اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توان نامشخص LED ریسه ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توان نامشخص LED ریسه ای

با سلام خدمت عزیزان. تازه عضو انجمن شدم و در زمینه برق و الکترونیک متخصص نیستم.
    قصد دارم قطعه دکوراتیوی تولید کنم که در اون نورپردازی وجود داره. از بازار جمهوری ال ای دی ریسه ای 5 متری 2835 با تراکم 120 ال ای دی در متر رو تهیه کردم. روی لیبل ولتاژ دی سی 12 ولت رو زده ولی توان کل 5 متر (یا توان در هر متر) رو مشخص نکرده تا بتونم آمپر مناسب رو برای برش های معینی پیدا کنم. (احتمالا 10 سانت ریسه در هر محصول استفاده میشه). تا جایی که فهمیدم حدودا 20 درصد وات بیشتر رو هم باید لحاظ کنم.
    از یک آداپتور 12 ولت 1 آمپر استفاده می کنم ولی به نظرم می تونم از آمپر پایین تری استفاده کنم چون به نظرم گرمای زیادی تولید میشه. دستگاه محاسبه ولتاژ و امپراژ و ... هم موجود ندارم.
    خواستم دوستان راهنمایی بفرمایند که چه آمپراژی مناسب هست که هم حرارت زیادی تولید نشه و هم توی عمر ال ای دی تاثیر منفی نذاره.
    ضمنا سوال دومم این هست که آیا کانکتورهای ال ای دی که تصویرش رو ضمیمه کردم درایران وجود داره یا خیر.

با تشکر.

پاسخ : توان نامشخص LED ریسه ای

ده سانتش مبکنه 12 تا ال ای دی حالا هر کدام هم 30 میلی امپر حساب کنی 360 میلی امپر . البته نصف اینو مصرف میکنه. یه ترانس 300 میلی امپر 12 ولت و یک پل دیود یک امپر بدون خارن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
      ده سانتش مبکنه 12 تا ال ای دی حالا هر کدام هم 30 میلی امپر حساب کنی 360 میلی امپر . البته نصف اینو مصرف میکنه. یه ترانس 300 میلی امپر 12 ولت و یک پل دیود یک امپر بدون خارن.
      تشکر دوست عزیز. همون طور که گفته بودم تخصصی در الکترونیک ندارم و چیزی که گفتیدو حتی نمی دونم چی هست. نمیشه فقط با یه آداپتور با آمپر کمتر موضوع رو حل کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsenk62 نمایش پست ها
        نمیشه فقط با یه آداپتور با آمپر کمتر موضوع رو حل کرد؟
        برای 10 سانت ادابتور از 150 میلی امپر تا 300 میلی آمپر کافبه ولی بین 150 تا 300 فرق قیمتی چتدانی نیست .یعنی 0.3 امپر کافیه
        جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۲۳:۳۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X