اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیان کردن ایده های تولید محصولات ، با دانش الکترونیک [کار آفرینی]

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بیان کردن ایده های تولید محصولات ، با دانش الکترونیک [کار آفرینی]

سلام

خیلی ساده میخوام صحبت کنم

ماهایی که توی رشته ی الکترونیک هستیم ، اگه به اطرافمون نگاه کنیم بیشتر لوازم هایی که می بینم تولید چین هستند

اگه از بیکاری گلایه داریم به نظرم اشتباه ترین راه متوسل شدن به دولته تا واسه جوان ها ایجاد اشتغال کنه ، چون اگه دولت از همین امروز استارت بزنه حداقل ده سال دیگه ثمراتش مشخص میشه ، پس نسل من و امثال من چی میشه ؟!

شاید یه عده ی زیادی بگن درصد زیادی از علت بیکاری در مملکت ، ورود کالاهای چینی هست . تا حدودی موافقم اما توقع نداشته باشید که بریم از چینی ها خواهش کنیم آقا دیگه فلان محصول رو تولید نکن که منه تولید کننده دارم بیچاره میشم و اونا هم بگن باشه...

پس باید چیکار کرد ؟ دست روی دست بذاریم تا جوان های هم نسل با من نا امید وپژمرده به آینده ی بدی که در انتظارشونه خیره بشیم ؟!

هدفم از ایجاد این تاپیک این هست که هرچیزی که در اطرافتون می بینید که فکر میکنید میشه توی همین مملکت تولیدش کرد ازش یک عکس با توضیح مختصر بذارید اینجا تا بررسیش کنیم (کالایی که مرتبط با الکترونیک باشه) ، خیلی از ماها مثل خودم عاشق تولید و کار آفرینی هستیم اما نمیدونیم که چه چیزی باید تولید کنیم که هم در توانمون باشه هم بازار گسترده و بزرگی داشته باشه ، در واقع دیدی از بازار نداریم ، واین تاپیک میتونه در این راستا به همه کمک کنه

میدونم خیلی ها میگید جنسی رو که چین با ده هزار تومن تولید میکنه ما با بیست هزار تومن هم نمیتونیم تولید کنیم ، میدونم تا حدودی هم درست هست ،اصلا شاید هیچ وقت نشه یک جنسی رو به قیمت چینی رسوند ، اما اینکه با این کار چهار پنج تا جوان از بیکاری رها میشن چی ؟ این فاکتور مهمی نیست ؟! حالا اصلا جنسهای چین به کنار ، این همه کشور تولید کننده ! روی محصولات اونها هم میشه تمرکز کرد ، باید شروع کرد ، رفت روی تیراژ ، خدارو چه دیدی ؟! شاید مقام های مسئول با دیدن انگیزه و شوق تولید جوان های ایرانی همت به خرج دادند و جلوی واردات اون محصول خاص رو گرفتند .میدونم حرفام رویاییه .اما انسان به امید زنده است ، سی سال بعد بچه های ما از ما گلایه میکنند شما که میتونستید چرا انجام ندادید ؟! چرا به استقلال اقتصادی کشور کمک نکردید ؟

حالا شاید یه نفر پیدا بشه بگه کپی برداری از روی یک محصول کار درستی نیست ، و اصولا اختراع چرخ از دوباره و از صفر درست نیست ، که این رو هم قبول دارم ، ولی طبق صحبت ها و نصیحت های بسیاری که از فعالان حوزه ی الکترونیک شنیدم ، ما بجز در موارد بسیار جزئی که منجر به اختراع جدید میشه ، هیچ راهی جز مشابه سازی محصولات، برای پول درآوردن از این دانش الکترونیک نداریم !!!

خوب حالا اگه همت داریم که در راستای اعتلای استقلال اقتصادی کشور ، کوچکترین قدم ها رو استارت بزنیم که بسم ا...

