اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درجه بندی لنز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درجه بندی لنز

سلام
    منظور از اینکه واسه لنز نوشته مثلا 30 درجه یا 90 درجه یا 20 درجه چی هستش

و برای ساخت پروژکتور واسه ماشین یا همون لایت بار چه نوع لنزی مناسب هستش؟
    جدیدترین ویرایش توسط 880938708; ۱۲:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴.

پاسخ : درجه بندی لنز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 880938708 نمایش پست ها
      باسلام:
      زاویه تابش نور یک ال ای دی یا لنز را زاویه تابش می گویند. وقتی در دیتا شیت کلمه زاویه دید ( ANGEL OF VIEW) یا زاویه تابش نور 60 درجه می آید یعنی این ال ای دی زاویه تابش نورش 60 درجه است یابه عبارت دیگر شما یک خط افقی را در طول ال ای دی ادامه دهید و از مرکز این خط به شعاع 30 درجه رسم کنید و تابش نور را در 60 درجه به سمت جلو مشاهده کنید. برای نورپائین خودرو باید ازلنز با زاویه بزرگ تر و و برای نور بالا با زاویه کم تر استفاده شود تا بتواند به نقطه دورتری فرستاده شود.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
        باسلام:
        زاویه تابش نور یک ال ای دی یا لنز را زاویه تابش می گویند. وقتی در دیتا شیت کلمه زاویه دید ( ANGEL OF VIEW) یا زاویه تابش نور 60 درجه می آید یعنی این ال ای دی زاویه تابش نورش 60 درجه است یابه عبارت دیگر شما یک خط افقی را در طول ال ای دی ادامه دهید و از مرکز این خط به شعاع 30 درجه رسم کنید و تابش نور را در 60 درجه به سمت جلو مشاهده کنید. برای نورپائین خودرو باید ازلنز با زاویه بزرگ تر و و برای نور بالا با زاویه کم تر استفاده شود تا بتواند به نقطه دورتری فرستاده شود.
        استاد گرامی ممنون از راهنمایی شما
        من میخوام یه پروژکتور بسازم که هر ردیف 36 تا پاور ال ای دی داره و دو ردیف است . و اینکه میخوام با برق ماشین کار کنه .
        حالا باید پاورled ها رو چه وات و ولتاژی بخرم .؟
        pcb های آماده برای اینکار همه به صورت سری هستن. و جایی خوندم که باید پاورled ها رو سه تا سه تا سری و بعد آخر همه رو موازی بست. دلیل این کار چیه؟
        درایور مناسب برای این پروژکتور که با برق ماشین بتونه این 72 تا پاور led رو روشن کنه چی پیشنهاد میدین؟

جدیدترین ویرایش توسط 880938708; ۱۲:۳۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۴.

دیدگاه

کمک

دیدگاه

استاد گرامی ممنون از راهنمایی شما
            من میخوام یه پروژکتور بسازم که هر ردیف 36 تا پاور ال ای دی داره و دو ردیف است . و اینکه میخوام با برق ماشین کار کنه .
            حالا باید پاورled ها رو چه وات و ولتاژی بخرم .؟
            pcb های آماده برای اینکار همه به صورت سری هستن. و جایی خوندم که باید پاورled ها رو سه تا سه تا سری و بعد آخر همه رو موازی بست. دلیل این کار چیه؟
            درایور مناسب برای این پروژکتور که با برق ماشین بتونه این 72 تا پاور led رو روشن کنه چی پیشنهاد میدین؟

