اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی موتور ویبره 3v

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی موتور ویبره 3v

سلام. میخوام یهحالت لرزشی مثل لرزش ساعت داشته باشم. گفتم شاید با موتور ویبره بشه این کار رو کرد.
    یه وسیله میخوام که هر یک ثانیه یه لرزش داشته باشه.
    و تا حد ممکن ریز باشه.
    ممنون میشم اگه مداری بهم معرفی کنین بتونم یک موتور ویبره 3v رو راه اندازی کنم.
    یا اگه غیر از موتور ویبره پیشنهاد دیگه ای دارین که بتونم کوچیکترش کنم ممنون میشم بگین بهم.

پاسخ : راه اندازی موتور ویبره 3v

شما میتونید یه مدار کهنه ساعت رو بردارید...چون اون کریستال 32.768 هرتز داره و میتونه خیلی مناسب نوسان سازی کنه...فقط شما باید موتور ساعت رو بردارید و به جاشن موتور ویبره خودتون رو بزارید

دیدگاه

سلام
      دو راه به نظرم می سد
      اول مثل ساعت های عقربه ای یک سیم پیچ بسازید که داخلش یک قطعه ی فرومغناطیس کوچک قرار دارد ، هر بار که سیم پیچ مغناطش تولید می کند ، قطعه ی کوچک کمی نوسان می کند . می توانید از قطعات ساعت ها نیز استفاده نمایید .
      دوم ، همانطور که خودتان فرمودید استفاده از موتور ویبره هست ، که مثل یک موتور DC ساده با استفاده از یک Arduino و یک IC Driver مثل L293 می توانید دور چرخشش و در نتیجه میزان لرزشش را به دقت کنترل نمایید .
      امیدوارم که مورد استفاده ی شما باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alonesadi نمایش پست ها
        سلام. میخوام یهحالت لرزشی مثل لرزش ساعت داشته باشم. گفتم شاید با موتور ویبره بشه این کار رو کرد.
        و تا حد ممکن ریز باشه.
        ممنون میشم اگه مداری بهم معرفی کنین بتونم یک موتور ویبره 3v رو راه اندازی کنم.
        یا اگه غیر از موتور ویبره پیشنهاد دیگه ای دارین که بتونم کوچیکترش کنم ممنون میشم بگین بهم.
        اول چند سوال
        مدار کوچک باشه یا خود موتور
        اگه خود موتور مهمه که میتونی از مدار IC 555 استفاده کنی و خازنش رو تنظیم کنی مثلا 10 میکرو که برای ولتاژ 9 هر 0.8 ثانیه میشه فکر کنم
        البته به مقاومت وصل به 3 هم مربوطه
        اگه مدار رو خواستی میتونم بهت کتاب 555 آچار فرانسه آیسی ها رو پیشنهاد بدم
        این مشکل رو تجربه کردم
        یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
        بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

لطفا بیتر توضیح بده.
          ارزش مثل لرزش ساعت یعنی چی؟
          حجم هم مهمه یا نه .
          قراره این ویبره چی کار کنه.
          من ویبره گوشی ها رو پیشهاد می کنم که تعمیر کار های گوشی دارن در انواع مختلف کوچیک و بزرگ و ساخت یه مدار برای اون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar ashouri نمایش پست ها
            اول چند سوال
            مدار کوچک باشه یا خود موتور
            اگه خود موتور مهمه که میتونی از مدار IC 555 استفاده کنی و خازنش رو تنظیم کنی مثلا 10 میکرو که برای ولتاژ 9 هر 0.8 ثانیه میشه فکر کنم
            البته به مقاومت وصل به 3 هم مربوطه
            اگه مدار رو خواستی میتونم بهت کتاب 555 آچار فرانسه آیسی ها رو پیشنهاد بدم
            سلام. کل مدار می خوام کوچیک باشه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط hamed_hmd نمایش پست ها
            لطفا بیتر توضیح بده.
            ارزش مثل لرزش ساعت یعنی چی؟
            حجم هم مهمه یا نه .
            قراره این ویبره چی کار کنه.
            من ویبره گوشی ها رو پیشهاد می کنم که تعمیر کار های گوشی دارن در انواع مختلف کوچیک و بزرگ و ساخت یه مدار برای اون.
            سلام. مطمئنن حجم برام مهمه. میخوام حجمش کوچیک باشه. قراره مثل ساعت عقربه ای هر یک ثانیه یه تیک(لرزش کوچیک) بزنه.
            مدار برای اون رو چطوری درست کنم؟ مدار خاصی مد نظرتون هست؟

