اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاور بانک 12 ولتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاور بانک 12 ولتی

قصد ساخت یک پاور بانک 12 ولتی را دارم. که تا حد ممکن کوچکتر باشه و کارایی لازم را داشته باشه
    با باتری لیتیوم یون 4.2 ولت و 3400 میلی آمپر که با سری کردن 12 ولت و 3400میلی آمپر هست
    سوال اینجاست این پاور بانک را برای مصرف کننده ای می خواهم
    که با 12 ولت و جریان 2 آمپر کار خواهد کرد
    میزان شارژ دهی می خواهم حدودا 4 الی 5 ساعت را پاسخ گو باشه
    کلا پشنهاد شما چی هست
    ماژولی که بتونه با بازدهی بالا شارژ سل را انجام بده و همچنین بعد از شارژ بتونه 12 ولت و 2 آمپر را به مدت حدود4 ساعت روشن نگهداره

پاسخ : پاور بانک 12 ولتی

نوشته اصلی توسط win32 نمایش پست ها
    قصد ساخت یک پاور بانک 12 ولتی را دارم. که تا حد ممکن کوچکتر باشه و کارایی لازم را داشته باشه
    با باتری لیتیوم یون 4.2 ولت و 3400 میلی آمپر که با سری کردن 12 ولت و 3400میلی آمپر هست
    کلا پشنهاد شما چی هست
    ماژولی که بتونه با بازدهی بالا شارژ سل را انجام بده و همچنین بعد از شارژ بتونه 12 ولت و 2 آمپر را به مدت حدود4 ساعت روشن نگهداره
    با سلام:
    چون جمع کل ولتاژ باتری شما می شود12 ولت ( 12.6 = 4.2×3 ) و 3400 میلی آمپر یا 3.4 آمپر که در بهترین شرایط و فول شارژ اگر 2 امپر 12ولت ازمدار بکشید حدود 3 ساعت چند دقیقه تحمل دارد. به جای استفاده ازیک ماژول برای شارژ سریع تر سعی کنیداز باتری ها با ظرفیت بلاتر استفاده کنید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

خوب کلا من دنبال یک ماژولی هستم که پروسه شارژ و دشارژ کنترل شده باشه و خروجی 12ولت و 2 آمپر را بطور کنترل شده اشته باشه

دیدگاه

اگر بخواید با باتری سری کار کنید برای 12 ولت بهتره از 4 تا باتری 4.2 سری شده استفاده کنید.دلیلش هم مشخصه و همین طور برای شارژش ماژول شارژر چند سلولی ولی بنظر من بهترین کار اینه که بیاید چند تا باتری رو با هم موازی کنید و از یک ماژول افزاینده مثل XL6009 استفاده کنید.این طوری شارژ کردنش هم خیلی راحته چون با شارژر باتری لیتیومی تک سلولی مثل TP4056 راحت میشه شارژش کرد.
        من خودم این کار رو برا ساخت پاوربانک 5 ولت برا موبایل انجام دادم و الان دو ساله دارم ازش استفاده میکنم؛حتی از پاوربانک های تو بازار هم به مراتب بهتره.
        برای اینکه باتری از حد معمول که حدود 3.5 ولت هست بیشتر دشارژ نشه از یک مقایسه گر استفاده کنید.

دیدگاه

سلام
          شما هیچ موقع با سل های ultra fire و... اینهمه نمیتونین جریان بکشین
          در همین مورو فیلمی هست تو یوتیوب که تست عملی کردن باتری ها رو
          پیشنهاد میشه به جای اینکه از سل های غیرقابل اعتماد استفاده کنید از یک باتری لیتیوم پلیمر استفاده کنید
          ولی سیستم شارژش متفاوته و کوچک نیست اما عملی هست و امتحان پس داده
          ضریب تخلیه باتری ها اکثرا بالای10C هست
          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
          --------------------------------------------------------
          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
          --------------------------------------------------------
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط win32 نمایش پست ها
            کلا پشنهاد شما چی هست
            این ظرفیت و باتری هست که زمان شارژ و دشارژ رو تعیین میکنه.
            با توجه به این که 12ولت 2 آمپر رو به مدت 4ساعت نیاز دارید ظرفیت مجموع باتری شما باید 12ولت 8آمپر ساعت (96وات ساعت)به بالا باشه

برای این که زمان شارژ و دشارژ و پایین بیارید نیاز با باتری های لیتیوم پلیمر با مقاومت داخلی پایین دارید که که باید از باتری هایی که برای هواپیمای مدل یا کوادکوپتر استفاده میشه استفاده کنید.

برای بالا بردن راندمان با توجه به ماژول های موجود در بازار بهتر از این یک باتری 4سلولی 7000mah به بالا استفاده کنید(قیمت حدود 350هزارتومن) .برای شارژ باتری میتونید از شارژ imax b6ac استفاده کنید (قیمت حدود 100هزار تومن) با این باتری و شارژ زمان شارژ رو به حدود 40دقیقه میتونید کاهش بدید . برای کمتر شدن زمان باید از شارژ قویتری استفاده کنید .برای شارژر قویتر میتویند از شارژر iSDT Q6 با قیمت حدود 190تومن +40تومن برای منبع تغذیه شارژ استفاده کنید. بااین شارژ شما میتونید زمان شارژ رو تا 20دقیقه هم کاهش بدید. البته کاهش زمان شارژ بسته به جنس و مارک باتری شما هست که بهترین مارک Tattu و Wild Scorpion و ... هست

برای ماژول رگولاتور هم میتونید از رگولاتور های سوئیچینگ lm2596 استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X