اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشکال یابی قبل از چاپ pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشکال یابی قبل از چاپ pcb

سلام حدود چند روزه دارم رویه یه برد کنترلر استپ موتور دارای 32 خروجی کار میکنم بردم تقریبا کامله اما چون کم تجربه ام ترس از سفارشبرای چاپ برد دارم
    به همین خاطر می خوام از شما دوستان عزیز تقاضای کمک دارم
    بردم دو لایه هست و یک لایه برای عبور سیگنال و یک لایه تغذیه مدار که با via زدن قطعات رو به تغذیه متصل میکنم
    از چهار ایسی uln2803 smd استفاده می کنم همراه با یک atmega128برای کنترل.
    الان چند تا سوال دارم از ایا تغذیه uln2803 رو جدا کنم ؟برای جلوگیری از نویز
    و حلقه زمین دقیقا چیه من که چیزی از توضیحات موجود در این باره نفهمیدم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

-0-

پاسخ : اشکال یابی قبل از چاپ pcb

ترک هات خیلی باریکه

دیدگاه

ایا مشکلی به وجود میاره؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

0.2 میلی مترند
      -0-

دیدگاه

چون بردت 2 رو متالیره هست خیلی حواست به قطر سوراخها باشه. کوچیک نباشه بعدا مته زدن بخواد
        via ها کوچک هستن سوراخشونم کوچیکه ترک 2دهم نازکه نه اینکه نشه ولی اینجا ایرانه
        بعضی از پدها هم حیلی کوچیکه ترک پاور "برق" هم خفن باریکه / اول رو کاغذ چاپ کن دستت میاد
        جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۷:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷.

دیدگاه

ترکها میتونن ضخیم تر باشن همینطور مرتب تر
          ختما استاندارد های کاری شرکتی رو که میخوایید بهش بدید چاپ کنه بخونید
          مثال میزنم متوجه بشید
          شما مثلا میزنید برای وایا ها 2.5 میل ولی به فرض استاندارد اونا 2و 3 میل دارن
          اینجوری یا قطر بیشتر میشه یا کمتر
          اطلاعات کلی توانایی شرکت همیشه هست تو سایتشون
          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
          --------------------------------------------------------
          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
          --------------------------------------------------------
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

منظورتون از مرتب تر بودن دقیقا چیه ایا بد سیم کشی کردم
            -0-

دیدگاه

با سلام
              در طراحی برد smd لطفا وایاها را روی پد های smd قرار ندهید.
              فاطله بین تراکها کمتر از .3 میلیمتر نباشد
              قطر وایاها را بیشتر از 1.5 میلیمتر و سوراخ وایا را بیش از 0.7 میلیمتر در نظر بگیرد
              قطر تراکها را حداکثر از 0.3 و بهتر است 0.5 انتخاب کنید
              بعد از پایان ویرایش از فرمان teardrops استفاده فرمایید

این دستور در مسیر TOOLS پیدا می کنید.
              برای تنظیم کردن این ویژگی در altium باید از سربرگ tools گزینه teardrops را انتخاب کنید تا پنجره زیر باز بشه.
              در قسمت teardrop style گزینه curve به معنای خمیده و line به معنای صاف است. یعنی توی این گزینه می تونید teardrop ها را به صورت خمیده یا صاف در بیارید.

موفق باشید

دیدگاه

دیدگاه

• جهت نوشته های روی برد "Top overlay" رو از یک طرف کنید مثلا همه بالا به پایین باشند یا ... در مورد شماره ها هم همینطور
                  • همچنین سعی کنید قطعات منظم و در یک راستا با هم باشند مثلا اون خازن های smd با اون مقاومت و سلفه تو یه خط باشند نوشته هاشونم فونتش رو کوچیک کنید دلیل نداره خیلی بزرگ باشه
                  • قطر ترک تغذیه رو ببرید بالا جا که دارید... مثلا بکنیدش 50mil
                  • توی این برد فضا روی برد زیاد دارید چرا گاهی قطعات رو بردید پشت برد؟
                  جدیدترین ویرایش توسط amin20107; ۲۱:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۹.
                  گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                  همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

