اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن led

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن led

سلام دوستان.تازه واردم و از برق خیلی کم سر درمیارم.نقشه مدارled که50تاled روشن گذاشتم.سوالم این هست که همین مدار بجای 50تا ال ای دی 30تا ببندم میسوزن ledها؟ اگه میسوزن بهم بگید چه مقاومتی به کجاش لحیم کنم.یا برعکس بجای 50تاleb بیشتر led مثلا 70تا روشن میشن اگه نمیشن کدوم مقاومت رو جایگرین کنم با چه شماره ی؟
    یه سوال دیگه م داشتم یه پرینتر جوهرافشان داشتم خرابشد منبع تغذیشو برداشتم روش نوشته 24ولت وامپرش. 65/. هست میخاستم امپرشو ببرم بالا و ولتش بشه 12ولت ممنون میشم که بگید مواد لازمشو وکجاش لحیم کنم.حتی تواین سایت هم بلد نبودم سوالامو کجابنویسم تا دوستانم بتونن راهنماییم کنن.خداکنه درست جایی نوشته و عکسو اپلود کرده باشم.الان که عکسیکه اپلود کردم پریویوشو نمیبینم.اگه بدجایی سوالمو وعکسمو اپلودکردم. دوستان تجربه دار منو راهنمایی کنن.خیلی خیلی ممنون
    همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

پاسخ : روشن کردن led

نوشته اصلی توسط pika3 نمایش پست ها
    سوالم این هست که همین مدار بجای 50تا ال ای دی 30تا ببندم میسوزن ledها؟
    سلام
    برا LED ها:
    هم میتونی R2 رو افزایش بدی (که خیلی خوب نیست!)
    و هم میتونی مقدار یکی از خازنهای C1 یا C2 رو کاهش بدی.
    یه کوچولو محاسبه میخواد،
    ولی در این مورد تست عملی و اندازه گیری بهترین گزینه است!
    و برای شروع یکی از خازن های C1 یا C2 رو حذف کن مثلاC1 ،بعد 30 تا LED هاتو وصل کن ببین چی میشه؟!
    مشکلی بود مطرح کن.
    برا منبع تغذیه هم:
    همین طوری رو هوا که نمیشه!!!
    باید نوع منبع معلوم باشه، اگه سوئیچینگه، تا حدودی مدارش مشخص بشه!
    به هر حال:
    (سوای اینکه، کاری میخواهید انجام بدید به صرفه است یا نه !!)
    شما دو تا هدف داری: 1 کاهش ولتاژ 2 افزایش جریان
    عموما دو نوع منبع تغذیه داریم: 1 سوئیچینگ 2 ترانسی
    دو روش برخورد هم وجود داره: 1 حرفه ای 2 کار راه بیافته!
    حرفه ای سوئیچینگ: نیاز به روئیت مدار، تحلیل مدار، و تغییر مدار >>>> هم کاهش ولتاژ هم افزایش جریان
    حرفه ای ترانسی: (کلا هیچ کس ترانس رو باز نمیکنه، مگه مجبور بشن!) نیاز به باز کردن ترانس و تغییر سیم پیچ ثانویه >>>> هم کاهش ولتاژ هم افزایش جریان
    کار راه بنداز سوئیچینگ: استفاده از یک رگلاتور ولتاژ 12 ولت توی خروجی >>>> فقط کاهش ولتاژ - افزایش جریان نداریم (قبل از 0.65 قطع میکنه)
    کار راه بنداز ترانسی: استفاده از یک رگلاتور ولتاژ 12 ولت توی خروجی >>>> هم کاهش ولتاژ - و تا حدودی افزایش جریان.
    و در هر صورت بازده منبع تون میاد پائین و احتمال زیاد نوع منبع شما سوئیچینگ است.
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

