اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت گیرنده موج برای یک فرکانس خاص

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت گیرنده موج برای یک فرکانس خاص

سلام
    من میخواستم برای یک موج خاص فرضا ۲۱ مگاهرتز گیرنده نگم رادار بگم یعنی اگر موجی با این فرکانس رو دریافت کرد مدار به من اطلاع بده

پاسخ : ساخت گیرنده موج برای یک فرکانس خاص

نوشته اصلی توسط ebiroux نمایش پست ها
    سلام
    من میخواستم برای یک موج خاص فرضا ۲۱ مگاهرتز گیرنده نگم رادار بگم یعنی اگر موجی با این فرکانس رو دریافت کرد مدار به من اطلاع بده
    با سلام:
    کاربر گرامی، متن سوال شما کمی مبهم است. آیا شما دقیقا میخواهید یک گیرنده رادیویی 21مگا سیکل داشته باشید.؟
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

برای فرکانس های زیر یک مگ مین از آی سی مثل k331 استفاده میکنم و تنظیم میکنم که مثلا وقتی فرکانس 200 کیلو به ورودی رسید خروجی 1 کنه . ولی برای بالاتر از 1 مگ آی سی سراغ ندارم

دیدگاه

درسته ، من گیرنده ای رو میخوام که وقتی فرکانس 21 مگ بهش برخورد کرد خروجی رو یک کنه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
        برای فرکانس های زیر یک مگ مین از آی سی مثل k331 استفاده میکنم و تنظیم میکنم که مثلا وقتی فرکانس 200 کیلو به ورودی رسید خروجی 1 کنه . ولی برای بالاتر از 1 مگ آی سی سراغ ندارم
        من میخوام برای چند فرکانس گیرنده بسازم یکی از فرکانس ها 21 مگاهرتز هست بقیه فرکانس ها حتی بیشتر از اونه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
        من میخوام برای چند فرکانس گیرنده بسازم یکی از فرکانس ها 21 مگاهرتز هست بقیه فرکانس ها حتی بیشتر از اونه

دیدگاه

سلام
          گیرنده ساختن صرفا گفتن فرکانس درست نیست ، چه مدلاسیون ، چه توانی و ... باید مشخص باشه چون یه مدار تانک با یک آنتن هم گیرنده هست اما همیشه سیگنال نویز رو داخل خروجی دارین
          هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
            سلام
            گیرنده ساختن صرفا گفتن فرکانس درست نیست ، چه مدلاسیون ، چه توانی و ... باید مشخص باشه چون یه مدار تانک با یک آنتن هم گیرنده هست اما همیشه سیگنال نویز رو داخل خروجی دارین
            یک نوع راداری هست که برای بررسی تغییرات پیرامون خودش ساخته شده ، میخواستم باساخت گیرنده رادار از وجود اون در محیط مطلع بشیم ولی در واقع اطلاعات زیادی در اینترنت در مورد رادار ها وجود نداره

دیدگاه

سلام
              یعنی مدار فرستنده امواج 21 مگاهرتزی هم ساخته نشده؟ پیشنهاد می کنم که یه مودلاتور و دمودلاتور DSB یا AM بسازین که ساده ترین مدار آشکار سازی رو داشته باشه
              هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
                سلام
                یعنی مدار فرستنده امواج 21 مگاهرتزی هم ساخته نشده؟ پیشنهاد می کنم که یه مودلاتور و دمودلاتور DSB یا AM بسازین که ساده ترین مدار آشکار سازی رو داشته باشه
                ممنونم ازتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X