اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول ENC28J60 با میکروکنترلر آرم STM32F030

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول ENC28J60 با میکروکنترلر آرم STM32F030

سلام؛
    من تو پروژم دارم از ADC میکرو آرم STM32F030 استفاده میکنم.
    ADC من قراره 8 کاناله باشه که هر کانالش با 20 KSPS و 12 بیتی یعنی 2 بایت، دیتا رو تبدیل به دیجیتال کنه. بنابراین به 320 KSPS میشه سرعتم.
    یوآرت میکروی من سرعتش 300 کیلو هست. بنابراین مجبورم از SPI استفاده کنم و با راهنمایی یکسری که گفته بودن اترنت راحت تر از SPI to USB هست رفتم سراغ enc28j60.
    الان بعد از اینکه یه مدت روش کار کردم دیدم نمیتونم ماژول رو راه بندازم کلا فهمیدم هیچی از شبکه سرم نمیشه و نمیدونم داستان از چه قراره.
    یکسری سمپل کد از نت گرفتم که اون هم هیچ فایده ای نداشت و بعدش هم فهمیدم که داستان صرفا با کد و برنامه نویسی حل نمیشه.
    برای اینکه از شبکه سر دربیارم یکسری مطالعه هم کردم تو نت ولی هیچکدوم پیوستگی کامل رو نداشتن و مفید نبودم.
    الان همچنان مصمم هستم از این ماژول استفاده کنم.
    ممکنه دوستان راهنمایی کنن که اصلا چطور این پروسه رو یاد بگیرم و چکار کنم دقیقا؟؟؟ و اصلا سمپل کدی هست که بتونم رو میکروم پیاده کنم؟؟
    دوستان لطفا دریغ نکنید از کمکهاتون...

پاسخ : راه اندازی ماژول ENC28J60 با میکروکنترلر آرم STM32F030

ضمنا من از keil برای کد نویسی استفاده میکنم.

دیدگاه

پاسخ : راه اندازی ماژول ENC28J60 با میکروکنترلر آرم STM32F030

سلام دوست گرامی خوب اینکه به جای یوزار از spi استفاده کنین سرعت بیشتری داره درسته ولی مشکل اصلی که وجود داره اینه شما وقتی از واسط شبکه بخای این کار رو انجام بدین سرعت کمتری نسبت به خود یوزارت خواهید داشت
      دلیل این موضوع توپولوژِ ساختارزی بسته های شبکه هست باسه درک بیشتر بحتره در مورد مدل چهار لایه بسته های TCP/IP یا با استلاح در مورد مدل TCP/IP توی اینترنت جستجو کنین تا با ساختار اصلی بستر شبکه آشنا بشین
      و فکر نکنیم که راه اندازی اون مثل یوزارت میتونه راحت باشه البته خواستن توانستنه توی سایت گیتهاب هم فکر کنم نمونه کد فراوانی براش پیدا کنین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X