ببخشید.نمیدونم سویچینگ یا ترانسی چیه.فقط میدونم این منبع تغذیه سیم پیچی نداره.فککنم منبع تغذیه های که سیم پیچ دورهسته اهنی هست بگن ترانسی.نه این منبع تغذیه ام ترانسی نیس.چون سیم پیچ نداره هسته اهنی نداره که سیم پیچ اولیه ثانویه نداره.برا کارکردن حرفه ی ازش استفاذه کنم.یه پیچ گوشتی برقی داشتم باطریش خراب شد.اومدم مستقیم به منبع تغذیه وصلش کردم که سرعتش کم بود دوستم یه منبع تغذیه 12ولتی 2امپری داشت که سیم پیچی بود تا وصلش کرد به پیچگوشتی پیچ گوشتی عالی عمل کرد.حالامیخام این منبع تغذیه که از پرینتر برداشتم میخام مثل منبع تغذیه دوستم 12ولت 2امپر بشه:-)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
        سلام
        برا LED ها:
        هم میتونی R2 رو افزایش بدی (که خیلی خوب نیست!)
        و هم میتونی مقدار یکی از خازنهای C1 یا C2 رو کاهش بدی.
        یه کوچولو محاسبه میخواد،
        ولی در این مورد تست عملی و اندازه گیری بهترین گزینه است!
        و برای شروع یکی از خازن های C1 یا C2 رو حذف کن مثلاC1 ،بعد 30 تا LED هاتو وصل کن ببین چی میشه؟!
        مشکلی بود مطرح کن.
        برا منبع تغذیه هم:
        همین طوری رو هوا که نمیشه!!!
        باید نوع منبع معلوم باشه، اگه سوئیچینگه، تا حدودی مدارش مشخص بشه!
        به هر حال:
        (سوای اینکه، کاری میخواهید انجام بدید به صرفه است یا نه !!)
        شما دو تا هدف داری: 1 کاهش ولتاژ 2 افزایش جریان
        عموما دو نوع منبع تغذیه داریم: 1 سوئیچینگ 2 ترانسی
        دو روش برخورد هم وجود داره: 1 حرفه ای 2 کار راه بیافته!
        حرفه ای سوئیچینگ: نیاز به روئیت مدار، تحلیل مدار، و تغییر مدار >>>> هم کاهش ولتاژ هم افزایش جریان
        حرفه ای ترانسی: (کلا هیچ کس ترانس رو باز نمیکنه، مگه مجبور بشن!) نیاز به باز کردن ترانس و تغییر سیم پیچ ثانویه >>>> هم کاهش ولتاژ هم افزایش جریان
        کار راه بنداز سوئیچینگ: استفاده از یک رگلاتور ولتاژ 12 ولت توی خروجی >>>> فقط کاهش ولتاژ - افزایش جریان نداریم (قبل از 0.65 قطع میکنه)
        کار راه بنداز ترانسی: استفاده از یک رگلاتور ولتاژ 12 ولت توی خروجی >>>> هم کاهش ولتاژ - و تا حدودی افزایش جریان.
        و در هر صورت بازده منبع تون میاد پائین و احتمال زیاد نوع منبع شما سوئیچینگ است.
        ببخشید.نمیدونم سویچینگ یا ترانسی چیه.فقط میدونم این منبع تغذیه سیم پیچی نداره.فککنم منبع تغذیه های که سیم پیچ دورهسته اهنی هست بگن ترانسی.نه این منبع تغذیه ام ترانسی نیس.چون سیم پیچ نداره هسته اهنی نداره که سیم پیچ اولیه ثانویه نداره.برا کارکردن حرفه ی ازش استفاذه کنم.یه پیچ گوشتی برقی داشتم باطریش خراب شد.اومدم مستقیم به منبع تغذیه وصلش کردم که سرعتش کم بود دوستم یه منبع تغذیه 12ولتی 2امپری داشت که سیم پیچی بود تا وصلش کرد به پیچگوشتی پیچ گوشتی عالی عمل کرد.حالامیخام این منبع تغذیه که از پرینتر برداشتم میخام مثل منبع تغذیه دوستم 12ولت 2امپر بشه:-)

