اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال لود سل به میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال لود سل به میکرو

چطور می تونم یک لود سل رو به میکرو وصل کنم و مقادیرش رو روی LCD نمایش بدم؟

پاسخ : اتصال لود سل به میکرو

منظورتان از لود سل چیست ؟

دیدگاه

سلام
      برای این کار شما باید اول مقدار ولتاژ loadcell رو بدید به یک adc تا این ولتاژ آنالوگ را به دیجیتال تبدیل کنه،اگر از میکرو avr استفاده میکنید ADC داخل خودش داره و این ADC 10 بیت هست ،اگر میخوایید دقت شما بالا باشه باید از ADC با دقت بالاتر استفاده کنید که برای این کار باید سراغ EXTERNAL ADC بروید که من AD7730 رو توصیه میکنم این ADC داخل خودش فیلتر و مدارات تقویت کننده هم داره ،24 بیت هست و قابل برنامه ریزی
      برای شروع از ADC داخل خود میکرو استفاده کنید پس از وصل کردن ADC به میکرو باید ابتدا ADC را CONFIG کنید و سپس ADC داخل میکرو را فعال کنید ADC با دستور SATART ADC(0 شما ADC 0 را فعال میکنید
      اگه سووالی بود من هستم

دیدگاه

هدف من ساختن یک دستگاه بسته بندی است.
        با یک لود سل 200 کیلو گرم. می خوام کیسه های خالی رو این دستگاه که به لود سل وصله سوار بشن. و با حرکت چرخشی پر شوند. وقتی مقدار وزن کیسه به 50 کیلوگرم رسید. کیسه از روی دستگاه به نوار نقاله پرتاب شود. مساله اصلی اتصال لود سل به میکرو است. که اگه ممنکه مدارشو بزارید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط داریوش عباسی
          منظورتان از لود سل چیست ؟
          سلام:
          سنسور فشار

دیدگاه

سنسور فشار
            ببین اول که ابن سنسور وزن هست نه فشار
            در ثانی اگر شما برای کار صنعتی این سنسور رو لازم دای اول یه سرچی بکن ویه سنسور خوب بخر این خیلی خیلی مهمه
            سنسورهایی که دفت بالا داشته باشه من ریویر رو پیشنهاد میکنم که یه سنسور آمریکایی هست اما گرونه.میتونید از omron هم خرید کنید که کره ای هست برا کار صنعتی سراغ سنسور چینی نرید
            شما سنسور رو تهیه کنید،به adc خود میکرد وصل کنید جواب بگیرید بعد در باره بقیه چیزاش با هم حرف میزنیم :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzinsh
              چطور می تونم یک لود سل رو به میکرو وصل کنم و مقادیرش رو روی LCD نمایش بدم؟
              اینو ببینید، شاید مفید باشه :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=21006.0
              چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

با سلام به دوستان
                دوست عزیز ، سرعت پرشدن کیسه ها چند گرم یا کیلوگرم بر ثانیه است؟
                بطور همزمان چند تا کیسه در حال پر شدن هستند؟ (اگر این تعداد بیش از
                یک کیسه باشه روش جالبی برای کنترل پر کن وجود داره).
                دقت پرکن باید چقدر باشه؟ :question:

افتادگی آموز اگر طالب علمی
                هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

این دستگاه دارای ده مکان برای کیسه ها می باشد. که در حین چرخش ان کیسه ها نصب می شوند. به محض گذاشتن یک کیسه یک سنسور کیسه رو می بینه و به شیر فرمان پرکردن می ده . وقتی دستگاه یک دور کامل زد کیسه پر می شه و اگر 50 کیلو باشه پرت می شه در غیر این صورت دوباره دور می زنه. تا وزن به 50 برسه که در این صورت کیسه رو پرت می کنه روی نوار نقاله. این دستگاه همزمان ده کیسه رو پر می کنه. این دستگاه الان بصورت غیر دیجیتال موجوده و بدون لودسل کار می کنه. می خوام اون رو به لودسل مجهز کنم. نمونه لودسل دارشم موجوده.
                  عکس دستگاه رو می زارم ببینید.

دیدگاه

خوب من که بهتون کامل گفتم باید چه کار کنید .loadcell رو خریدید؟
                    برا این کار باید همون ad7730 استفاده کنید چون هم دقتش بالاست وهم توی یه محیطی مثل اینجا که نویزی هست خوب جواب میده.دیگه مشکلتون چیه؟

دیدگاه

سلام و ادب
                      شما میدانید میکرولود سل با دقت 20 گرم کجا میشود تهیه کرد؟ بهترین دقت موجود در بازار چه مقدار است؟ مثلا 10 گرمی هم پیدا میشود؟
                      متشکرم پیشاپیش

دیدگاه

سلام، وقت همگی بخیر، کسی هست که از آی سی ads1232 برای دریافت خروجی لودسل پاسخ دقیق و مناسبی گرفته باشه؟ واقعا درگیرم باهاش.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X