برای جلو گیری از نویز از همه فضا استفاده نکردم
                    -0-

دیدگاه

الان اگه مدار رو به این شکل تغییر بدم بهتر نیست؟
                      -0-

دیدگاه

سلام
                        در برد زیر اون پد هایی که به زمین باید وصل بشن کامل به پلی گان وصل شدن ( مثل آند دیود ها و منفی خازن ها ) حالا با توجه به این که برد قرار هست چاپ سبز بخوره
                        1_آیا جای پدهایی که در پلی گان محو شدن در تولید pcb مشخص میمونه یا پد ها هم چاپ سبز میخوره ؟؟؟؟

چرا با وجود این که گزینه teardrops رو تنظیم کردم بعضی ترک ها تنظیم شدن اما بعضی دیگه نه ؟؟؟
                        2_به شکل دقت کنید مثلا پایه خروجی lm2576 یه ترک 0.9 میلی متر داره بعدش میشه 3 میلی متر اما این جا teardrops عمل نکرده چرا ؟؟؟؟

در واقع میخوام این طوری باشه

با تشکر . . .
                        جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۲۳:۴۵ ۱۳۹۷/۰۳/۰۳.
                        آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

سلام
                          در مورد سوال اولتون باید بگم که نه،اون محدوده ای که جزو لایه مولتی هست،چاپ نخواهد خورد و نباید بخوره

در مورد سوال دوم باید بگم دلیل دقیقشو نمیدونم .برای خودمم پیش میاد
                          فکر میکنم دلیلش این باشه که مثلا اون قسمت طول ترک کمتر از حداقل مقداریه که برای اشکی شدن نیاز هست و همچین دلایلی،یعنی اون مقدار ترک و یا فضایی که توی تنظیماتش معین میکنید وجود نداره تا ترک اشکی بشه!
                          ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
                            سلام
                            در مورد سوال اولتون باید بگم که نه،اون محدوده ای که جزو لایه مولتی هست،چاپ نخواهد خورد و نباید بخوره

در مورد سوال دوم باید بگم دلیل دقیقشو نمیدونم .برای خودمم پیش میاد
                            فکر میکنم دلیلش این باشه که مثلا اون قسمت طول ترک کمتر از حداقل مقداریه که برای اشکی شدن نیاز هست و همچین دلایلی،یعنی اون مقدار ترک و یا فضایی که توی تنظیماتش معین میکنید وجود نداره تا ترک اشکی بشه!
                            با سپاس از راهنمایی شما
                            اگه پد ها رو جزو لایه bottom تنظیم کنم بازم چاپ سبز نمیخوره درسته ؟؟
                            چون ما پلیگان رو در لایه bottom میخوایم بزنیم یه وقت پدهایی که تو لایه bottom تعریف شدن به اشتباه پلی گان نمیشن ؟؟؟
                            آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                              سلام
                              در برد زیر اون پد هایی که به زمین باید وصل بشن کامل به پلی گان وصل شدن ( مثل آند دیود ها و منفی خازن ها ) حالا با توجه به این که برد قرار هست چاپ سبز بخوره
                              1_آیا جای پدهایی که در پلی گان محو شدن در تولید pcb مشخص میمونه یا پد ها هم چاپ سبز میخوره ؟؟؟؟

چرا با وجود این که گزینه teardrops رو تنظیم کردم بعضی ترک ها تنظیم شدن اما بعضی دیگه نه ؟؟؟
                              2_به شکل دقت کنید مثلا پایه خروجی lm2576 یه ترک 0.9 میلی متر داره بعدش میشه 3 میلی متر اما این جا teardrops عمل نکرده چرا ؟؟؟؟

در واقع میخوام این طوری باشه

با تشکر . . .
                              خیر.برای پدها مشکلی بوجود نمیاد.کلید ctrl رو نگه دارید و از پایین روی لایه solder کلید کنید تا لایه مورد نظر highlight بشه و سپس مشخص میشه کجا ها چاپ محاقظ نمیخوره
                              گزینه teardrops کاملا بستگی داره به تنظیمات و درصد هایی که مشخص میکنید و همچنین تنظیمات قسمت ruls

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X