دیدگاه

مستقیم به منبع تغذیه وصلش کردم که سرعتش کم بود دوستم یه منبع تغذیه 12ولتی 2امپری داشت که سیم پیچی بود تا وصلش کرد به پیچگوشتی پیچ گوشتی عالی عمل کرد.
          هر چند منابع تغذیه سوئیچینگ هم سیم پیچی داره! ولی کوچیکه و به قول شما روی هسته آهنی نیست!
          پس با توجه به توضیحاتتون منبع تون از نوع سوئیچینگه، که دستکاری کردنش جسارتا کار شما نیست!
          برای این کاربردی که میگی اضافه کردن رگلاتور 12 ولت هیچ فایده ای نداره و اصلا جواب نمیده!
          ... .
          یه پیچ گوشتی برقی داشتم باطریش خراب شد.اومدم مستقیم به منبع تغذیه وصلش کردم که سرعتش کم بود
          اینجا دقیقا منظورت کدوم منبع تغذیه است؟
          اگه همین منبع پرینتر رو میگی، که هیچی، باید دنبال یه راه دیگه بگردی و با این منبع نمیشه!
          و اگه وصل کردی مستقیم به شارژر پیچ گوشتی و جواب نداده،
          به عنوان آخرین تست بیا مستقیم وصلش کن به پیچ گوشتی ببین چی میشه؟
          احتمال 80 درصد کار میکنه!
          20 درصد بقیه اش هم ممکنه منبعت بسوزه یا پروتکتش عمل کنه و خاموش بشه!
          و پیشنهاد خوب اینکه یه دونه از این منبع که قیمتش هم عالی هست از همین سایت بخری و اون 24 ولت رو هم نگه داری بعد به دردت میخوره:

یا
          خرید منبع تغذیه سوئیچینگ فلزی 12 ولت 5 آمپر با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه ECA. انواع ترانس پاور سوییچینگ صنعتی POWER SUPPLY منابع تغذیه، آداپتور و اینورتر

یا
          خرید آداپتور 12 ولت 4 آمپر بین راهی 12V-4A با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه ECA. مرجع انواع آداپتور و سایر منابع تغذیه، باتری و شارژر‌های جدید الکترونیکی

اولی عالی
          دومی خوب
          سومی تست نکردم
          شانست اولی و دومی رو تموم کرده!
          ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

هر چند منابع تغذیه سوئیچینگ هم سیم پیچی داره! ولی کوچیکه و به قول شما روی هسته آهنی نیست!
            پس با توجه به توضیحاتتون منبع تون از نوع سوئیچینگه، که دستکاری کردنش جسارتا کار شما نیست!
            برای این کاربردی که میگی اضافه کردن رگلاتور 12 ولت هیچ فایده ای نداره و اصلا جواب نمیده!
            ... .

اینجا دقیقا منظورت کدوم منبع تغذیه است؟
            اگه همین منبع پرینتر رو میگی، که هیچی، باید دنبال یه راه دیگه بگردی و با این منبع نمیشه!
            و اگه وصل کردی مستقیم به شارژر پیچ گوشتی و جواب نداده،
            به عنوان آخرین تست بیا مستقیم وصلش کن به پیچ گوشتی ببین چی میشه؟
            احتمال 80 درصد کار میکنه!
            20 درصد بقیه اش هم ممکنه منبعت بسوزه یا پروتکتش عمل کنه و خاموش بشه!
            و پیشنهاد خوب اینکه یه دونه از این منبع که قیمتش هم عالی هست از همین سایت بخری و اون 24 ولت رو هم نگه داری بعد به دردت میخوره:

یا
            خرید منبع تغذیه سوئیچینگ فلزی 12 ولت 5 آمپر با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه ECA. انواع ترانس پاور سوییچینگ صنعتی POWER SUPPLY منابع تغذیه، آداپتور و اینورتر

