اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقاومت درونی

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقاومت درونی

سلام به همه دوستان عزیز و گرامی
    از اینکه در انجمن شما عضو شدم بسیار خوشحالم و امیدوارم بتوانم از راهنماییهای شما بهره مند شوم.

چند سوال داشتم که احتمالا همه به هم مرتبطند:
    مقاومت درونی منابع ولتاژ در کدام سمت آن کشیده میشود، در کنار سر مثبت یا سر منفی؟
    اگر یک مقاومت سری با یک منبع ولتاژ داشته باشیم و جای آندو را عوض کنیم مدار بدست آمده معادل مدار قبلی است؟
    اگر یک مقاومت سری با یک منبع جریان داشته باشیم و جای آندو را عوض کنیم مدار بدست آمده معادل مدار قبلی است؟

با تشکر از شما
    مسعود کریمی

پاسخ : مقاومت درونی

مقاومت درونی منبع ولتاژ مقاومتی است که با منبع و بار شما بصورت سری قرار میگیره که اصلآ تفاوتی نداره که به سمت سر مثبت باشه یا سر منفی فقط اثرگذاری این مقاومت مهم می باشد که در جریان ،ولتاژ و توان مدار تاثیر داره. در کل این مقاومت از این جهت هست که عملکرد منبع حقیقی تر بشه.
    با تغییر جای مقاومت سری شده با منبع ولتاژ یا جریان هیچ تغییری از نظر عملکردی در مدار بوجود نمیآد.

دیدگاه

سلام
      فقط اینو بگم که مقاومت درونی در منبع جریان بصورت موازی ودر منبع ولتاژ به صورت سری با منبع در نظر گرفته میشود.
      صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

با تشکر از دوستانی که به سوال من جواب دادند

پس فارق از اینکه مقاومت سری با منبع ولتاژ مقاومت درونی آن باشد یا نه ، مکان قرارگیری مقاومت فوق (کنار سر مثبت منبع یا سر منفی آن) تفاوتی نمیکند و هردو یکسانند؟
        اگر اشتباه متوجه شدم تصحیح بفرمایید
        ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X