اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در مورد cnc shild اردینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در مورد cnc shild اردینو

و این مدار رو برو برای اردینو درسته؟(برای cnc هست)
    http://uupload.ir/files/5ek1_academy...ino_cnc_24.jpg
    یه سوال دیگ میشه من از شیلد ورژن3 استفاده کنم اما خروجی هر موتور ک محور های x y z بهشون وصل میکنم قبل از وصل کردن به موتور باTB6600 تقویت کنم یا با دوتا l298 بعد به موتو,ر ها وصل کنم(ینی خروجی شلید رو به TB6600 بدم تا جریان تقویت بشه بعدش بدم به موتورم) برا این میگم ک تو نت راهنماییبیشتری در مورد cnc شیلد هست یا این عکسی گ ذاشتمن درسته چون موتور های من 3 امپر هست و cnc shildدرایوری نداره ک بتونه اونا رو ساپورت کنه

پاسخ : در مورد cnc shild اردینو

شما اول مشخصات مکانیک سی ان سی رو معرفی کن بعدا میشه در مورد کنترلش بحث کرد

دیدگاه

ابعاد cncمن1*1*60هستش من
      ک بتونم باهاش تو خونهpcbدرست کنم(کار من باهاش ساختpcb هستش(دقتش مهمه برام) نهایتش برش یه پلکسی 3میل یا mdf 3 میل هست
      من از لحاظ مکانیکی مشکلی ندارم الان مشکل من درباره کنتلر و درایور هست چون موتور های 4 امپر میخوام استفاده کنم ک درایور های cncشیلد اونو ساپورت نمیکنه واینکه برادقتش میخوام موتور 500 گام بزارم ولی نمیدونم چی جوری 500 گام رو به اردینو بشناسونم واینکه مدار بالا درسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط daniel_labaf نمایش پست ها
        دقتش مهمه برام
        شما که مکانیک رو ساختی میدونی که دقت تعریف داره . پس الان بگو گام بالاسکرو چنده .با چی میخوای متور را به آن کوپل کنی . حدودا حد اکثر سرعت که انتظار داری چقدره . سنسور نقطه رفرنس محورت چیه . بعد از جواب همه این سوالها تازه میشه کم کم شروع کرد برای انتخاب یک کنترل
        ولی جواب نداده. ا احساس میکنم داری راه را اشتباه میری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
          شما که مکانیک رو ساختی میدونی که دقت تعریف داره . پس الان بگو گام بالاسکرو چنده .با چی میخوای متور را به آن کوپل کنی . حدودا حد اکثر سرعت که انتظار داری چقدره . سنسور نقطه رفرنس محورت چیه . بعد از جواب همه این سوالها تازه میشه کم کم شروع کرد برای انتخاب یک کنترل
          ولی جواب نداده. ا احساس میکنم داری راه را اشتباه میری
          من مد نظرم اسکرو3میل هست
          منظور شما رو از کوپل کردن نمیدونم ولی اگر منظور وصل کردن باشه با این

سرعت زیادی نمیخوام باشه دقتش مهمه برام مثلا1mm تو ثانیه البته نمیدونم این سرعت زیادیه یا ن
          سنسور نقطه رفرنس محورت چیه؟(در مورد این مورد اطلاعات ندارم چ دروغ بگم)
          از شما هم خیلی ممنونم به خاطر اینکه منو داری راهنمایی میکنی اگر امکان داره کمک کنید ممنونم
          در ضمن برا مکانیزم اولیه همیچین چیزی رو در نظر دارم البته mdf (ضخامت1سانت )میخوام بسازم بعد دیدم اوکی هست الومینیومیش میکنم

جدیدترین ویرایش توسط daniel_labaf; ۰۰:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲.