ولی اگه فکر میکنید که این حرف ها پوچ هست و کار ما دیگه از این حرفها گذشته و باید منتظر معجزه های عجیب و غریب بود تا نسل سوخته نباشیم ، این تاپیک را رها کنید تا خاک بخوره و تمامی من و هم نسلهای من در خاک اون دفن بشیم

به امید اون روزی که روی اکثر محصولات کشور ، این عبارت درج بشه : با افتخار ، ساخت ایران !

عرض دیگری ندارم
    جدیدترین ویرایش توسط xxxx123; ۰۵:۰۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷.

پاسخ : بیان کردن ایده های تولید محصولات ، با دانش الکترونیک [کار آفرینی]

نوشته اصلی توسط xxxx123 نمایش پست ها
    به امید اون روزی که روی اکثر محصولات کشور ، این عبارت درج بشه : با افتخار ، ساخت ایران !
    فقط میتونم بگم نظر شما محترمه و شعارهایی که دادین قشنگ بود و به دل میشینه.

نوشته اصلی توسط xxxx123 نمایش پست ها
    شاید یه عده ی زیادی بگن درصد زیادی از علت بیکاری در مملکت ، ورود کالاهای چینی هست . تا حدودی موافقم اما توقع نداشته باشید که بریم از چینی ها خواهش کنیم آقا دیگه فلان محصول رو تولید نکن که منه تولید کننده دارم بیچاره میشم و اونا هم بگن باشه...
    عرض کنم که .......@#%*&^%)(}|... دارم هنگ میکنم )(*@#$%|{}؟><:"

شما میدونید یک سیستم هدف مند یعنی چی؟
    جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۴:۵۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷.

دیدگاه

بقول شما اکثر محصولاتی که تو بازار هستند رو با کمی هزینه و زمان میشه تولید کرد اما عملا رک و رو راست بگیم کاری که انجام میشه عملا مونتاژه و اول و آخر مجبور به استفاده از ماژولها خواهید شد، چون ما تولید قطعات کلیدی و حتی ابتدایی رو نداریم و قیمت محصول نهایی به ندرت رقابتی خواهد بود .
      مثلا الان همه تو جو تولید دستگاههای کنترل شونده با وایفای و سیم کارت ودربازکن RFID هستن ، واقعا قسمت کلیدی این دستگاهها چیه؟ به جز ماژول اصلی که بایه ارتباط سریال همه چی رو شسته و رفته تحویل میده چیز خاصی داره؟ ماشالاه کد نمونه و اپن سورس و کتابخانه هم که به وفور تو نت موجوده ،این تیپ کارا به درد یه عده میخوره که سود اقتصادی براشون اصلا مهم نیست و تنها هدفشون اینه که تو چندتا نمایشگاه و مسابقه شرکت کنن و اسم و پز مخترع و دانشمند داشته باشن.
      اگه واقعا کسی تو این کشور بخواد از الکترونیک پول در بیاره باید رو سیستمهای صنعتی و بردهای خاص که تعمیر و یا تامینش با مشکل مواجه هست کار کنه که مطمئنا دانش و علم واقعی میخواد
      هدف از این حرفها این نیست که بگیم ما نمیتونیم و .... بلکه اینه که بگیم محصولاتی رقابتی خواهند بود که علاوه بر توجیه اقتصادی، پشتشون کار نرم افزاری قوی و به عبارتی فکر باشه ف چیزی که به این سادگی نشه کپی کرد و اینکه حرکت های احساسی بدون توجیه اقتصادی محکوم به شکسته و نه تنها باعث نجات چندنفر از بیکاری نمیشه بلکه ممکنه اندک سرمایه و امیدشون هم از بین بره.
      جدیدترین ویرایش توسط AliMech; ۱۶:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliMech نمایش پست ها
        اگه واقعا کسی تو این کشور بخواد از الکترونیک پول در بیاره باید
        سلام اون دوستمون که اون بالا کلی شعار داد هیچ .
        اما خدمت شما عرض کنم این جمله شما با کسی شروع شد . ببینید کسی یعنی یک فرد یا حدودا خودش با دوستاش با بیشترش کنم خودش با دوستاش با چند تا سرمایه دار. باز هم نمیشه حتی اگر به قول خودمون شاخ باشن . منظور کلی من اینه اگر در یک پلتفرم هدفمند نیستی برنامه ریزی کردن محاله. فرض کن یک os داریم که بصورت رندم برنامه های ران شده بر روی خودش را دی اکتیو
        میکنه و شما میخوای یه برنامه در بستر اون بنویسی . حالا شما داری بحث میکنی که چه برنامه ای بنویسیم و چه جوری بنویسیم که برنامه دی اکتیو نشه و کل انرژیت داره سر همین موضوع هدر میره . حالا بعد اینکه اینو تونستی حل کنی میتونی روی برنامه اصلی خودت متمرکز بشی
        سوالم الکی نبود اون بالا. شما میدونید یک سیستم هدف مند یعنی چی؟