دیدگاه

مجدد سلام.
              ابعاد یه مقادر بستگی به خودت داره یه مقدار هم به منابع موجود.
              فرض کنیم شما ویبره مورد نظر رو خرید کردید و فقط مونده که تنظیم کنید که هر یک ثانیه به میزان مشخص به موتور رو روشن کنه.
              میشه با ic های خانواده avr این کار رو کرد که میشه با ic های معمولی که بزرگ هستند یا ic های smd که کوچیک هستند کار کرد.
              که نهایتن کار سخت میشه .
              یک کریستال ساعت که اگه بخواین یه چیز عجیب قریب درست که در چند سال هم عقب و جلو نشه و رگلاتور و غیره همشو smd ببندی میشه گفت خوب طراحی هم کنی در
              ابعاد کوچیک میشه یه چیزایی ساخت.
              یا اینکه بری تو کار ساعت مدار ساعت رو بیاری پایین موتورشو جدا کنی و خروجیشو با ترانزیستور تقویت کنی و بدی به موتور.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_hmd نمایش پست ها
                مجدد سلام.
                ابعاد یه مقادر بستگی به خودت داره یه مقدار هم به منابع موجود.
                فرض کنیم شما ویبره مورد نظر رو خرید کردید و فقط مونده که تنظیم کنید که هر یک ثانیه به میزان مشخص به موتور رو روشن کنه.
                میشه با ic های خانواده avr این کار رو کرد که میشه با ic های معمولی که بزرگ هستند یا ic های smd که کوچیک هستند کار کرد.
                که نهایتن کار سخت میشه .
                یک کریستال ساعت که اگه بخواین یه چیز عجیب قریب درست که در چند سال هم عقب و جلو نشه و رگلاتور و غیره همشو smd ببندی میشه گفت خوب طراحی هم کنی در
                ابعاد کوچیک میشه یه چیزایی ساخت.
                یا اینکه بری تو کار ساعت مدار ساعت رو بیاری پایین موتورشو جدا کنی و خروجیشو با ترانزیستور تقویت کنی و بدی به موتور.
                ممنون. دقتش زیاد مهم نیست. فقط میخوام هر ثانیه یه لرزه کوچیک داشته باشم. یه چیزی شبیه تیک تیک ساعت، یا مثلا ضربان قلب. با کریستال درست می کنم. فقط یه مدار میخوام که چون اطلاعات الکترونیکم کمه ممنون میشم کمکم کنین. ابعاد مدارم هم نمیخوام از 3 در 3 سانتیمتر بزرگتر بشه. در واقع باید داخل یه مکعب با ابعاد 3 قرارش بدم.

این کریستال جواب میده؟
                خرید کریستال Crystal ساعت فرکانس نوسان 32.768KHZ کیلو هرتز سایز 3x8 اسیلاتور XTAL کوتاه تولید سیگنال الکتریکی روبردی SMD , DIP با قیمت مناسب در فروشگاه ECA
                جدیدترین ویرایش توسط alonesadi; ۱۴:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸.

دیدگاه

بله چرا که جواب نمیده این همون کریستال ساعته.
                  سه در سه خیلی کوچیکه .
                  خوب اگه از این استفاده کنی ATMEGA8A از نوع smd .
                  میشه 7 میلیمتر در 7 .خوب نیازبه رگلاتور داری خازن sms مقاومت smd و ترانزیستور .
                  فکر نکنم بتونی همچین قطعاتی رو بشه تو 3*3 جا داد برو رو کار ساعت با یه ساعت ساز صحبت کن کمک بگیر یا اینکه برو ساعت دیجیتالی ارزون بگیر ازمون خطلا کن تا بتونی خروجیشو تقویت کنی .
                  و بدی به موتور ویبره.

دیدگاه

منون. دقتش زیاد مهم نیست. فقط میخوام هر ثانیه یه لرزه کوچیک داشته باشم
                    قراره چی رو روشن کنی؟ متور؟ بازر؟ چقدر جریان لازم داره . ولتاژ که میخوای بهش بدی چقدره؟ 5 ولت؟ سه ولت؟
                    چون اطلاعات الکترونیکم کمه ممنون میشم کمکم کنین
                    شماتیک الکترونبک میتونی بخونی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                      قراره چی رو روشن کنی؟ متور؟ بازر؟ چقدر جریان لازم داره . ولتاژ که میخوای بهش بدی چقدره؟ 5 ولت؟ سه ولت؟

شماتیک الکترونبک میتونی بخونی؟
                      می خوام هر ثانیه یه لرزش داشته باشم. بنابر این به فکر موتور ویبره افتادم. که بالاتر لینکشو گذاشتم. 3 ولت هست.
                      بله شماتیک مدار رو می تونم بخونم. رشتم سخت افزار بوده. آشننایی دارم. ولی طراحی مدار رو نمی تونم.

دیدگاه

بله شماتیک مدار رو می تونم بخونم
                        پس اندکی صبر کن یه مدار میدم ببین به کارت میاد تو همین پست مدارو میزارم

رکورد سرعت در طراحی رو زدم
                        یک عکس در حال کار کردن و فایل سیمولیشن هم ضمیمه شد

فایل سیموله در پرتئوس
                        جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۰۰:۲۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                          رکورد سرعت در طراحی رو زدم
                          کلا شد 22 دقیقه

دیدگاه

اگر بخوایم از میکرو استفاده کنیم و یه ویبره موبایل
                            در شرایطی که موتور نباید مستقیم به میکرو متصل شه و طبق معمول از ترانزیستور یا اپتوکوپلر استفاده شه .منبع تقذیه مون هم یه باتری 3.7 ولت 160mah هست.
                            قسمت تغذیه میکرو و، ویبره باید به شکلی باشع؟؟؟؟؟؟؟
                            شماتیک مدار تغذیه باید به شکلی باشع؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X