ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    2013/12/27
    105
    19

تبدیل چرخ خیاطی به دستگاه گلدوزی کامپیوتری!!!

سلام به همگی
    مدتی بود به چرخ خیاطی توی کارگاهم نگاه میکردم بعد به خودم میگفتم شاید بشه با آردوینو یه بلاهایی سرش آورد...
    من کم بلا سر وسایلم نیاوردم آخه
    خب چرخ خیاطی فقط به صورت یک خط مستقیم حرکت دوخت رو انجام میده ، ولی اگه بخایم میتونیم باهاش یه نوشته بزنیم و یا یه لوگو ...
    تا اینکه توی یوتیوب دیدم چند نفر از این کارا کردند خیلی ذوق کردم ...
    حالا اگه بتونیم به نتایجی برسیم میشه این کارو انجام داد البته از طرفی هم یه تجربه جدیده
    تقریبا بیشتر منابع رو مرور کردم به چندتا جوابم رسیدم و همچنان چند سوال باقی مونده ...
    البته توی این بحث دوستانی که دستی در cnc و mach3 و ... دارند لطفاا اگه مایلند راهنمایی بفرمایند هر چند کوچک
    در ادامه چندتا عکس آپلود میکنم ...

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

خب دوستان به تصاویر نگاه کنید ، تا در مورد شون یه توضیح مفصل ارائه بدم خدمتتون
    2013/12/27
    105
    19

پاسخ : تبدیل چرخ خیاطی به دستگاه گلدوزی کامپیوتری!!!

درود دوستان
    هدف من از ایجاد این تاپیک دسترسی به اطلاعات مفید و به اشتراک گذاری مطالب مفید هست ، و از اوونجایی که من به تنهایی شاید درست نتونم به نتیجه کار برسم از دوستان تقاضای همکاری دارم
    حتی میشه چند ایده تجاری از این تاپیک گرفت ،
    خب ابتدا برای درک بهتر موضوع یه توضیح در مورد تصاویر بالا ارائه میدم :
    تصویر اول ؛ چند چرخ خیاطی رو با فاصله منظم بین هم روی یک میز مسطح قرار دادند
    تصویر دوم ؛ محور حرکتی رو توسط دو استپ موتور نشون میده
    تصویر سوم ؛ برنامه ایی رو نشون میده که فایل مخصوص ماشینهای گلدوزی رو دریافت میکنه و G-code اوون رو به شما میده
    تصویر چهارم ؛ برنامه ایی رو نشون میده که برای تغییر تنظیمات محور z هست و خیلی مهمه، این محور همون سوزن چرخ هست .
    در ادامه برای درک بهتر چند تصویر لود میکنم :

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

خب دوستان
    تصویر اول یک چرخ خیاطی راسته دوزی هست که در همه ی کارگاه های خیاطی به وفور پیدا میشه و هزینه خرید آن بین 900.000 تا 2.000.000 متغییر هست.(صنعتی)
    تصویر دوم یک چرخ گلدوزی کامپیوتری خانگی هست و در ابعاد نهایتاا 20 * 30 کار رو انجام میده و هزینه خرید آن بین 3.000.000 تا 8.000.000 متغییر هست.(خانگی)
    تصویر سوم یک دستگاه گلدوزی کامپیوتری تمام عیار هست با ابعاد گوناگون کاری و آپشنهای متفاوت و هزینه خرید آن بین 70.000.000 تا 900.000.000 متغییر هست.(صنعتی)
    البته این تصاویر جهت آشنایی برای دوستان بود و من قصد دارم تمرکز روی تصویر اول باشه به این شکل :