اینو اضافه کنم اگر به سوال بالا یتونیم جواب بدیم اونوقت میتونیم دلیل ثروتمند و جهانی شدن کسانی که از گاراژ خونشون شروع کردن را بفهمییم. مثل اپل ماکروسافت. مشکل ما عدم وجود گاراژ در خونه نیست!
        جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۶:۲۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷.

دیدگاه

می دونیم که بخش الکترونیک در ایران متولی ندارد، به عبارت بهتر، وقتی یک بامداد تا شامگاه طی می شود، مسئولی نیست که غصه ی عقب ماندگی بخش الکترونیک و مخابرات کشور را داشته باشد و یا در به در، به دنبال رفع مشکلات و موانع تولید در این بخش باشد. مشکل دیگر، گران بودن قطعات الکترونیک در ایران نسبت به چین است، به عبارت بهتر، در ایران گاهی فقط قیمت میکروکنترلر مرکزی یک برد یا ماژول، از قیمت نمونه ی ساخته شده، تست شده و بسته بندی شده ی چینی آن، گران تر در می آید!
          مشکل دیگر، فرهنگ استفاده از تکنولوژی روز و سیستمهای خودکار و اتوماسیون است که یک مقاومت جدی و عجیب در برابر آن، در میان مردم عادی وجود دارد.
          بحث بعدی، سگ های هاری هستند که دولت خدمت گذار؛ بلافاصله پس از تشکیل یک کسب و کار، رها می کند تا کارآفرین و تولید کننده را آزادانه تکه پاره کنند؛ مثل بیمه ی تامین اجتماعی، اداره ی امور مالیاتی، اداره ی کار و سازمان هایی که شمشیر مجوز را بر سر وی فرود می آورند مانند: اداره ی صنایع، شرکت شهرک ها، شهرداری، اداره ی اماکن، اتحادیه ی اصناف، ادراه ی بازرگانی، گمرک و ...
          معضل بعدی مبادی ورود کالاهای قاچاق (رسمی و غیر رسمی) هستند،
          مشکل دیگر، بانک ها و سود و جرائم کلانی است که از تولید کننده طلب می کنند.
          یک مشکل دیگر، وجود قدرتمند پدیده ی جهان سومی «امضاهای طلایی مدیران» رده بالاست که شامل حال از ما بهتران می شود به ویژه برای امتیاز واردات انحصاری برخی کالاها.
          مسئله ی بعدی، عدم وجود قوانین درست و درمان ضد انحصار (آنتی تراست) و عدم اراده در میان متولیان در اجرای درست قوانین حفظ حقوق کپی رایت و مالکیت معنوی است.
          با همه ی این مشکلات، برخی تولید کنندگان توانسته اند در این میان، شکاف هایی بیابند و از آن عبور کنند، که در پستی دیگر، به این دست صنعت ورزان ایرانی، خواهم پرداخت.