یا
            خرید آداپتور 12 ولت 4 آمپر بین راهی 12V-4A با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه ECA. مرجع انواع آداپتور و سایر منابع تغذیه، باتری و شارژر‌های جدید الکترونیکی

اولی عالی
            دومی خوب
            سومی تست نکردم
            شانست اولی و دومی رو تموم کرده!
            ممنون دوست عزیز.یه موضوع جالب بگم این پیچ گوشتی برقی شارزی رو چندسال داشتمش تا موقعیکه هرچی به شارژمیزدمش یک دقیقه شارژنگه میداشت بهمین خاطر موقع کار اداپتورش بهش وصل میکردم تا کارکنه یروز پیش خودم گفتم باطریش که خرابه برش دارم یکسرش کنم که سبک هم بشه باطریو دراوردم سیمارو بهم لحیم کردم اداپتورشو زدم برق باتعجب دیدم عه انقد یواش و کمزور عمل میکنه که حد نداره.!!دوست عزیز بااینکه باطریش خراب بود یک دقیقه شارژنگه نمیداشت همیشه اداپتور بهش وصل بود کارمیکردم خوب کارمیکرد اما بمحضیکه باطریشوبرداشتم. خیلی ضعیف کارمیکرد.اگه ممکنه بگید چهذاتفاقی میافتاده ایاهمین باطری خراب امپر روبالامیاورده؟!دیگه گشتم توخونه که کدوم منبع تغذیه بزنم که خوب عمل کنه چندتا منبع تغذیه(ترانسی)داشتم ازایناییکه از 1/5ولت تا 12ولت هستن درجشونو تا 12ولت میزدم بازم خیلی یواش میچرخید.بعد منبع پرینتر دیدم 24ولته گفتم حتما جواب میده که بهش وصل کردم جواب نداد بعد دوستم منبع تغذیه12ولت ترانسی داشت تازدم عالی کارکرد.منبع تغذیه خودش ترانسی بود(اداپتور دستگاه که موقع خرید روش بود) روش نوشته بود9ولت ولی نمیدونم این 9ولت با باطری چه میکردن که خوب عمل میکرددستگاه.ولی باطریو حذف کردم اداپتورش نتونست عین اولش عمل کنه خیلی یواش کارمیکرد.پیش خودم میگم ایااین باطری خراب کار خازن رومیکرده!

دیدگاه

یک دقیقه شارژنگه میداشت
              سلام
              همون طور که میدونید قانون پایستگی انرژی میگه: ما هر گز نمیتونیم بیشتر از مقدار انرژی که به یک سیستم وارد میشه، ازش انرژی دریافت کنیم!
              طبق همون حدسی که خودتون زدید باطریهای خراب به عنوان خازن عمل میکرده، ولی یه خازن خیلی بزرگ!
              ... .
              مواقعی که شما دریلتون رو به برق میزدید، تمام مدت که روشن نبوده، بعضی وقتا هم خاموش بوده!
              و توی اون بعضی وقتا باطریهای نیمه جون فرصت پیدا میکردند قدری شارژ بشن،
              و موقعی که دریل رو روشن میکردید هم از برق شارژر استفاده میکرده و هم از برق باطریهایی که یک دقیقه شارژ رو نگه میداشته!
              ... .
              حالا یه سوال
              چرا باطریهاشو عوض نمیکنی
              با این تفاسیری که میگی فکر کنم باطری شما کادمیم باشه!
              همه نوع باطری و با هر شکلی، یدکیش توی بازار هست.
              ... .
              اون آداپتوری (لینک سوم) هم که لینکش رو گذاشتم، روش زده 12 - 3.5
              با توجه به قیمتش شک میدونم 3.5 بده ولی اگه تا 2 آمپر هم بده عالی هست
              بخر تست کن.