[/IMG]
    2013/12/27
    105
    19

درود دوباره
    با توجه به مفاهیم بالا ، گفتن یک نکته الزامی و ضروری میباشد :
    زمانی که سوزن از پارچه عبور کرده ، بخش CNC ما متوقف و بعد از بیرون آمدن سوزن از پارچه ، cnc به حرکت بعدی ادامه میده
    در مدل صنعتی بخش کنترل توسط PLC صورت می گیره و من قصد دارم از آردوینو استفاده کنم ، لطفاا نخندید خودم تفاوت بین آردوینو و PLC رو کاملا درک میکنم
    چرا آردوینو ...؟ چون یه پلت فرم آماده و ارزان میباشد و فقط باید از بوت لودر و فریمور مربوطه استفاده نمود ، از آردوینو استفاده میکنیم نه برای انجام به شکل صنعتی ، فقط برای اجرای کار
    وگرنه با mach3 میشه به شکل نیمه صنعتی این کار رو کرد و البته با هزینه ی بیشتر.
    در ادامه یک فیلم برای آشنایی بیشتر لود میکنم :

2016/08/19
    159
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط human600

با توجه به مفاهیم بالا ، گفتن یک نکته الزامی و ضروری میباشد :
    زمانی که سوزن از پارچه عبور کرده ، بخش CNC ما متوقف و بعد از بیرون آمدن سوزن از پارچه ، cnc به حرکت بعدی ادامه میده
    سلام.
    پس وضعیت سوزن در هرلحظه باید مشخص بشه. من نه تجربه cnc دارم نه چرخ خیاطی و خیاطی آشنایی دارم اما تو برنامه نویسی آردوینو خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم.
    شما که چرخ خیاطی پیشتون هست لطفا یسری اطلاعات بیشتر درمورد مکانیزمش بخصوص چرخهای مربوط به گلدوزی ارائه بدید. مثلا اینکه موتورش چی هست، ac، براشلس یا ...میخوام بدونم از سیگنال برق موتور میشه برای تشخیص موقعیت سوزن استفاده کرد؟ اگه نشه باید یه سیستم انکودر دست ساز برای سوزن گذاشت.
    در مورد ایده ساختش بنظرم بیشتر از قیمت دستگاه باید بفکر این بود که آیا در بازار ایران مشتری برای این دستگاه خواهد بود ؟ یا اگر برای استفاده شخصی ساخته میشه درامد ماهانش تو این بازار توجیهی داره؟ اینها سوالهای خودم هست. ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید.
    2013/12/27
    105
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط digi-rx

سلام.
    پس وضعیت سوزن در هرلحظه باید مشخص بشه. من نه تجربه cnc دارم نه چرخ خیاطی و خیاطی آشنایی دارم اما تو برنامه نویسی آردوینو خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم.
    شما که چرخ خیاطی پیشتون هست لطفا یسری اطلاعات بیشتر درمورد مکانیزمش بخصوص چرخهای مربوط به گلدوزی ارائه بدید. مثلا اینکه موتورش چی هست، ac، براشلس یا ...میخوام بدونم از سیگنال برق موتور میشه برای تشخیص موقعیت سوزن استفاده کرد؟ اگه نشه باید یه سیستم انکودر دست ساز برای سوزن گذاشت.
    در مورد ایده ساختش بنظرم بیشتر از قیمت دستگاه باید بفکر این بود که آیا در بازار ایران مشتری برای این دستگاه خواهد بود ؟ یا اگر برای استفاده شخصی ساخته میشه درامد ماهانش تو این بازار توجیهی داره؟ اینها سوالهای خودم هست. ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید.
    درود دوست عزیز
    از اوونجایی که قراره با آردوینو کار کنیم خوشحال میشم در رابطه با بخش برنامه نویسی بیشتر با شما آشنا بشم
    خب موتورها معمولا سروو هستند که برای صرفه جویی در هزینه میشه از یه ac با انکودر هم استفاده کرد ولی باز هم من همون سروو رو ترجیح میدم
    در صنعت از یک سروو برای به چرخش در آوردن محور سوزن مورد استفاده قرار میگیره و از یک انکودر برای دیدن موقعیت سوزن
    فرمودید ایده ی ساخت این دستگاه و بازارش ؛
    این کاری که من قصد انجامش رو دارم کار جدیدی نیست و تقریباا از سال 2005 تا به الان چند نفر انجامش دادند و تونستند برنامه سمت نرم افزارش رو ارتقاء هم بدند
    اما در مورد ایده ی ساخت باید بگم که اگه شما محدودیت در امر هر کاری رو بتونید بسنجید و طریقه ی انجام اوون کار رو بدونید ، پس میتونید یک ایده براش داشته باشید و بعد به فکر بازارش هم باشید.
    البته توضیحات بالا برای درک نوع انجام کار و آشنایی دوستان با عملکرد بیان شده ، نه ایده تجاری بودنش و من فقط قصد دارم این کار رو انجام بدم
    و اگه بخایم از بعد تجاری بودن به موضوع نگاه کنیم ، این کارما یک اسباب بازی به حساب میاد ولی میتونه ایده های متفاوتی رو براتوون بسازه
    2017/08/27
    648
    516