دیدگاه

یک نگاه به پست نیزه دار ازاد بندازیم؟ ببینید ایشون چقدر انرژی و زمان صرف مواردی که توضیح دادن کرده هم بجهت کشف و هم بجهت رفع! که همه این موردها مثل اسپم و بدافزار در مغز ایشون عمل میکنه و اجازه نمیده به فکر برنامه های اصلی خودش باشه شما میای یه کار صنعتی شروع کنی و در انتها به جای صنعتگر شدن یک جامعه شناس روانشناس و کارشناس سیاسی از اب در میای و دیگه انرژی نمیمونه واسه کار اصلی

اینو اضافه کنم . وقتی از هواپیما در یک کشور غریب پیاد میشیم و تا به هتل برسیم خیلی راحت میشه فهمید این کشور صنعتیه یا تجاریه یا نظامیه یا علافه
            جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۶:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
              ... ببینید ایشون چقدر انرژی و زمان صرف مواردی که توضیح دادن کرده هم بجهت کشف و هم بجهت رفع! که همه این موردها مثل اسپم و بدافزار در مغز ایشون عمل میکنه و اجازه نمیده به فکر برنامه های اصلی خودش باشه شما میای یه کار صنعتی شروع کنی و در انتها به جای صنعتگر شدن یک جامعه شناس روانشناس و کارشناس سیاسی از اب در میای و دیگه انرژی نمیمونه واسه کار اصلی
              حالا که به پست جناب kamy007 بیشتر و عمیق تر فکر کردم متوجه شدم در حال حاضر؛ تولید، اختراع، کارآفرینی و اشتغال در حوزه ی الکترونیک کشور، انصافا وضعیت مطلوبی دارد. شما تقریبا هر نوع برد صنعتی یا غیر صنعتی که در حال حاضر، از خارج کشور تامین می شود را اتنخاب کنید، می توانید با کمی همت آن را درون کشور بازتولید کنید. چون سرمایه گذاران بسیاری برای پشتیبانی از شما منتظر هستند و فقط، مشکل این است که اکثر مهندسان ایرانی، به دلیل عینک مات ذهنی که بر چشم دارند، نمی توانند آنها را پیدا کنند. شما می توانید این بردها یا دستگاهها را، هم به صورت طراحی از پایه، هم به صورت مهندسی معکوس (کپی کاری) و هم به صورت خرید امتیاز مونتاژ آنها از سازنده ی خارجی اصلی، با اندکی رنج و زحمت، به تولید رسانده و از مسیر شبکه ی توزیع عالی موجود در کشور ، بین مشتریان هدف پخش نمائید.
              همچنین به نظر من، مشکل چندانی سر راه بحث راه اندازی کارگاه یا کارخانه هم وجود ندارد و اغلب مشکلات مربوط به این است که مهندسان ایرانی، یا همت ندارند (تنبل هستند) و یا شناخت صحیحی از بازار داخل کشور ندارند. شما نسبتا سریع شرکت ثبت میکنید و مجوزهای لازم را می گیرید، نسبتا راحت موافقت اصولی از اداره ی صنایع دریافت می کنید و تا حدودی بدون دغدغه ی خاصی؛ از شرکت شهرکها ی صنعتی هم، زمین دریافت می کنید. تعداد بسیار زیادی مهندس تازه فارغ التحصیل و اکثرا به شدت آموزش دیده، خلاق، توانمند، کارکشته و اغلب دارای سابقه ی کار عملی، کاربلد و ماهر هم آن بیرون، منتظرند تا با دست مزد معقولی، برایتان به سختی کار کنند، دقیقا به همین دلیل هم هست که تعداد دانش آموخته های بیکار در این شاخه از صنعت در ایران، بسیار کم است.
              خوشبختانه اداره ی بیمه ی تامین اجتماعی، گمرک، اداره ی امور مالیاتی و اداره ی کار هم؛ تا حد نسبتا زیادی، از صنعتگر کارآفرین حمایت می کنند و از حق که نگذریم، تلاش دارند تا هر جا که ممکن است، عناوین جریمه ی کمتری بر دوش آنها بنهند. این حمایت ها سبب شده اند که هزینه های سربار تولید در ایران، خیلی کم باشد.
              ضمنا اگرچه در گذشته ها مشکلاتی با بانک های عامل وجود داشت، اما امروزه قوانین کسب و کار خیلی عالی، کارآ و با تنظیم هوشمندانه در کشور تصویب شده اند که از نظر استاندارد، با قوانین کشورهایی مثل سوئیس ، آلمان و ژاپن هماوردی می کنند و شما می توانید (به ویژه با ثبت مجموعه ی خود، به عنوان دانش بنیان)؛ با وثیقه ها و تضامین نه چندان زیاد و آزاردهنده، وام های ریالی و ارزی سریع و بسیار کم بهره و با شرایط خوب بگیرید و بعد هم اگر نتوانستید سر وقت اقساط خود را باز پرداخت کنید، باز جای نگرانی نیست و آنها خوشبختانه، بدون لحاظ جرایم زیاد، تمایل دارند سریعا، با درخواست استمهال تولید کننده موافقت کنند.
              اتفاق عالی دیگری هم که افتاده است، این است که مجموعه ی انتظامی و دستگاه محترم قضائیه هم، کارآگاهان و قاضی های زیادی را برای توجه به اهمیت حفظ حقوق و دارائیهای فکری و معنوی افراد مخترع و مبتکر آموزش داده و آنها هم در مقام اجرا؛ با جدیت تمام، نقض حقوق مالکیت معنوی این قبیل افراد را پیگیری می کنند.

