اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دو تا فرکانس تشدید در یک مدار مرتبه ۲ !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دو تا فرکانس تشدید در یک مدار مرتبه ۲ !

سلام یک مدار مرتبه دو بستم و بهش یک سینوسی در فرکانسهای مختلف وصل کردم که پاسخ فرکانسی و فرکانس تشدیدشو ببینم.سلف۳میلی هانری مقامت۱کیلو و خازن۳۳نانو بنظرم بود.فرکانس تشدید بصورت تیوری حوالی۹کیلوهرتز است. من اومدم ولتاژ خروجی را در فرکانسهای مختلف نگاه کردم و فرکانس نشدیدش همون قدر بود امااااا...رفتم تو فرکانسهای بالا در حد چند صدکیلو هرتز و مگا هرتز!! دیدم اونجاها هم یک فرکانس تشدید دیگه داره!!و ولتاژی که قبلا کم شده بود،ماکزیمم میشه.
    این فرکانس تشدید دومیه دیگه چیه????آیا بخاطر بالابودن فرکانس، مدار خراب عمل کرده??علت چیست
    هرگز توان خودت را در تغيير دادن خويش،دست كم نگير!
    هرگز توان خودت را در تغيير دادن ديگران،دست بالا نگير!

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=112772.0

پاسخ : دو تا فرکانس تشدید در یک مدار مرتبه ۲ !

سلام
    فرکانس شما خیلی بالا نبوده که فرکانس های رزنانس دیگه رو دیدین شاید فاصله عناصر زیاد بوده یا سیم رابط بین عناصر بلند گرفته شده که برد برد یا سیم و ... خاصیت سلفی و خازنی نشون دادن و مرتبه مدار بیش از 2 بوده که شما فرکانس های رزنانس مختلفی دیدین
    در فرکانس های بالا (مگاهرتز به بالا) عناصر مثل سلف ، خازن و مقاومت تنها خاصیت خودشون رو ندارن و به عنوان مثال سلف رو می شه یک سلف با یک مقاومت سری(تلفات خود سیم سلف) به همراه خازن موازی(ظریفیت موجود بین حلقه های سیم ) در نظر گرفت که در این حالت با افزایش فرکانس مرتبه مدار افزایش پیدا می کند.
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X