الان شما سه تا محور داری که میخوای برای دوتاش x,y متور سروو بزاری محور z همون سوزن قراره با چی حرکت کنه؟ یعنی قراره با متور چرخ خیاطی که روشه اونو حرکت بدی؟!
    خروجی نرم افزار پی سی که قراره موقعیت کوکها را برای واحد سخت افزار تهیه کنه چی هست؟
    سرعت کار مورد انتظار چقدره؟ که در اینجا میشه حداگثر حرکت محور z برای یک رفت و برگشت؟.
    2014/11/17
    اصفهان
    281
    128

بحث فوق العاده ایه تو قسمت زدن پی سی بی هاش میتونم کمک کنم با تشکر
    2013/12/27
    105
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط kamy007

الان شما سه تا محور داری که میخوای برای دوتاش x,y متور سروو بزاری محور z همون سوزن قراره با چی حرکت کنه؟ یعنی قراره با متور چرخ خیاطی که روشه اونو حرکت بدی؟!
    خروجی نرم افزار پی سی که قراره موقعیت کوکها را برای واحد سخت افزار تهیه کنه چی هست؟
    سرعت کار مورد انتظار چقدره؟ که در اینجا میشه حداگثر حرکت محور z برای یک رفت و برگشت؟.
    درود
    برای دو محور xY استپر 1.8 و برای محور z سروو ، اگه از همون موتور خودش استفاده کنیم ادامه کار سخت میشه (موتور چرخ خیاطی بزرگ ، سنگین و ac هست)
    دوستان اونورآب با mach3 این کار رو انجام دادند و اختلاف سرعتش با نمونه صنعتی plc ، تقریباا 40% بود.
    من نرم افزار اینکار رو برای mach3 دارم که به زودی لود میکنم تا دوستانی که دستی در برنامه نویسی دارند و سرشون برای gcode درد میکنه نظر و ایده هاشون رو بیان کنند!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط omid khakyar

بحث فوق العاده ایه تو قسمت زدن پی سی بی هاش میتونم کمک کنم با تشکر
    خیلی ممنون ، خوشحالم از حضورتون در این موضوع
    2009/10/27
    تهران
    3,300
    759

من در دهه 70 درگیر ساخت چرخ گلدوزی کامپیوتری شدم که در حد یک نمونه بود و به خوبی هم کار می کرد. در فرصت مقتضی سعی می کنم اطلاعاتی را که شاید برای شما مفید باشد جمع بندی کنم و در همین تاپیک اعلام کنم.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد
    امکان پاسخگویی به سوالات از طریق پیغام خصوصی مقدور نیست
    2013/12/27
    105
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط طراح

من در دهه 70 درگیر ساخت چرخ گلدوزی کامپیوتری شدم که در حد یک نمونه بود و به خوبی هم کار می کرد. در فرصت مقتضی سعی می کنم اطلاعاتی را که شاید برای شما مفید باشد جمع بندی کنم و در همین تاپیک اعلام کنم.
    یکی از اتفاقات خوب این تاپیک ، آشنا شدن با شماست
    و دوست دارم شما همواره استاد راهنمای این تاپیک باشید
    و از طرفی خیلی برام جالبه که بدونم ، در دهه هفتاد چه جوری این کار رو انجام دادید آخه اوون موقع این مدل پروژه ها جزو کارای سخت به حساب میومدند و از طرفی منابع زیادی در دسترس نبود ، من فکر میکنم این کار شما اونم برای دهه هفتاد یه شاهکاره
    برای شما آرزوی موفقیت دارم
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22