خلاصه در مجموع می توان گفت ملالی نیست به جز دوری جناب kamy007 و البته همین اسپم هایی که گاه و بیگاه و بدون دلیل منطقی، در مغزمان عمل می کنند.
              جدیدترین ویرایش توسط مهندس نوآور; ۱۳:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور نمایش پست ها
                خلاصه در مجموع می توان گفت ملالی نیست به جز دوری جناب kamy007 و البته همین اسپم هایی که گاه و بیگاه و بدون دلیل منطقی، در مغزمان عمل می کنند.
                آقا شرمنده به خاطر حقایقی که گفتم اذیت شدین.
                حرفهای شما یک اپلیکیشن سبکی هست که میشه بدون دغدغه رو هر پلتفرمی اجرا کرد چون کنتور نمیندازه. منظورم مثل شعار خوشگله اما باد هواست. اصلا هم به سیستم هدفمند فکر نکن چون سیستم هدفمند توش شعار نیست و دیدگاه مهندسی عمیق لازم داره .
                ولی کلا شما رو حرفهای من وقت نذار همین الان برو شروع کن به تولید.

دیدگاه

کلا شما رو حرفهای من وقت نذار
                  قطعا و حتما، همین کار را می کنم.

دیدگاه

سلام اون دوستمون که اون بالا کلی شعار داد هیچ .
                    اما خدمت شما عرض کنم این جمله شما با کسی شروع شد . ببینید کسی یعنی یک فرد یا حدودا خودش با دوستاش با بیشترش کنم خودش با دوستاش با چند تا سرمایه دار. باز هم نمیشه حتی اگر به قول خودمون شاخ باشن . منظور کلی من اینه اگر در یک پلتفرم هدفمند نیستی برنامه ریزی کردن محاله. فرض کن یک os داریم که بصورت رندم برنامه های ران شده بر روی خودش را دی اکتیو
                    میکنه و شما میخوای یه برنامه در بستر اون بنویسی . حالا شما داری بحث میکنی که چه برنامه ای بنویسیم و چه جوری بنویسیم که برنامه دی اکتیو نشه و کل انرژیت داره سر همین موضوع هدر میره . حالا بعد اینکه اینو تونستی حل کنی میتونی روی برنامه اصلی خودت متمرکز بشی
                    سوالم الکی نبود اون بالا. شما میدونید یک سیستم هدف مند یعنی چی؟

اینو اضافه کنم اگر به سوال بالا یتونیم جواب بدیم اونوقت میتونیم دلیل ثروتمند و جهانی شدن کسانی که از گاراژ خونشون شروع کردن را بفهمییم. مثل اپل ماکروسافت. مشکل ما عدم وجود گاراژ در خونه نیست!
                    سلام جناب kamy007 پست جالبی بود

