اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی موتور های براشلس بدون سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی موتور های براشلس بدون سنسور

با سلام خدمت دوستان انجمن.
    من حدوداً یک سال میشه که دارم روی ساخت یک موتور سیکلت الکتریکی کار می کنم.
    موتور الکتریکی که استفاده کردم ، دینام سمند هست که ازنوع براشلس بدون سنسوره.
    اسپید کنترلی که برای راه اندازیش لازم دارم 30ولت 100 امپر هست که اصلاً یا پیدا نمیشه یا اگر هم بشه قیمت بالایی داره.
    برای همین چند وقتیه دنبال یه مدار برای راه اندازیش هستم وچون به اندازه ی کافی از الکترونیک سردرنمیارم خودم نمی تونم بسازمش و مدار هایی هم که توی تاپیک های دیگه یا سایت های دیگ پیدا میشه 12 ولت هستن.
    برای همین یک نمونه مدار که با اردوینو نانو ساخته شده رو میخوام با ترانزیستور افزایش ولتاژ بدم.
    این ادرس سایتی که مدار توش بود:

اینم عکس مدار:

اینم کد های اردوینو:

ترانزیستور مد نظر خودم tip42 هست
    باید ترانزیستور ها رو بجای ای سی های تقویت ولتاژ توی مداربزارم (6تا ترانزیستور) که ولتاژ 5 ولت اردوینو رو به 30 ولت برای ورودی گیت ماسفت ها تقویت کنه (با استفاده از باتری) اما محاسبات مقاومت و نحوه ی اتصال سیم هارو بلد نیستم.
    واینکه اگر ولتاژ افزایش پیدا کنه روی فیدبکی که از سیم پیچ های موتور برای پیدا کردن موقعیت موتور میگیره ، تاثیر میزاره یا نه؟
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

پاسخ : راه اندازی موتور های براشلس بدون سنسور

روی این مدار کار نکن .
    این مدار بیشتر به درد شما میخوره
    هر چند شما میتونید 3 تا سنسور هال افکت دقیقا در 3 گوش موتور بزارید و موتور سنسور دار کنید
    روی پوسته موتور هم بچسبونید جواب میده

آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود

دیدگاه

پاسخ : راه اندازی موتور های براشلس بدون سنسور

دستت درد نکنه اما وات اسپید کنترل پایینه چیزی که من میخوام حدودا 3kw یا بیشتره بعد هم اینکه نحوه ی اتصال پایه ی سنسور هارو بلد نیستم اگر چیزی باشه که با همین back emf سیم پیچ ها باشه راحت تره.یه سوال دیگه اینکه cpu ش برنامه نویسی لازم داره یانه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X