اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

صفر ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

صفر ولت

سلام.
    وقتی اسم از ولتاژ زمین یا صفر میشه من از خودم می پرسم از کجا معلوم میشه که این ولتاژی که من دارم به عنوان ولتاژ منفی یا زمین چند ولته.
    با ولتمتر که تست کنیم ولتمتر تفاضل بین دو خط ولتاژ رو نشون میده ولی از کجا بفهمیم که ولتاژ یک خط چند ولته؟
    اصلا ولتاژ صفر رو از چه طریق تشخیص داده میشه.؟
    الهم عجل لولیک الفرج

صفر ولت

باسلام
    ولتاژ زمین در کارخانه ها به چاه ارت وصل می شه معمولآ بدنه تمامی تابلو ها و موتورها را به آن وصل می کنند .
    در خانه ها به شیر آب
    ولتاژ زمین اسمَ با خودش است یعنی ولتاژ آن دستگاه نصبت به نزدیکترین نقطه اتصال به زمین.
    دود اگر بالا نشیند کسر شآن شعله نیست.
    جای چشم ابرو نگیرد گرچه او بالاتر است.

دیدگاه

صفر ولت

یادمه اولین جلسه فیزیک یک استادمون از یکی از بچه ها پرسید تو ثابتی یا متحرک! بچه جا خورد از دو سه نفر دیگه هم پرسید هر کی می گفت ثابت بهش میگفت چرا ثابت و هر کی می گفت متحرک می گفت چرا متحرک. آخر یک نفر گفت استاد نسبت به چی؟ و استاد هم گفت منهم می خواستم بگم که حرکت یک کمیت نسبی هستش.

دو تا ماشین با سرعت 100 کیلومتر نسبت بهم ثابتند ولی نسبت به زمین دارای سرعت 100 کیلومتر.
      حالا ولتاژ هم همینطوریه. باید بگین نسبت به چی؟

شهریار
      Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

صفر ولت

راستش منم همین رو میخوام بپرسم.
        این صفر ولت رو اصلا میشه اندازه گیری کرد یا نسبیه؟
        مثلا -9 ولت تا 0 ولت رو اگر بدی به ولتمتر 9 ولت رو نشون میده و همینطور اگر 0 ولت و 9 ولت رو هم به ولتمتر بدی باز هم 9 ولت رو نشون میده.
        اگر صفر ولت نسبیه پس ولتاژ + و - هم نسبیه.
        یعنی ولتاژی که یکجا +5 ولت خوانده میشه توی شرایط دیگه نسبت به یک ولتاژ دیگه میتونه -5 ولت هم باشه.
        یعنی چیز مطلق و مشخصی وجود نداره (کاملا نسبی)؟
        الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

صفر ولت

با سلام
          نسبی بودن ولتاژ که سئوال کردن نداره
          وقتی ما در مثائل میگیم ولتاژ نقطه A نسبت به نقطه B یا زمین همین دلیل بر نسبی بودن ولتازه
          من فکر کردم فرق نقطه زمین و صفر مدارتان را می خواهید بدانید.
          دود اگر بالا نشیند کسر شآن شعله نیست.
          جای چشم ابرو نگیرد گرچه او بالاتر است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X