اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گیرنده و فرستنده مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گیرنده و فرستنده مادون قرمز

سلام دوستان
    من میخوام سنسور فرستنده و گیرنده مادون قرمز رو دوبه روی هم قرار بدم و زمانی که این دوتا همدیگرو نبینن رله قطع بشه و وسیله برقی رو خاموش کنه
    میشه راهنماییم کنید چطور باید برنامشو بنویسم و مدار رو ببندم ؟

پاسخ : گیرنده و فرستنده مادون قرمز

هیچ برنامه هم لازم نیس...با یه اپ امپ راه میوفته...شما دنبال مدار سنسور ربات مسیریاب بگیرید که آپ امپ داشته باشه..کارتون راه میوفته...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
      هیچ برنامه هم لازم نیس...با یه اپ امپ راه میوفته...شما دنبال مدار سنسور ربات مسیریاب بگیرید که آپ امپ داشته باشه..کارتون راه میوفته...
      میشه بیشتر توضیح بدید؟
      من برای باز و بسته شدن در میخوام از این سنسور استفاده کنم که لامپ رو خاموش و روشن کنه

دیدگاه

درود...اینم مدارش...

----------------
        اون دیود ها همون سنسور ها هستن که خودتون قرار بدید...واسه اون آپ امپ هم میتونید از آیسی LM358 یا LM324 استفاده کنید...اون پتانسیومتر هم واسه کالیبره مدار هست...خروجی کاملا دیجیتالی میده بهتون که میتونید با خروجیش توسط ترانزیستور یه رله رو کنترل کنید...با رله هم که بالاخره میشه یه لامپ رو خاموش و روشن کرد...
        موفق باشید...

دیدگاه

درود...اینم مدارش...

----------------
          اون دیود ها همون سنسور ها هستن که خودتون قرار بدید...واسه اون آپ امپ هم میتونید از آیسی LM358 یا LM324 استفاده کنید...اون پتانسیومتر هم واسه کالیبره مدار هست...خروجی کاملا دیجیتالی میده بهتون که میتونید با خروجیش توسط ترانزیستور یه رله رو کنترل کنید...با رله هم که بالاخره میشه یه لامپ رو خاموش و روشن کرد...
          موفق باشید...
          ممنون
          از lm386 میشه استفاده کرد؟
          برد این سنسورها چقدره؟من تقریبا فاصله دو متری نیاز دارم که دید داشته باشن
          و اینکه سنسور گیرنده 2 پایه باشه یا 3 پایه؟
          جدیدترین ویرایش توسط pouria66; ۱۸:۰۲ ۱۳۹۶/۱۰/۰۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pouria66 نمایش پست ها
            ممنون
            از lm386 میشه استفاده کرد؟
            برد این سنسورها چقدره؟من تقریبا فاصله دو متری نیاز دارم که دید داشته باشن
            و اینکه سنسور گیرنده 2 پایه باشه یا 3 پایه؟
            خواهش میکنم..نه lm386 صوتیه واسه تقویت صوتی به کار میره و نمیشه باهاش خروجی مناسبی داشت تو این مدار...این سنسور یه پکیجه که فرستنده و گیرندش کنار همه و واسه ربات مسیریاب استفاده میشه...ولی از نوع معمولی میشه استفاده کرد..البته باید اونارو با فاصله روبروی هم نگه داریم...میتونید گیرنده رو 3 پایه هم بذارید..چه بهتر...خروجی دیجیتالی داره...

دیدگاه

خواهش میکنم..نه lm386 صوتیه واسه تقویت صوتی به کار میره و نمیشه باهاش خروجی مناسبی داشت تو این مدار...این سنسور یه پکیجه که فرستنده و گیرندش کنار همه و واسه ربات مسیریاب استفاده میشه...ولی از نوع معمولی میشه استفاده کرد..البته باید اونارو با فاصله روبروی هم نگه داریم...میتونید گیرنده رو 3 پایه هم بذارید..چه بهتر...خروجی دیجیتالی داره...
              فاصله سنسورها تا دو متر رو جواب میده مهندس؟

دیدگاه

واسه درب برقی میخوای؟ . منظورم اون درهای کشویی هست

دیدگاه

مادون قرمز یکم بایاس واسه 2 متر سخته میتونی از لیزر و گیرنده لیزر هم استفاده کنی
                  PD438C

من با دانش و آکاهی ام تمام جهالت ها رو به زانو در خواهم اورد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                    واسه درب برقی میخوای؟ . منظورم اون درهای کشویی هست
                    برای ورودی در میخوام که در باز شد چشمی ها همدیگرو دیدن برق قطع بشه
                    من این مدار رو بستم
                    فقط تا 15 سانت جواب میده با گیرنده TSOP1738
                    ولی با سنسور vs 1838b گیرندگی خوبی داره ولی صبر نمیکنه تا ورودی بعدی رو دریافت کنه و فقط یک ثانیه جریان رو قطع میکنه درواقع لاک نمیشه تا دریافت ورودی بعدی

دیدگاه

میشه یه مدار واسه این موردی که میگی ساخت نمیدونم واسه تمرین میخوای اینو کار بکنی یا کارکرد واقعی میخوای.
                      اگر کار کرد واقعی میخوای یه رید سویچ با مگنت بزار مهندسی تره . اگر واسه تمرین الکترونیکه که یه جور دیگه کمک کنم
                      جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۲۲:۲۰ ۱۳۹۶/۱۰/۰۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                        میشه یه مدار واسه این موردی که میگی ساخت نمیدونم واسه تمرین میخوای اینو کار بکنی یا کارکرد واقعی میخوای.
                        اگر کار کرد واقعی میخوای یه رید سویچ با مگنت بزار مهندسی تره . اگر واسه تمرین الکترونیکه که یه جور دیگه کمک کنم
                        برای کارکرد عملی میخوام و اصلا خطا نداشته باشه چون خیلی مهمه قطع و وصل جریان
                        باید سیم جریان برق رو به دو سر رید سوییچ بدم و رو لولای در قرار بدم و یه آهن ربا به در وصل کنم؟
                        چه رید سوئیچی استفاده میشه کرد که صنعتی تره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pouria66 نمایش پست ها
                          باید سیم جریان برق رو به دو سر رید سوییچ بدم و رو لولای در قرار بدم و یه آهن ربا به در وصل کنم؟
                          چه رید سوئیچی استفاده میشه کرد که صنعتی تره؟
                          این مدلی که عکسشو گذاشتم معمولا برای دزدگیر استفاده میشه یه طرف مگنته که اونو به در وصل کن چون سیم نداره . یه طرف کلیده که معمولا میتونه نرمال باز یاشه یا نرمال بسته یا دوکنتاکت تبدیل . مه قسمت کلید رو به چهار چوب در
                          کجا وصل کنی؟ بستگی داره چقدر میخوای در باز یشه صبر کن یه عکس یدم بهت

سایت پیکو خوابیده
                          اون خاکستری ها همین رید رله و مگنته.. مگنت به در و رید رله به چهار چوب هر چی بری سمت لولا به سمت 1 در بیشتر باز میشه تا عمل کنه
                          جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۰۲:۳۷ ۱۳۹۶/۱۰/۰۹.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X