دیدگاه

سلام
                همون طور که میدونید قانون پایستگی انرژی میگه: ما هر گز نمیتونیم بیشتر از مقدار انرژی که به یک سیستم وارد میشه، ازش انرژی دریافت کنیم!
                طبق همون حدسی که خودتون زدید باطریهای خراب به عنوان خازن عمل میکرده، ولی یه خازن خیلی بزرگ!
                ... .
                مواقعی که شما دریلتون رو به برق میزدید، تمام مدت که روشن نبوده، بعضی وقتا هم خاموش بوده!
                و توی اون بعضی وقتا باطریهای نیمه جون فرصت پیدا میکردند قدری شارژ بشن،
                و موقعی که دریل رو روشن میکردید هم از برق شارژر استفاده میکرده و هم از برق باطریهایی که یک دقیقه شارژ رو نگه میداشته!
                ... .
                حالا یه سوال
                چرا باطریهاشو عوض نمیکنی
                با این تفاسیری که میگی فکر کنم باطری شما کادمیم باشه!
                همه نوع باطری و با هر شکلی، یدکیش توی بازار هست.
                ... .
                اون آداپتوری (لینک سوم) هم که لینکش رو گذاشتم، روش زده 12 - 3.5
                با توجه به قیمتش شک میدونم 3.5 بده ولی اگه تا 2 آمپر هم بده عالی هست
                بخر تست کن.
                سلام دادا ازهمین لینکهای که دادی یه اداپتور انتخاب کردم قیمتش مناسبه.

نوشته 12ولت 2امپر بین راهی.میخاسم بدونم این بین راهی چیه؟سوال دومم این است این اداپتور خودتون یا دوستانتون خریدین ببینین کیفیتش داره و امپری که میگه داره.قیمتش خیلی به بودجه ام میخوره نزدیک 8000هزارتومنه

دیدگاه

نوشته 12ولت 2امپر بین راهی.میخاسم بدونم این بین راهی چیه؟سوال دومم این است این اداپتور خودتون یا دوستانتون خریدین ببینین کیفیتش داره و امپری که میگه داره.قیمتش خیلی به بودجه ام میخوره نزدیک 8000هزارتومنه
                  سلام
                  بین راهی، یعنی بچه سر راهیه!!!!
                  مهندس جان توی تاپیک 5# عرض کردم نوع سوم ( که از همین نوع هست) رو تست نکردم!
                  و در کل توانش به قیمتش نمیخونه!
                  فکر کنم همون 3.5 آمپر رو بخری بهتر باشه!
                  این قیمتها هم که میبینی اینها به لطف کشور دوست و همسایه چین هست،
                  وگر نه قیمت این الان میبایست 40 ، 50 تومن باشه!!
                  بین راهی هم یعنی: هم یه سیم 220 ولت داره و هم سیم خروجی (یعنی از اونهایی که مستقیم به پریز دیوار وصل میشن نیست!)
                  ... .
                  در ضمن بودجه ات به گوشیت نمیخوره!!

دیدگاه

سلام
                    بین راهی، یعنی بچه سر راهیه!!!!
                    مهندس جان توی تاپیک 5# عرض کردم نوع سوم ( که از همین نوع هست) رو تست نکردم!
                    و در کل توانش به قیمتش نمیخونه!
                    فکر کنم همون 3.5 آمپر رو بخری بهتر باشه!
                    این قیمتها هم که میبینی اینها به لطف کشور دوست و همسایه چین هست،
                    وگر نه قیمت این الان میبایست 40 ، 50 تومن باشه!!
                    بین راهی هم یعنی: هم یه سیم 220 ولت داره و هم سیم خروجی (یعنی از اونهایی که مستقیم به پریز دیوار وصل میشن نیست!)
                    ... .
                    در ضمن بودجه ات به گوشیت نمیخوره!!
                    سلام مهندس جان.ممنون که کمکم کردین.فقط یچیز نفهمیدم
                    (بودجه ات به گوشیت نمیخوره!! )یعنی چی؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X