ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 40
    2013/03/17
    9
    4

پاسخ : میزان برد مسافتی ماژول ESP8266 شما چقدره؟

سلام
    ماژول بنده esp8266-07 هست
    بدون آنتن خارجی:
    در فضای بسته با دو تا دیوار بین موبایل و ماژول،حداکثر 14 متر جواب داد.
    دید مستقیم هم تا 20 متری رفتم قطع نشد بیشتر نتونستم برم.!!

با آنتن هم بعدا امتحان می کنم و نتیجه اش رو می گم.
    2013/03/17
    9
    4

با آنتن خارجی و دید مستقیم. ارتباط بین ماژول و هات اسپات گوشی تا 95 متر جواب داد!!!!
    2016/08/19
    203
    157

اتصال وایفای یک ارتباط دوطرفه است. به این معنا که آنتن دهی و قدرت سیگنال هر دو طرف ارتباط در میزان برد مسافتی تاثیرگذار خواهد بود.
    اینکه طرف دیگر ارتباط ، مودم ، گوشی ، تبلت ، لپ تاپ یا ... است و یا یک ماژول دیگر مهم است.
    علاوه بر این تو گوشی بخشی هست برای صرفه جویی مصرف باتری در ارتباطات وایفای که درصورت فعال بودن بنظرم قدرت سیگنال خروجی رو برای وایفای گوشی کاهش میده. (احتمالا)
    از همه اینها که بگذریم ، من با برد node mcu با هسته esp8266-12e در مود ap و با یک ارتباط real time و پیوسته تا حدودای 80 تا 100 متر جواب گرفتم. ارتباط بین ماژول و گوشی بود و دید مستقیم.
    البته از حدودای 50 متر به بعد شروع کرد بینش یواش یواش fault دادن.
    2018/02/22
    1,096
    755

در منابع ذکر شده با آنتن گرید ، با دید مستقیم و شرایط جوی مساعد و نبود پارازیت ، حدود ۱۰ کیلومتر برد خواهد داشت . قدرت خروجی این ماژول تا ۲۰ دسیبل قابل تنظیم هست .
    2017/04/24
    2
    0

سلام دوستان at command وجود داره که مقدار انتن دهی این ماژول رو به ما بده؟
    مثلا یه عدد بده که مقدار انتن مارول باشه
    2018/02/22
    1,096
    755

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad1474

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان at command وجود داره که مقدار انتن دهی این ماژول رو به ما بده؟
    مثلا یه عدد بده که مقدار انتن مارول باشه
    درود ، مقدار آنتن ماژول سوال مناسبی نیست ، چون آنتن دهی در ارتباط بی*سیم به هر دو سمت وابسته ست .
    دو مسئله در پاسخ شما مطرح میشه .
    میزان آنتن دهی اکسس پوینت های در دسترس که با کامند cwlap انجام میشه و به شما لیست AP های موجود به همراه میزان آنتن دهی هر کدوم رو میده

مسئله دوم پاور آنتن ماژول شماست ، در واقع بین حالت های b و g و n در استاندارد 802.11 سوییچ می*کنید ، که بسته به محیط برنامه نویسی روش های متفاوت داره .
    2016/12/06
    57
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood Ashoori

درود ، مقدار آنتن ماژول سوال مناسبی نیست ، چون آنتن دهی در ارتباط بی*سیم به هر دو سمت وابسته ست .

دو مسئله در پاسخ شما مطرح میشه .
    میزان آنتن دهی اکسس پوینت های در دسترس که با کامند cwlap انجام میشه و به شما لیست AP های موجود به همراه میزان آنتن دهی هر کدوم رو میده

مسئله دوم پاور آنتن ماژول شماست ، در واقع بین حالت های b و g و n در استاندارد 802.11 سوییچ می*کنید ، که بسته به محیط برنامه نویسی روش های متفاوت داره .

سلام اقای عاشوری چندتا سوال داشتم از خدمتتون

1-من میخوام قدرت سیگنال رو تنظیم کنم ولی وقتی با دستورAT+RFPOWER=20 مقدار بهش میدم ارور میده همش باید چیکار کنم برای تنظیم قدرت ارسال ؟چون تو پروژه ای که مد نظره من هستش نمی خوام بیشتر از 1 متر جواب بده در بعضی مواقع برای همین می خوام بتونم قدرت ارسال رو تنظیم کنم.
    2-یک سوال دیگه هم که داشتم می خواستم اسم وای فای رو مخفی کنم از دستور AT+CWSAP="name","pas",1,4,1 استفاده می کنم ولی ارو رمیده (وقتی 1 رو به انتهای دستور برای مخفی کردن اضافه می کنم ارور میده)
    3- من هروقت برنامه ای رو روی ESP اپلود بعد از اون نمی تونم دیگه توی سریال مانتور از طریق AT COMMAND ها باهاش ارتباط برقرار کنم بعد از اون باید حتما Firmware بریزم روش تا بتونم با AT COMMAND ها کار کنم فکر می کنید اشکال کار از کجاست؟