دیدگاه

ار نقطه رفرنس با یک سوال شروع میکنم. فرض کن دستگاه اماده شده میخوای حرکت بدی از نقطه صفرxy میز خوب مثلا اومدی میکرو سویچ گذاشتی و میز را حرکت میدی تا میکرو سویچ ها تحریک بشن و متوجه میشی تو نقطه صفر هستی بهش میگن نقطه اّبسلوت . حالا مگی 10 سانت ایکس جلو بره 5 سانت وای خوب میره حالا دوبار میگی 2 سانت ایمس بره یک سانت وای خوب میره از خوش شانسیت الان برق میره و 1 دقیقه دیگه بر برق بر میگرده " خوش اومدی برق" خوب الان میخوای از دوبار یه سانت وای بره 5 سانت ایکس بره مشکلی نداریم اما این بار از بد شانسیت وسط رفتن این دو حرکت باز برق میره دوباره که برق برگرده نمیدونی کجا بودی مجبوری برگردی به کجا به نقطه صفر نقطه صفر چه جوری بود با میکروسویچ میکرو سویچ چقدر دقت حرکتی داره برای قطع وصل ؟ سوالش حال نداد
            یه سوال دیگه بپرسم فرض کنیم به ایکس میگی یه سانت برو به وای میگی 10 سانت برو که محور وای بهش فشار میاد یخوره نمیره یعنی چند پالس گیر میکنه نمیره حالا به نظرت چند پالس گیر کرده؟
            جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۰۰:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
              یعنی چند پالس گیر میکنه نمیره حالا به نظرت چند پالس گیر کرده؟
              در مورد این سوالاتون نمیدونم(ولی فک کنم همون تعدادی ک نرفته)
              خب میدونم ک دقت میکرو سیوچ کمه برا مشخص کردن نقطه صفر ولی خب چبکار کنم از چی باید استفاده کنم مثلا ماژول خاصی هست؟ میشه راهنمایی کنید
              در ضمن بازم ممنون از راهنماییتون

درضمن من یه سایت خوندم ک میشه باcncلیزرpcbدرست کرد به این صورت که
              برد رو با اپسری سیاه مات رنگ کنی بعد ک خشک شد بزاری با cncلیزر کنی اونجاها ک لیزر خورده بشه
              اسپیری رو میسوزونه و بقیه جاها میمونه و بعدش بزاری تو اسید اینم ادرسش

سوالم اینه شما ک تجربه دارید بنظرتون این روش دقیق تره یاcncبا مته اگر صفا فقط برای pcb مد نظر داشته باشم(چون دقتش خیلی مهمه و من الان بین این دو روش موندم)
              جدیدترین ویرایش توسط daniel_labaf; ۱۴:۰۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲.

دیدگاه

خب میدونم ک دقت میکرو سیوچ کمه برا مشخص کردن نقطه صفر ولی خب چبکار کنم از چی باید استفاده کنم مثلا ماژول خاصی هست؟ میشه راهنمایی کنید
                با سلام
                برای تعیین دقیق نقطه ی رفرنس شما باید از یک ابزار اپتیک استفاده کنین.
                در CNC های صنعتی که دارای انکودر هستن، محور بعد از برخورد به میکرو سوئیچ رفرنس، سرعت حرکتش کم میشه و آروم حرکت میکنه تا به پالس Z انکودر برسه. و این نقطه رو به عنوان رفرنس محور در نظر میگیره.
                در دستگاههای استپ موتوری که فاقد انکودر هستن، معمولا نقطه ی رفرنس ثابتی در نظر گرفته نمیشه. چون اساسا این سیستمها آماتوری هستن و برای کارهای بسیار دقیق یا ماشینکاریهای طولانی مدت طراحی نشدن.
                بنابراین صفر در این دستگاهها شناوره و با صفر قطعه کار تنظیم میشه. اما اگه بخواید حتما از رفرنس استفاده کنین اول باید ببینین آردوینو چه سخت افزاری برای اینکار پیش بینی کرده و فلوچارت هومینگش چه جوری عمل میکنه.
                و در نهایت با یه قطعه ی اپتیکی ورودی مورد نظر رو براش بسازید و در این حالت اگه به دقت دهم میلیمتر برسید خیلی خوبه.
                کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سوالم اینه شما ک تجربه دارید بنظرتون این روش دقیق تره یاcncبا مته اگر صفا فقط برای pcb مد نظر داشته باشم(چون دقتش خیلی مهمه و من الان بین این دو روش موندم)
                  هیچکدام . چاپ پی سی بی فقط با فیلم ولامینت اگر فقط کمی دقتت کمتره ولی تعداد بیشتره با چاپ سیلک .واسه سوراخ کاریش سی ان سی خوبه.

دیدگاه

خب من متقاعد شدم ک برای ساختpcbلمینت بهتره
                    حالا فرض کنیم من بخوام یک cncبرای سوراخکاریpcb ویا برش روی mdf3میل یا پلکسی درست کنم ایا مدار زیر درسته

و اینکه برای تعیین نقطه رفرنس چی استفاکنم یا چ سنورری ببندم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

شما اطلاعاتی دارید ک چه قطعه ای مناسب هست چون من در زمینهی اردوینو زیاد وارد نیستم مثل شما دوستان
                    و در ضمن مدار بالا ک اول گذاشتم عمل کرد درست داره
                    http://uupload.ir/files/5ek1_academy_941124_arduino_cnc_24.jpg
                    و اینکه سنسور های اپتیکی رو باید به کدوم پایه وصل کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X