اون سوالی که پرسیدید:

میشه جوابشو بدین؟
                    بنده خواستم بزنم تو کار تولید از طریق دانش بنیان اولش خیلی خوب تحویل گرفتن و از این حرفا ولی موقع عقد قرار داد چک و صفته و ضامن و خلاصه کلی سنگ دیگه گذاشتن که ....بالاخره منصرف شدم چون همه اینا واسه این بود که یه اتاق بدن واسه رفتن اونجا و مثلا نقش یه مدیر عامل رو بازی کنی و اگه خوب بودی میزارن دوسال بمونی و از مالیات هم معافی تا دوسال منم دیدم خرجی که باید بکنم اونم واسه طرحی که شاید اینده خوبی داشته باشه شایدم نه بیام خرج طرح ها کنم تا بگیرن صرفش بیشتره واسه همین منصرف شدم
                    مشتاقانه منتظر پاسخ اون سوالتون هستم
                    موفق باشید
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ببخشید که خیلی رک صحبت میکنم. توی کشور ما همه چیز اقتصادمون انحصاری و مافیایی و زد و بندیه. شما باید با سوار کردن هزار دوز و کلک و دغل بازی وارد هزار توی حلقه های مافیایی شرکتهای دولتی بشید تا بتوانید محصولتان را وارد خط تولید کنید. در آخر هم یک نفر دیگر پیدا میشود که دورتان میزند و نمونه چینی را با توسل به حلقه ها و لوپ های خودش جایگزین میکند.چه بخواهیم قبول کنیم چه نکنیم بستر اقتصاد کشور ما این شکلی است. TRANSPARENCYکه اصل و اساس شکوفایی و رشد اقتصاد کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیاست در کشور ما وجود نداره به خاطر اینکه نباید وجود داشته باشه! اصلا سیاستهای کلی اقتصادی مملکت بر خلاف اون چیزی که هر سال روز اول عید توی تلوزیون پخش میشه کاملا بر ضد تولید و اشتغال زاییه.عدم ثبات سیاسی و اقتصادی کشور و بازار ارز یکی از مهمترین آنهاست. امروز دلار 4500 تومنه شب عید 5000 تومن . خیلی صریح میگم برید دنبال یه کار نون و آبدار که بشه ازش پول درآورد. دنبال کار تولیدی و اشتغال زایی رفتن نتیجش میشه اینکه شبها مثل روح سرگردان بیاید توی انجمن و توی پستهای این و اون سرک بکشید. هم دوره ای های خودمو مثال میزنم. یه نفر رفت دنبال رستوران و فست فود یکی دیگه سوپر مارکت زد یکی دیگه رفت توی کار واردات لباس و مزون و این جور چیزا. الان همشون موفق هستن اما ماهایی که رفتیم دنبال تولید همه بیچاره شدیم. یکی روح سرگردان شد یکی دیگه سر از استرالیا در اورد . اون یکی رفت آمریکا. یکی دیگه الان داره با اسنپ مسافر کشی میکنه....
                      برای اینکه فرق بین حاکمان دو تا کشورو ببینید برید توی توییتر ترامپ. اینم آدرسشه : https://twitter.com/realDonaldTrump همین امروز سه تا پست در مورد حمایت از برندهای ساخت کشورش منتشر کرده . قول داده شرکت اپل وادار کنه که سرمایه هاشو به کشورش برگردونه . اینم عکس پسرشه که از سفر برگشتن. http://tadbirvaomid.ir/fa/news/18967...84%D8%A7%D8%AA یه نگاه به کفشای پسره بکنید . برند NEW BALANCE پاش کرده که یک برند درجه چندم پوشاک ورزشی ساخت آمریکاست. اینجوری از تولید و سرمایه های کشورشون حمایت میکنن. اما سرمایه های کشور ما چی ؟ دیگه بیشتر از این ادامه نمیدم چون حالم کم کم داره بد میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                        اون سوالی که پرسیدید:

میشه جوابشو بدین؟
                        سلام
                        احسنت بلاخره یکی یه سوال مهندسی پرسید
                        جواب تو خود سوال هست یعتی سیستمی که یک هدفی را دنبال میکند . و اگر شما داخل اون سیستم میخواهید اپلیکشن اجرا کنی یاید باید در راستای هدف ان سیستم باشد مگرنه منجر به شکست خواهد شد .
                        علی تو پستش خیلی خوب اشاره کرده منم تو پست دوم به نوعی اشاره کردم.
                        گفته ها را کپی کنم ادامه میدم
                        نوشته اصلی توسط ali_smps نمایش پست ها
                        شما باید با سوار کردن هزار دوز و کلک و دغل بازی وارد هزار توی حلقه های مافیایی شرکتهای دولتی بشید تا بتوانید محصولتان را وارد خط تولید کنید
                        نوشته اصلی توسط ali_smps نمایش پست ها
                        صلا سیاستهای کلی اقتصادی مملکت بر خلاف اون چیزی که هر سال روز اول عید توی تلوزیون پخش میشه کاملا بر ضد تولید و اشتغال زاییه.عدم ثبات سیاسی و اقتصادی کشور و بازار ارز یکی از مهمترین آنهاست. امروز دلار 4500 تومنه شب عید 5000 تومن . خیلی صریح میگم برید دنبال یه کار نون و آبدار که بشه ازش پول درآورد.
                        و حرف خودم

فرض کن یک os داریم که بصورت رندم برنامه های ران شده بر روی خودش را دی اکتیو
                        پس شما باید در جریان باشی که در چه سیستمی هستی تا در اون سیستم زنده بمونی البته با در نظر گرفتن انسانیت که البته یک سیستم میتونه اونم ازت بگیره.
                        خوب حالا یک os داریم که اپلیکیشن های ران شده بر روی خودش را رندم دی اکتیو میکنه اما دی اکتیو کردنش طول میشکه. امروز اپلیکیشن لیزنیگ و خرید فروش ماشین را ران میکنیم و اپلیکیشن بعدی که قراره درامد اپلیکیشن قبلی را بزاره تو بانگ و سودشو بگیره اماده میکنیم که تا اولی دی اکتیو شد دومی را ران کنیم اپلیکشن بعدی میشه بیرون کشیدن پول از بانک وتبدیل به ارز و طلا که اماده میکنیم وقتی قبلی دی اکتیو شد اینو ران میکنیم .
                        الان خود من اپلیکیشن خرید ارز و طلا را شیش ماه پیش ران کردم و الان جواب داده منتظر میمانم تا سیستم پیشرفت ان را دی اکتیو کنه تا یه اپلیمیشن دیگه ران کنم
                        البته شما تو صنعت هم میتونید این کارو بکنید مثلا صنعت ساختمان سازی زمان ساخت مسکن مهر خیلی خوب بود که دی اکتیو شد دیگه ران کردنش اشتباهه
                        جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۶:۰۸ ۱۳۹۶/۱۰/۲۸.

دیدگاه

دوستان طی یکی دو دهه گذشته بخش بزرگی از صنایع به خاطر عدم توانایی در رقابت با ممحصولات چینی به تعطیل کشیده شده
                          در الکترونیک حتی سفارش PCB و جعبه به چین از ایران مقرون به صرفه تره ...در حالی ما الان بیشتر از نیم قرنه صنعت قالبسازی پلاستیک را داریم