من از ماژول ESP8266 - 01 استفاده می کنم با v0.9.5.2 AT Firmware.
    ممنون.
    ویرایش توسط mahdypawe : 2018/07/03 در ساعت 12:29
    2018/02/22
    1,096
    755

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdypawe

سلام اقای عاشوری چندتا سوال داشتم از خدمتتون

1-من میخوام قدرت سیگنال رو تنظیم کنم ولی وقتی با دستورAT+RFPOWER=20 مقدار بهش میدم ارور میده همش باید چیکار کنم برای تنظیم قدرت ارسال ؟چون تو پروژه ای که مد نظره من هستش نمی خوام بیشتر از 1 متر جواب بده در بعضی مواقع برای همین می خوام بتونم قدرت ارسال رو تنظیم کنم.
    2-یک سوال دیگه هم که داشتم می خواستم اسم وای فای رو مخفی کنم از دستور AT+CWSAP="name","pas",1,4,1 استفاده می کنم ولی ارو رمیده (وقتی 1 رو به انتهای دستور برای مخفی کردن اضافه می کنم ارور میده)
    3- من هروقت برنامه ای رو روی ESP اپلود بعد از اون نمی تونم دیگه توی سریال مانتور از طریق AT COMMAND ها باهاش ارتباط برقرار کنم بعد از اون باید حتما Firmware بریزم روش تا بتونم با AT COMMAND ها کار کنم فکر می کنید اشکال کار از کجاست؟

من از ماژول ESP8266 - 01 استفاده می کنم با v0.9.5.2 AT Firmware.
    ممنون.
    درود ، ورژن فرم ور ماژول شما خیلی پایینه و دستورات مذکور رو ساپورت نمیکنه ، باید آپدیت کنید .
    در مورد سوال سوم اینطور برداشت کردم که با آردوینو آپلود میکنید ؟ اگر اینطور هست بله با این کار فرم ور آردو آپلود میشه ، و جایگزین فرم ور at پیشفرض ماژول میشه ، در حالت کار با آردو راحت تر میتونید با ماژول کار کنید و محدودیت های at و سریال رو ندارید ، خود ماژول یک پردازنده قوی با فرکانس ۸۰ مگا داره و نیازی به برد دیگه نیست .
    2016/12/06
    57
    6

درود ، ورژن فرم ور ماژول شما خیلی پایینه و دستورات مذکور رو ساپورت نمیکنه ، باید آپدیت کنید .
    در مورد سوال سوم اینطور برداشت کردم که با آردوینو آپلود میکنید ؟ اگر اینطور هست بله با این کار فرم ور آردو آپلود میشه ، و جایگزین فرم ور at پیشفرض ماژول میشه ، در حالت کار با آردو راحت تر میتونید با ماژول کار کنید و محدودیت های at و سریال رو ندارید ، خود ماژول یک پردازنده قوی با فرکانس ۸۰ مگا داره و نیازی به برد دیگه نیست .
    بله من از اردوینو استفاده می کنم.
    اقای عاشوری خیلی لطف کردید ممنونم برای راهنمایی هاتون.
    من فرم ور رو اپدیت کردم به این ورژن :
    AT version:1.6.2.0(Apr 13 2018 11:10:59)
    SDK version:2.2.1(6ab97e9)
    compile time:Jun 7 2018 1927
    Bin version(Wroom 02):1.6.2
    و تمامی دستورات رو تست کردم و جواب میده.
    فقط یک سوالی در رابطه با این این قسمت از صحبت هاتون:

الان که من ورژن فرم ور رو اپدیت کردم بعد اگر بخوام با اردوینو کامپایلش کنم این روش فرم ور جداگانه ای اردوینو داره؟یا کتابخانه ای دارد؟
    ممنون میشم یک توضیح مختصر و رفنرنس جامعی دارید معرفی بفرمایید با تشکر زحمات شما
    ویرایش توسط mahdypawe : 2018/07/05 در ساعت 00:31
    2018/02/22
    1,096
    755

با این ماژول دو مدل میشه کار کرد ، با واسط سریال و دستورات AT که یک پردازنده دیگه مثل آردو یا هر میکرو دیگه باید به عنوان کنترلر ایفا نقش بکنه
    یا راه دوم ، با نرم افزار آردوینو ، مستقیم روی ماژول کد بزنید . این ماژول مثل یک میکرو هست که وای فای داره. پین io داره ، i2c ورودی آنالوگ و pwm و ...
    اگر شما روش اول کار کنید که مشخصه ،
    اگر روش دوم کار کنید بوتلودر آردوینو جایگزین فرم ور ماژول میشه و دیگه دستورات at ساپورت نمیکنه ،

برای اینکه ماژول esp8266 در لیست برد نرم افزار اضافه بشه باید مراحل این لینک رو انجام بدید تا نصب بشه .

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 40