اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط i2c اردینو و lcd گرافیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط i2c اردینو و lcd گرافیکی

سلام دوستان من می خوام lcd گرافیکی ks0108 رو به صورت i2c به اردینو uno متصل کنم .چطور می تونم این کارو انجام بدم

پاسخ : ارتباط i2c اردینو و lcd گرافیکی

نوشته اصلی توسط adrianjavad نمایش پست ها
    چطور می تونم این کارو انجام بدم
    سلام
    وقتتون بخیر
    کتابخانه ی مورد نیاز را دانلود کنید و در پوشه ی کتابخانه ی آردویینو قرار دهید . برای ارتباط I2C معمولا از دو عدد پورت آنالوگ استفاده می شود که می توانید در نمونه ی همراه کتابخانه پیداشون کنید.
    این لینک را مشاهده نمایید .
    موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Quantum. نمایش پست ها
      سلام
      وقتتون بخیر
      کتابخانه ی مورد نیاز را دانلود کنید و در پوشه ی کتابخانه ی آردویینو قرار دهید . برای ارتباط I2C معمولا از دو عدد پورت آنالوگ استفاده می شود که می توانید در نمونه ی همراه کتابخانه پیداشون کنید.
      این لینک را مشاهده نمایید .
      موفق باشید
      ممنون از پاسختون ..منظورتون از دو پورت انالوگ چیه ؟تو این لینک یه ایسی داده که با اون به lcd وصل بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adrianjavad نمایش پست ها
        ممنون از پاسختون ..منظورتون از دو پورت انالوگ چیه ؟تو این لینک یه ایسی داده که با اون به lcd وصل بشه
        سلام
        توسط این آی سی ال سی دی تبدیل به I2C می شه و به جای استفاده از 8 پورت دیجیتال فقط از دو پورت آنالوگ A1,A2,... برای فرمان دادن به ال سی دی استفاده می شه
        ال سی دی شما یا خودش این آی سی را داره که در حالت I2C عمل می کنه و نیاز به کتابخانه ی I2C برای کد نویسیش دارید یا مثل لینکی که براتون فرستاده بودم می تونید ال سی دی معمولی را به صورت I2C استفاده نمایید.
        جدیدترین ویرایش توسط Quantum.; ۱۶:۳۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷.

دیدگاه

یه سوال دیگه که دارم ..مشکل اساسی من اینه که این مدل lcd بیشتر پایه های اردینو رو پر می کنه و من برا پروژم نیاز به ورودی خروجی های بیشتر دارم ...به نظر شما اگه lcd st7920 که نیاز به پایه های خیلی کمتر داره بخرم بهتر نیست ؟ST7920

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            ما یک مقاله ی خیلی خوب در این رابطه در مجله خبری هادی بان مگ نوشته ایم که می توانید آن را مطالعه نمایید و همچنین در آپارات هم ویدیوی آن را قرار داده ایم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X