor,Servomotor,DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبانی ابتدایی ماشین Stepper Motor,Servomotor,DC

سلام. این یه تحقیق ساده است اما برای آشنایی اولیه خیلی مناسبه.

http://dlc.eca.ir/index.php?act=view&id=60

پاسخ : مبانی ابتدایی ماشین Stepper Motor,Servomotor,DC

سلام.
    مقاله پر محتوایی بود. دید کلی درباره ماشینهای dc و بخشهای تشکیل دهندش میده.
    ماشینهای dc ماشینهای پرکاربردی هستند ولی من دوست دارم بدونم که این نوع از ماشینها چه ایرادهایی دارند؟
    من کتاب پ.س.سن رو خوندم ولی کمک چندانی نکرد. اگه شما بتونید راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم.
    :smile:

دیدگاه

سلام دوست عزیز. من تا به حال راجع به این موضوع تحقیق نکردم. سوالتون رو تو بخش ماشین و ترانسفورماتورها به صورت تاپیک جدید بپرسید./

دیدگاه

نوشته اصلی توسط لیدا
        سلام.
        مقاله پر محتوایی بود. دید کلی درباره ماشینهای dc و بخشهای تشکیل دهندش میده.
        ماشینهای dc ماشینهای پرکاربردی هستند ولی من دوست دارم بدونم که این نوع از ماشینها چه ایرادهایی دارند؟
        من کتاب پ.س.سن رو خوندم ولی کمک چندانی نکرد. اگه شما بتونید راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم.
        :smile:
        سلام
        خب نمیشه به صورت کلی گفت ماشین های dc چه اشکالی دارند. چون باید به انواع مختلف تقسیمشون کرد و بعد به صورت جدا در مورد ایرادات و برتری های هر کدوم بحث کرد. همون طور که می دونید ما به طور کلی 3 نوع ماشین الکتریکی داریم : 1-ماشین الکتریکی گردان که ماشین های dc هم جزو همین دسته هستند همچنین ماشین القایی و سنکرون هم جزو همین دسته هستند. 2-ماشین های الکتریکی استاتیک مثل ترانسفورماتورها. 3- رله ها
        حالا شما یه ژنراتور dc رو در نظر بگیرید که به انواع زیر تقسیم میشه :
        1- تحریک مستقل 2-شنت(موازی) 3-سری 4-کمپوند (که از بقیه بهتره)
        مثلا ما ژنراتوری می خوایم که هر چی ازش جریان می کشیم افت ولتاژ نداشته باشیم. اما ژنراتور تحریک مستقل (که خود این تحریک مستقل بودنش هم یه عیب محسوب میشه) افت ولتاژ زیاد داره. ژنراتور شنت هم افت ولتاژ داره یکی از راهکاراش اینه که مقاومت میدان رو زیاد کنیم اما باز هم ولتاژ افت داره. ژنراتور سری باز بهتره مثلا در ابتدا افت نداره اما بعد که به اشباع رفت شروع به افت می کنه. و ژنراتور کمپوند که ترکیبی از سری و شنت هستش از بقیه بهتره.
        موتور های dc هم همین انواع رو دارند. مثلا قدیم از موتور های dc تو آسانسورها استفاده میشد اما حالا نمیشه چرا؟ چون ایراد داره :mrgreen:
        Goodbye

دیدگاه

با تشکر از همگی.
          من مطالبی بدست آوردم. بزودی میزارم تو سایت. بازم ممنون. :rolleyes:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X