اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ramp_1.4(فوری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ramp_1.4(فوری)

سلام به دوستان
    من دارم یه cnc میسازم میشه گفت هیچ مشکلی نداره و قشنگ هم کار میکنه ولی یه مشکل دارم اونم اینه که
    من درایور لیزر م رو چی جوری بهramp_1.4 وصل کنم که بتونم توان لیزرم رو کنترل کنم ؟؟؟؟؟؟؟
    عکس و مشخصات درایور لیزرم اینه

Specification Description:

Control circuit: 12V step-down circuit, constant current output (current and voltage are adjustable)

Output Specifications: Max 5A

Scope: 3W-4.5W 405/445/450 / 520nm red, green and blue laser drive power

Dimensions: 32 * 50.5mm (W * L), an aluminum-containing base component height 20mm

Input voltage: 8-14V

Slow Start Time: 60S (slow start due to a minute, please do when debugging after bad, anxious look toward the light outlet, so as not to damage the pro-precious eyes, remember !!!)

TTL modulation Description: 0-5V voltage signal (0 is off, 5 is open, the laser frequency determines the speed of the light-emitting flashing), positive and negative as shown below

پاسخ : سوال در مورد ramp_1.4(فوری)

من درایور لیزر م رو چی جوری بهramp_1.4 وصل کنم که بتونم توان لیزرم رو کنترل کنم ؟؟؟؟؟؟؟
    نوشته اصلی توسط daniel_labaf نمایش پست ها
    توان لیزرو با PWM میکرو میتونی کنترل کنی. یه راه ساده ترم وجود داره با ولوم و ترانزیستور جریانشو کم و زیاد کنی.

دیدگاه

میشه یکی ش رو توضیح بدید من دراین مورد اطلاعات خاصی ندارم مثلا مدار ترانزیستور یا چی جوری با pwmاین کارو کنم
      راستی میگن یه راهی به اسمttlهم وجود داره

دیدگاه

راستی میگن یه راهی به اسمttlهم وجود داره
        شما مطمئنی داری CNC میسازی! الان من به خودمم شک کردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_smps نمایش پست ها
          شما مطمئنی داری CNC میسازی! الان من به خودمم شک کردم.
          شما خیالت جمع دارم درست میکنم الان من میخوام ببینم چی جوری این درایور لیزر رو وصل کنم که قدرت لیزر رو بتونم از کامپیوتر کم کنم
          شما میتونی در این مورد کمک من کن خودم عکسش رو میزارم اینجا

دیدگاه

شما خیالت جمع دارم درست میکنم الان من میخوام ببینم چی جوری این درایور لیزر رو وصل کنم که قدرت لیزر رو بتونم از کامپیوتر کم کنم
            شما میتونی در این مورد کمک من کن خودم عکسش رو میزارم اینجا
            سلام
            شما میتونید یک سیگنال pwm توسط یک میکرو که به pc وصل هست تولید کنید و به کمک مدار انتگرال گیر pi سیگنال pwm خودتون را به ولتاژ تبدیل کنید و بعد از تقویت جریان ، خروجی را به یک ترانزیستور برای کنترل جریان لیزر اعمال کنید.
            همه این مراحلی را که گفتم اگه هر کدوم را توی نت سرچ کنید به نتیجه میرسید
            جدیدترین ویرایش توسط hosseinghaheri; ۱۹:۳۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinghaheri نمایش پست ها
              شما میتونید یک سیگنال pwm توسط یک میکرو که به pc وصل هست تولید کنید
              با چه برنامه ای این کار کنممنظورم اینه که پالسpwmبه میکرو بفرستم
              در ضمن من تو نت سرچ کردم تو سایت های خارجی برای را اهندازی این چیزا رو گفته بود به نظرتون کودوم عملیه ک بتونم قدرت لیزر م رو کم زیاد کنم

دیدگاه

با چه برنامه ای این کار کنممنظورم اینه که پالسpwmبه میکرو بفرستم
                در ضمن من تو نت سرچ کردم تو سایت های خارجی برای را اهندازی این چیزا رو گفته بود به نظرتون کودوم عملیه ک بتونم قدرت لیزر م رو کم زیاد کنم

http://uupload.ir/files/fldz_ramps1_...e-1024x804.jpg
                شما اول باید روی یک میکرو (ترجیحا arm) برنامه ای بنویسید که بتونه یک pwm توی فرکانس ها و دیوتی سایکل های تعریف شده تولید کنه.
                در مرحله بعد باید یک api با پارامتر های مورد نظرتون توی میکرو تعریف کنید و از طریق یک پروتکل مثل uart با pc در ارتباط باشید.
                در pc هم میتونید با نرم افزار های مختلفی که در این زمنه هست (مثل پوتی - هرکولس - ترمینال و..) با میکرو ارتباط داشته باشید.
                + میتونید خودتون هم توی ویندوز واسه ارتباط با میکرو برنامه بنویسید (زبان هایی مثل #c و vb و ...)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X