اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی در انتخاب تجهیزات پهپاد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی در انتخاب تجهیزات پهپاد

با سلام
    تو فکر ساخت یک پهپاد ( کواد یا هگزا) سمپاش هستم
    ولی از اونجایی که ابتدای کارهستم و تازه وارد این دنیا شدم و قبلا برنامه نویس فقط بود ترجیح میدم راهنمایی بگیرم در مورد خرید قطعات و کارها
    دوستان پهپاد قراره بتونه یه مخزن ۵ لیتری رو بلند کنه و نهایتا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پروازکنه
    البته فکر میکنم یه مقدار سنگین هست هر چند موتور هایی که دیدم تراست بالایی داشتن و البته قیمت خیلی خوب و مدت پرواز هم فکر میکنم زیاده برای پهپاد از نظر باطری ( مخصوصا که میخوام رزبری ۳ و دوربین و جی پی اس هم بش وصل کنم)

دوستانی که در این مورد اطلاعات دارن لطفا راهنمایی کنن
    ۱ - کواد یا هگزا
    ۲- چه موتوری
    ۳ - چه باطری و چند سل
    ۴ - چه فلایت کنترلی( کار خاصی نمیخواد بکنه فقط جی پی اس، ارتفاع، سرعت و جهت که فکر کنم نصف بیشتر رو osd بتونه انجام بده )
    5 - اگر چیزی کم هست لطفا بفرمایید

فاکتور هزینه: در حدود ۱ میلیون (~500)

با تشکر

پاسخ : درخواست راهنمایی در انتخاب تجهیزات پهپاد

عزیز یه چیزی بهت بگم من قبلا با دوستام یه هگزا درست کردیم که تا 1کیلو رو میتونست بلند کنه حدود 4.5 میلیون برامون خرج داشت
    گزا درست کن چون قدرت بیشتری داره اگه تونستی اوکتا درست کنی خیلی بهتره و قدرتش بیشتره
    باتری خیلی بد دردسریه چون هم وزن رو میبره بالا هم زود خالی میشن
    بقیه سوالاتت رو من بلد نیستم ما هم با مربیمون اونو درست کردیم
    این مشکل رو تجربه کردم
    یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
    بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sun2sun2006 نمایش پست ها
      با سلام
      تو فکر ساخت یک پهپاد ( کواد یا هگزا) سمپاش هستم
      ولی از اونجایی که ابتدای کارهستم و تازه وارد این دنیا شدم و قبلا برنامه نویس فقط بود ترجیح میدم راهنمایی بگیرم در مورد خرید قطعات و کارها
      دوستان پهپاد قراره بتونه یه مخزن ۵ لیتری رو بلند کنه و نهایتا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پروازکنه
      البته فکر میکنم یه مقدار سنگین هست هر چند موتور هایی که دیدم تراست بالایی داشتن و البته قیمت خیلی خوب و مدت پرواز هم فکر میکنم زیاده برای پهپاد از نظر باطری ( مخصوصا که میخوام رزبری ۳ و دوربین و جی پی اس هم بش وصل کنم)

دوستانی که در این مورد اطلاعات دارن لطفا راهنمایی کنن
      ۱ - کواد یا هگزا
      ۲- چه موتوری
      ۳ - چه باطری و چند سل
      ۴ - چه فلایت کنترلی( کار خاصی نمیخواد بکنه فقط جی پی اس، ارتفاع، سرعت و جهت که فکر کنم نصف بیشتر رو osd بتونه انجام بده )
      5 - اگر چیزی کم هست لطفا بفرمایید

فاکتور هزینه: در حدود ۱ میلیون (~500)

با تشکر
      اول از همه با 1تومن نهایت 0.5کیلو بلند کنید اونم با فلایت کنترل ساده
      سوال 4 که گفتی که کار خاصی نکنه همه اینایی که گفتی برای که فلایت dji naza v2 با یه دیتالینک میخوای که همینش فقط 1.6پات آب میخوره
      آرایش هگزا مناسب هست چون وزن کمتری برای موتورا میفته. البته اوکتا هم میتونی استفاده کنی که هزینت بالا میشه در کل. فریم 6 Axis 10KG Agricultural Spraying unmanned مناسب کارت هست (مخزن سم رو خودش داره) قیمتش بیاد ایران بدستت برسه دوروبر 4میلیون میشه
      موتور هم تی موتور مدل U7-V2.0 KV490 که با ملخ و اسپید کنترل هر ست میشه دوروبر 1.2میلیون که جمعا میشه 7.2 میلیون
      باتری و سیستم سم پاش و رادیوکنترل و ... هم بماند. سرت درد نیارم نزدیک 30تومن باید خرج کنی

الان بانک کشاورزی 80درصد پرنده سمپاش رو در وارد کردنش وام میشه و بزودی معاف از گمرک هم میشه. با هزینه 30الی40 یه سمپاش آماده گیرت میاد که با توجه به بازار کارش زیر یه سال به سود دهی رسی

دیدگاه

wow ! اصلا فکر نمی کردم مبالغ انقدر بالا برن
        امکانش هست به من راهنمایی کنید روی چه فاکتوری موتور و فریم و باطری رو انتخاب می کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sun2sun2006 نمایش پست ها
          wow ! اصلا فکر نمی کردم مبالغ انقدر بالا برن
          امکانش هست به من راهنمایی کنید روی چه فاکتوری موتور و فریم و باطری رو انتخاب می کنید
          فریم با توجه به کاربری انتخاب میشه که که اون فریمی که معرفی کردیم مخصوص سمپاشی هست.چون مخزن سرخود هست به نوعی.
          بعد از فریم باید با اوجه به کاربری و مدت پرواز وزن کل تجهیزات برآورد بشه که پس از اون موتور و باتری انتخاب میشه
          پس از اون با توجه به کاربری فلایت کنترل رو انتخاب میکنن که با توجه به امکانات و قیمت فلایت کنترل های پیشرفته موجود دربازار طراحی اون با رسپبری پای و ... دیوانگی محض هست(به جز موارد خیلی خاص)
          میرسیم به انتخاب رادیوکنترل و دیتالینک که اون هم بر اساس ویژگی و میزان کارایی پرنده انتخاب میشن.

سپماش آماده بخری که به صرفه تر و حرفه ای تر هست. نگان نکن الان راحت برای مینویسم که چه کارایی باید بکنیم. ستاپ و کانفیگ پرنده های سنگین مهارت و تجربه بالایی میخواد و اگر در اولین اقدام بخواهید همپین ستاپی رو جمع کنید راحت 10 باری کرش میکنید و دوسه برابر یه سپماش آمده خرج روی دستتون میذاره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X