اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد page write در سریال EEPROMهای 24cxx

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام. امیدوارم این تاپیک رو جای بدی باز نکرده باشم
    همونطور که میدونید حدود 10ms طول میکشه تا یک بایت توی این serial EEPROMها (مثلا 24c512) نوشته بشه حالا اگه 128Byte رو بصورت Page write بنویسیم چقدر طول میکشه؟ همون 10ms یا 128x10ms که میشه 1.28 ثانیه؟
    یه چیز دیگه: توی دیتاشیت 24c512 نوشته بود که میتونیم 128 بایت رو بصورت page write بنویسیم و نوشته بود که:
    The data word address lower 7 bits are internally incremented following the receipt of each data word. The higher data word address bits are not incremented.
    یعنی بایت بالای آدرس اضافه نمیشه؟! خوب اگه مثلا آدرس باشه 0x00f0 اون وقت فقط 16 بایت میتونیم بنویسیم و بعد از 0x00ff آدرس میشه 0x0000 و روی دیتا های قبلی نوشته میشه؟
    خیلی ممنون اگه بتونید کمک کنید :roll:
    سایت صغیر این بنده حقیر منتظر بازدید و نظرات شما دوستان کبیر میباشد
    www.best-circuits.com
    (زبان فارسی به سایت اضافه شد)

سلام. خوبی دوست عزیز؟
    توی قسمت پروژه های آموزشی با کنترل کننده ها یه پروژه با 8051 با این میکرو هست . با پروتئوس هم شبیه سازی شده . بیشتر اطلاعات ندارم یه نگاهی بندازید شاید کمکتون کرد.
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام
      والا اون که بدردم نخورد آخه بصورت page write ننوشته بود. خوب من با چند تا آزمایش جواب سوالهای خودم رو گرفتم. گفتم نتایج رو اینجا بنویسم تا شاید به درد یکی دیگه هم خورد.
      اگه به صورت page write بنویسید هر چندتا بایت هم که باشه همون 10ms طول میکشه. (البته بعضی از مدلها سرعت نوشتنشون از 10ms کمتر یا بیشتره) و همون طور که تو دیتاشیتش نوشته فقط 7 بیت پایین بصورت اوتوماتیک توسط EEPROM اضافه میشه و اگر از 128 بایت(همون 7بیت) تجاوز کنید اطلاعات جدید روی اطلاعات قبلی نوشته میشه.
      قربان همگی...شهاب :roll:
      سایت صغیر این بنده حقیر منتظر بازدید و نظرات شما دوستان کبیر میباشد
      www.best-circuits.com
      (زبان فارسی به سایت اضافه شد)

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد page write در سریال EEPROMهای 24cxx

سلام دوست عزیز .می شه لطف کنید یک برنامه ساده با روش page write برای نوشتن در این نوع e2promها قرار دهید اگه با c باشه که خیلی لطف کردید. :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elias
          سلام دوست عزیز .می شه لطف کنید یک برنامه ساده با روش page write برای نوشتن در این نوع e2promها قرار دهید اگه با c باشه که خیلی لطف کردید. :smile:
          سلام من هم به این سیستم page write خیلی احتیاج پیدا کردم اگه میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید.
          مرسی
          A-Hosseini

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronet_ir
            سلام من هم به این سیستم page write خیلی احتیاج پیدا کردم اگه میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید.
            مرسی
            سلام دوستان
            از خدا که پنهون نیست از شما چه پنهون که منم به page write نیاز پیدا کردم واسه دوستان اگه مقدوره بیشتر توضیح بدن.
            چو ایران نباشد تن من مباد

دیدگاه

سلام
              اگه کسی در مورد Page write میدونه خواهشا به ما هم یاد بده
              با تشکر
              از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X