ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 34
    2014/11/17
    اصفهان
    283
    129

همراهی برای اجرای مدار سوییچینگ 900 w با ای سی SG3525 + ir2110

سلام و درود بر همه ی اساتید من قصد دارم این مدارو بسازم و تست بگیرم و پی سی بی حرفه ای براش طراحی کنم و اینجا قرار بدم .

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

در صورت امکان لطفا کمک کنید تا این موضوع وحشتناک(سوییچینگ 220 ولت) برای ذهن ها قابل هضم باشه .
    شاید در ابعاد بزرگتر باعث پیشرفت فرد بشه
    خودم چند سری با ای سی SG3525 کار کردم و تغریبا بی تجربه نیستم اما تا حالا از 220 ولت استفاده نکرده بودم.
    تمامی مدار هارو با التیوم دیزاینر ورژن 17 طراحی میکنم.
    قصد دارم قسمت کنترل رو مانند کارت ایستاده روی برد طراحی کنم نظرتون چیه؟
    خوشحال می شم کمک کنید تا تمومش کنیم با تشکر
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    362

پاسخ : همراهی برای اجرای مدار سوییچینگ 900 w با ای سی SG3525 + ir2110

سلام اقا کار خیلی خوبی هست. منتها نیاز داره که شما واقعا پی گیر باشید ما هم در حد توانمون کمک می کنیم.و یه نکته دیگه این که بعد از اتمام کار یه نقشه بدون کم و کاستی در انجمن قرار بگیره تا راه گشای دوستانی باشه که قصد دارند توی این حوزه پایان نامه یا... داشته باشند. یه سری ملاحظات باید در مورد ای سی ماسفت درایور خانواده IR21xx رعایت بشه. چرا از ای سی درایورهای جدیدتر استفاده نمی کنید؟ توجه کنید که نمونه تقلبی و یا بی کیفیت از این سری ای سی به دلیل مصرف زیاد در صنعت، در بازار بسیار هست. لذا توصیه میشه که از ای سی های درایور جدید تر استفاده بشه که هم مدار راحت تر و پایدار تر نیاز داشته باشه و هم نمونه تقلبی در بازار کم باشه (چون ای سی مصرفش کمه نمی صرفه تقلبی بیارند... ولی خب شایدم اوردند!) ای سی ها با کیفیت خوب سری IR21xx کلمه MALAYSIA در زیر شماره ای سی بزرگ نوشته شده و خب خیلی عالی کار میده. در ضمن فکر کنم بهتر باشه به جای استفاده از مدار نیم پل از مدار تمام پل استفاده بشه.
    ویرایش توسط amin20107 : 2018/01/03 در ساعت 21:21 دلیل: غلط املایی
    2014/11/17
    اصفهان
    283
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط amin20107

سلام اقا کار خیلی خوبی هست. منتها نیاز داره که شما واقعا پی گیر باشید ما هم در حد توانمون کمک می کنیم.و یه نکته دیگه این که بعد از اتمام کار یه نقشه بدون کم و کاستی در انجمن قرار بگیره تا راه گشای دوستانی باشه که قصد دارند توی این حوزه پایان نامه یا... داشته باشند. یه سری ملاحظات باید در مورد ای سی ماسفت درایور خانواده IR21xx رعایت بشه. چرا از ای سی درایورهای جدیدتر استفاده نمی کنید؟ توجه کنید که نمونه تقلبی و یا بی کیفیت از این سری ای سی به دلیل مصرف زیاد در صنعت، در بازار بسیار هست. لذا توصیه میشه که از ای سی های درایور جدید تر استفاده بشه که هم مدار راحت تر و پایدار تر نیاز داشته باشه و هم نمونه تقلبی در بازار کم باشه (چون ای سی مصرفش کمه نمی صرفه تقلبی بیارند... ولی خب شایدم اوردند!) ای سی ها با کیفیت خوب سری IR21xx کلمه MALAYSIA در زیر شماره ای سی بزرگ نوشته شده و خب خیلی عالی کار میده. در ضمن فکر کنم بهتر باشه به جای استفاده از مدار نیم پل از مدار تمام پل استفاده بشه.
    سلام و دورد ممنون از اینکه همراهی میکنید
    چه ای سی هایی مدرن هستند؟
    حقیقتش راجب توپولوژی این اطلاعی ندارم اگه نظری داردی که بهتره لطفا شرح کنید تا عملیش کنیم
    من اصفهان هستم و از فروشگاه محمد الکترونیک خرید میکنم ومعمولا تو ساتش اگه بنویسه ارجیناله حداقلش اینه که میشه کار گرفت ازش! اگه ننوشته باشه که معمولیه! یا کار میده یا نه
    ای سی SG3525 که ادعای اصل بودنشو داره خریدم ازش خداروشکر مشکلی نداشته اما ماسفت درایور رو تست نکردم
    راسی چرا از ای سی ماسفت درایور استفاده میشه؟
    2012/01/11
    اصفهان
    1,649
    225