باسلام:
            1- توان مصرفی یا وات این پروژوکتور باید توسط خوتان به کاربران پیشنهاد شود نه کاربران وات آن را مشخص کنند.
            2- اگر در جایی مطالعه نمودید که 3 ال ای دی را با هم سری و سپس همه تعداد آن را موازی می بندند، بخاطر آن است که ولتاژ ال ای دی های پاور معمولا بین 3.2 الی 3.5 ولت است که با سری شدن 3 عدد از آن ها با یک مقاومت با وات مناسب بسته به توان ال ای دی ها تعین می گرد 9.6=3×3.2 یا 10.5=3×3.5ولت. حالا شما باید بر حسب جریان مصرفی مقاومت سر راه این ال ای دی ها را در ولتاژ 14 ولت محاسبه کنید نه در 12 ولت چون برق باتری خودرو در زمان روشن بودن 14 ولت است. پس شما احتیاج با 24 دسته ال ای دی 3 ردیفه با مقدار مقاومت و وات مناسب احتیاج دارید. که به دو صورت ردیف 36 عددی قرار گیرند. پس از آن که وات یا جریان کل مصرفی تعین شد. شما دنبال یک درایور 12ولت با وات مناسب بگردید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
              باسلام:
              1- توان مصرفی یا وات این پروژوکتور باید توسط خوتان به کاربران پیشنهاد شود نه کاربران وات آن را مشخص کنند.
              2- اگر در جایی مطالعه نمودید که 3 ال ای دی را با هم سری و سپس همه تعداد آن را موازی می بندند، بخاطر آن است که ولتاژ ال ای دی های پاور معمولا بین 3.2 الی 3.5 ولت است که با سری شدن 3 عدد از آن ها با یک مقاومت با وات مناسب بسته به توان ال ای دی ها تعین می گرد 9.6=3×3.2 یا 10.5=3×3.5ولت. حالا شما باید بر حسب جریان مصرفی مقاومت سر راه این ال ای دی ها را در ولتاژ 14 ولت محاسبه کنید نه در 12 ولت چون برق باتری خودرو در زمان روشن بودن 14 ولت است. پس شما احتیاج با 24 دسته ال ای دی 3 ردیفه با مقدار مقاومت و وات مناسب احتیاج دارید. که به دو صورت ردیف 36 عددی قرار گیرند. پس از آن که وات یا جریان کل مصرفی تعین شد. شما دنبال یک درایور 12ولت با وات مناسب بگردید.
              اگه درایور مناسب پیدا کنم باز هم نیاز به سری کردن پاورled ها و استفاده از مقاومت هست ؟
              من ایظور برداشت کردم که اگه درایور استفاده بشه دیگه نیازی به این کار نییست و زمانی سری میکنن و مقاومت میبندن سر راه که درایور استفاده نشه .
              ممنون میشم منو راهنمایی کنید

دیدگاه

اگه درایور مناسب پیدا کنم باز هم نیاز به سری کردن پاورled ها و استفاده از مقاومت هست ؟
                من ایظور برداشت کردم که اگه درایور استفاده بشه دیگه نیازی به این کار نییست و زمانی سری میکنن و مقاومت میبندن سر راه که درایور استفاده نشه .
                ممنون میشم منو راهنمایی کنید
                خیر با توجه به سری کردن ال ای دی ها با یک مقاومت مناسب تازه درایور مورد نیاز می باشد. درایور کنترل جریان را به عهده دارد. تا عمر ال ای دی ها زیاد شود و نسوزد. اگر شما به ال ای دی ها یک ولتاژ ثابت تعین شده بدهید، بخاطر تغیرات کاهش مقاومت دینامیکی ال دی دی ها در اثر کار و گرم شدن جریان کشی بیش تری صورت می گیرد و عمر ال ای دی ها کاهش و درکوتاه مدت می سوزند . پس کار بران توجه داشته باشند روشن کردن یک یا چند ال ای دی هنر نیست. به سایر موارد آن هم باید توجه کرد.

دیدگاه

سلام.میخوام نوربالا ماشین با لنزLED/POWERبسازم.
                  فقط نکته مهم اینه لنز۳درجه یا۵درجه میتونه۱۵۰متر رو روشن کنه؟؟؟ /
                  چند عدد لنز و پاورLEDبزنم که نور خوب بده و چند وات بزنم؟؟؟؟ با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا نیک نمایش پست ها
                    سلام.میخوام نوربالا ماشین با لنزLED/POWERبسازم.
                    فقط نکته مهم اینه لنز۳درجه یا۵درجه میتونه۱۵۰متر رو روشن کنه؟؟؟ /
                    چند عدد لنز و پاورLEDبزنم که نور خوب بده و چند وات بزنم؟؟؟؟ با تشکر
                    سلام
                    برای ماشین رو نمیدونم اما من برای دوچرخه ام با ال ای دی 1 وات و
                    لنز 15درجه و باتری لیتیومی چراغ درست کردم تا حدود 20 متر توی
                    نور شهر و توی تاریکی حدود 40 متر رو روشن میکرد
                    بنظرم شما ولتاژت 12 ولت هست 10 وات استفاده کنی بهتره نیاز به تبدیل ولتاژ نداری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X