اینکه چرا نمیتوانیم با چین رقابت کنیم در اصل مشکل مدیریتیه ولی واردش که بشیم صدها دلیل داره ....این در حالیه که از نظر منابع و سرمایه و نیروی انسانی چیزی از چین کم نداریم ولی دانش استفاده از آنها را نداریم
                          پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
                            این در حالیه که از نظر منابع و سرمایه و نیروی انسانی چیزی از چین کم نداریم ولی دانش استفاده از آنها را نداریم
                            البته که دانش داریم حتی دانش استفاده از ان هم داریم . دوستان عزیزم من ازتون خواهش میکنم تمنا میکنم با دید عمیق تر به حرفهای که بهتون گفته میشه توجه کنید ما عضو جامعه مهندسان هستیم و 2 دوتا چهارتا حالیمونه مثلا. خیلی از دوستان حرفهای مراکز و شخصیتهای بی دانش و مغرض را تکرار میکنن و مدام همدیگر را سرزنش میکنن و مقصر و بی عرضه میکنن. مثلا خبر نگار صدا سیما که نا حالا پیچ گوشتی دست نگرفته خبر از یک دهات میده. یه نفر همینجوری بدون سرمایه دو تا اهن بهم جوش داده و الان ایشون کارگاه داره و خلاصه دونفر اونجا مستقیم و 5 نفر غیر مستقیم و چند خانواده نون میخورن و کلی ارز اوری داره و کلی موارد دیگه میزاره روش به خورد تماشاچی میده . اینها روانشناسی داره . با این کار به عاشقان صنعت میگه بی عرضه اونقدر میگه که باور کنن . به یک تعداد نگران هم میگه افتخار کنید. خودشم حال میکنه که خوراک خبریشو توپول کرده. حالا ما هم جمع بشیم به همدیگر بگیم بی عرضه. اب ریختیم تو اسیاب که .... ما مقصر نیستیم .اصلا مقصر نیستیم
                            زیاده گویی کردم
                            جناب emitor همینطور که خودتون گفتین ما دانش داریم و من میگم دانش اجرا هم داریم اما اخبار بد اینجاست که فعلا داریم. چرا؟.. چون دانشجوهایی که الان دارن میان بیرون با اونایی که قبلا اومدن بیرون خیلی فرق دارن.
                            استاد کارهایی که الان داریم خودشون کار ندارن پس شاگرد هم ندارن . خلاصه فعلا یه چیزهایی هنوز باقی مونده.

اون چینی هم که میگید دانش اجرا داره یا کلا دانش داره. 25 سال پیش هررو از بررر تشخیص نمیداد معجزه نشده اونجا که.
                            اتفاقا صنعت گر ایرانی که هنوز داره کار میکنه در واقع یک معجزه هست
                            همین فروشگاه ECA که با این تغییرات سریع ارزی هنوز سرپاست یک معجزه هست
                            جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۹:۳۵ ۱۳۹۶/۱۰/۲۸.

دیدگاه

دوست من نکته عجیب همینه که در چین معجزه نشده ولی گفته میشه تولید آیفون در امریکا مقرون به صرفه نیست و خط تولید کلا به چین منتقل میشه .... و با وجود تمام این صنایعی که از همه دنیا به چین منتقل شده هنوز سطح زندگی مردمش از برخی جهات از ایرانیها پایینتره ....ولی
                              ولی کل صنایع پوشاک ما تعطیل شده چون قادر به رقابت نیستیم حتی تولید کفش که در ایران قدمت چند صد ساله داره قادر به رقابت نیست ...
                              دقت کنید یک چراغ مطالعه ساده که در چین نمیدونیم به چه قیمتی تولید شده پس از حمل به ایران و چند دست چرخیدن در ایرا ن زیر ده هزار تومان به فروش میرسه و مطمئن باشد تولید کننده ایرانی با کمتر از 25 هزار تومان قادر به ساخت اون نیست
                              البته اگر همان چراغ در ایران و با فکر ایرانی تولید میشد بسیار زیباتر و کارآمدتر از نمونه چینی بود ولی یقین داشته باشید بلافاصله یکی از واردکنندگان عمده همان مدل را به چین سفارش میداد و با قیمت یک سوم روانه بازار میکرد و فرهنگ ما هم مثل مردم ژاپن نیست که محصول ایرانی گرانتر را به نمونه ارزانتر خارجی ترجیح بدهیم و صد البته وزارت صنایع هم در اینجا باید جلو ورود کلای مشابه ارزان را میگرفت که متاسفانه چنین اتفاقی نمیفته
                              پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X