اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در بلوتوث sim808

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در بلوتوث sim808

سلام بنده ماژول sim808 رو قبلا از سایتتون خریداری کردم اما درخصوص بحث بلوتوثش به مشکل برخورد کردم.

> مشکل در تعیین مد اتصال SPP

در ارتباط میان بلوتوث ماژول و موبایل یا کامپیوتر، کلا ماژول نمیتونه آغازکننده connect شدن باشه!

در تعیین مد اتصال به دستگاهها (که با دستور BTGETPROF مدها رو متوجه میشیم) مشکل اساسی وجود داره. خود ماژول به هیچ کدام از مدها نمیتونه متصل بشه! یعنی اگه دستگاه دیگه مثل موبایل با نرم افزار مخصوص ترمینال که روش نصب کنیم، اتصال رو شروع کنه، ماژول میتونه درخواست اتصال رو قبول کنه اما اینکه خودش شروع کننده و درخواست دهنده اتصال یا تعیین کننده مد اتصال باشه، نمیتونه.
    یعنی دستور AT+BTCONNECT = device ID , profile ID (که عددهای مورد نظر رو قرار بدیم) که برای اتصال با حالتها و سرویسهای مختلف مثل HFP، SPP و... هست، کلا کار نمیکنه؛ یا ارور میده یا fail میشه. من هم که بیشتر با SPP کار دارم و اصلا نمیتونه خودش به SPP متصل بشه!

پیشاپیش از همکاریتون ممنونم
    جدیدترین ویرایش توسط محمود خادمی; ۱۷:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۱.

پاسخ : مشکل در بلوتوث sim808

شما ابتدا توسط ماژول دستور AT+BTPAIR=0,1 را ارسال کنید. بلافاصله درخواست تو گوشی یا کامپیوتر نشون داده میشه اگر تو گوشی گزینه pair رو بزنید . همچین چیزی تو ماژول نمایش داده میشه
    +BTPAIRING: "LG Phone",2278:cc:e1:09,932439
    حالا باید تو ماژول بلافاصله بعد از دیدن این پیغام دستور
    AT+BTPAIR=0,1
    رو اجرا کنید. البته در اینجا مشخه که deviceId من 1 هست

دیدگاه

خیلی ممنون. البته بحث PAIR رو دوباره امتحان کردم انجام شد! در حالیکه قبلا دقیقا همین کدها جواب نمیداد. (البته کد دومی که فرمودین، که در تأیید پیغام نرم افزار هست، میشه:
      AT+BTPAIR=1,1)

اما مسئله مشکل کانکت به سرویسهای مختلف از جمله SPP همچنان وجود داره...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمود خادمی نمایش پست ها
        سلام بنده ماژول sim808 رو قبلا از سایتتون خریداری کردم اما درخصوص بحث بلوتوثش به مشکل برخورد کردم.

> مشکل در تعیین مد اتصال SPP

در ارتباط میان بلوتوث ماژول و موبایل یا کامپیوتر، کلا ماژول نمیتونه آغازکننده connect شدن باشه!

در تعیین مد اتصال به دستگاهها (که با دستور BTGETPROF مدها رو متوجه میشیم) مشکل اساسی وجود داره. خود ماژول به هیچ کدام از مدها نمیتونه متصل بشه! یعنی اگه دستگاه دیگه مثل موبایل با نرم افزار مخصوص ترمینال که روش نصب کنیم، اتصال رو شروع کنه، ماژول میتونه درخواست اتصال رو قبول کنه اما اینکه خودش شروع کننده و درخواست دهنده اتصال یا تعیین کننده مد اتصال باشه، نمیتونه.
        یعنی دستور AT+BTCONNECT = device ID , profile ID (که عددهای مورد نظر رو قرار بدیم) که برای اتصال با حالتها و سرویسهای مختلف مثل HFP، SPP و... هست، کلا کار نمیکنه؛ یا ارور میده یا fail میشه. من هم که بیشتر با SPP کار دارم و اصلا نمیتونه خودش به SPP متصل بشه!

پیشاپیش از همکاریتون ممنونم

مسئولین محترم سایت و دیگر دوستان ، کسی پاسخ سوال بنده رو نمیدونست؟...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X