سلام
    دوست عزیز این مدار قبلا توسط دوستان ساخته شده. اما بزرگترین ایرادی که داره نداشتن محافظ اتصال کوتاه هست. علاوه بر این که ای سی گیت درایورش تقریبا اصلش نیست و اذیت میکنه. توصیه میکنم روی مدار دیگه ای وقت بزارین. در ضمن اگه برای استفاده در امپلیفایر میخواین بهتر و راحت تره که مدار بدون فیدبک استفاده کنید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط omid khakyar

راسی چرا از ای سی ماسفت درایور استفاده میشه؟
    خیلی ساده بخوام توضیح بدم میشه گفت درسته که ماسفت سوییچیه که تقریبا با ولتاژ کنترل میشه اما توی فرکانس و توان بالا این قضیه صدق نمیکنه و ما نیاز داریم برای خاموش و روشن شدن درست و سریع اون از گیت درایور ها کمک بگیریم تا بتونن برای روشن شدن جریان مورد نیاز رو در زمان کم به ماسفت بدن و برای خاموش شدن جریان کافی رو با سرعت از گیت ماسفت بکشن (خازن گیت رو دشارژ کنن). همون سینک و سورس کردن در واقع
    البته اینجوری که من گفتم کلی میشه بهش اشکال گرفت اما برای ساده شدن موضوع اینطور بیان کردم.
    2014/11/17
    اصفهان
    283
    129

به نظرتون مدار بهتر از این چی هس؟
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    516
    94

سلام و درود
    من هم تجربیاتی در زمینه سویچینگ های مختلف داشتم تغریبا میشه گفت تمام توپولوژی های موجود رو بطور عملی و دستگاه های کاربردی بستم و جواب گرفتم
    برای اینکه قرار باشه بیشتر با سویچینگ اشنا بشی میخوای این مدار رو ببندی یا هدف خاصی داری؟
    پیشنهاد من اینه که اول مصرف کننده رو مشخص کنی ولتاژ و جریان ورودی و خروجی رو و حساسیت به نویز و ریپل در مصرف کننده
    منبع متغییر یا ثابت؟
    برای توان های بالای 600وات تمام پل با tl494 و ترانس پالس رو پیشنهاد میدم که درد سر ای سی های تقلبی و گرونی و.... رو نداره
    من هم التیوم همیشه کار میکردم اما در کشیدن تراک ها و قطعه سازی و سرعت عمل پروتوس بهتر خودش رو نشون داد
    نکته دیگری هم که هست اینه که واقعا بعضی وقتها منبع تغذیه های آماده خیلی خیلی ارزونتر از و با کارایی بهتر و تمیز تر از اون چیزی درمیاد که شما چندین ماه وقت با ارزشتو بزاری روی اون
    2014/11/17
    اصفهان
    283
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasalifix

سلام و درود
    من هم تجربیاتی در زمینه سویچینگ های مختلف داشتم تغریبا میشه گفت تمام توپولوژی های موجود رو بطور عملی و دستگاه های کاربردی بستم و جواب گرفتم
    برای اینکه قرار باشه بیشتر با سویچینگ اشنا بشی میخوای این مدار رو ببندی یا هدف خاصی داری؟
    پیشنهاد من اینه که اول مصرف کننده رو مشخص کنی ولتاژ و جریان ورودی و خروجی رو و حساسیت به نویز و ریپل در مصرف کننده
    منبع متغییر یا ثابت؟
    برای توان های بالای 600وات تمام پل با tl494 و ترانس پالس رو پیشنهاد میدم که درد سر ای سی های تقلبی و گرونی و.... رو نداره
    من هم التیوم همیشه کار میکردم اما در کشیدن تراک ها و قطعه سازی و سرعت عمل پروتوس بهتر خودش رو نشون داد
    نکته دیگری هم که هست اینه که واقعا بعضی وقتها منبع تغذیه های آماده خیلی خیلی ارزونتر از و با کارایی بهتر و تمیز تر از اون چیزی درمیاد که شما چندین ماه وقت با ارزشتو بزاری روی اون
    سلام ممنون از پاسخ و همراهیتون
    بیشتر دلم میخواد با سوییچنگ در گیری باشم خخخ
    مصرف کننده رو در حال حاظر برای یه منبع تغذیه متغیر 0 تا 50 ولت 4 امپر میخوام ولی گرفتن 900 وات اون مدار برام خیلی مهم نیس فعلا با 200 وات هم بهم جواب بده موردی نداره
    ولی من با التیوم راحت ترم کلا
    این ترانس پالس چیه؟ از کجا میشه جور کرد؟ چه حسنی داره؟
    یه حساب سر انگشتی کردم منبع تغذیه اماده ها به دلم نشینست یه حسابی کردم همین منبع نهایت 40 تومن در میاد
    میشه بگید عیبن ای ای ای سی ها چیه؟
    ایا میتونم قسمت کنترل پالس( sg3525 + ir) رو بسازم با اسیلوسکوپ ببینم موجشو؟ امکان داره چنین چیزی؟
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    362

یک نمونه کیت درایور TC4426
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    516
    94

من حسم داره میگه شما قصد ساختن یه منبع آزمایشگاهی رو داشتی و درحال سرچ کردن بودی الان رسیدی به اینکه. بیای و سویچینگ بزنی
    ببین ازمون و خطا خیلی زیاد داری همین هزینه و زمان و اعصاب زیادی ازت میگیره
    بهتره یه مبدل باک 0 تا 30 ولتی بگیری یه منبع 24 ولت صنعتی 5 یا 10 امپر هم بگیری داخل یه قاب بزاری راحت تر و ارزون تر و بی دردسر تموم میشه

مشکل استفاده از ای سی ها در اصلی و جعلی بودن هست که متاسفانه جعلی 99 درصد بازار هست و یک درصد اصلی هست اونم تموم شده
    برای 200 وات یه پاور کامپیوتر رو 30 ولت کنی میتونی تا 6 امپر روش حساب کنی اما توی ولتاژ های پایین نویز بالایی داره
    موفق باشید
    2017/08/30
    295
    140

سلام.
    دوست عزیز کار با مدار و ازمون خطلا برای به دست اوردن تجربه عالیه.
    ولی با به کارت بیاد .هدف چیه برای چه کاری می خوای .
    اینورتر می خوای بسازی .کنترل دور موتور . کوره القایی 12 ولت به 220 ........
    اگه هدفت مشخص نباشه شک نکن بعد از مدتی خسته میشی و ول می کنی.
    من تجربه خوبی با خانواده ir ندارم و شنیدم که تقلبی زیاد داره .
    اگه بگی برای چی می خوایی دوستان می تونن بهتر راهنمایی کنن.
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 34