ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    2008/03/30
    كوير
    87
    3

انتخاب يك واسط مناسب و يك مدار مناسب

سلام.
    من بايد يك مدار واسطي طراحي كنم.
    اين واسط مهم نيست كه چي باشه!فقط com نباشه
    به نظرتون چي از همه ساده تره و مدارش رو و طرز ساختشو از كجا ميشه پيدا كرد؟
    لطفاً راهنمايي بفرماييد
    با تشكر
    2008/03/30
    كوير
    87
    3

پاسخ : pc interface

سلام.
    من تصميم گرفتم يك تايمري با fpga طراحي كنم.
    اولا كسي مدارش رو داره و دوما درباره اين تاپيك و سوالي كه در بالا پرسيدم :
    آيا كاركردن و طراحي و ساخت پورت پارالل براي اين مداري كه گفتم ساده است؟
    به نظرتون مناسبه؟
    كه با استفاده از پورت پارالل خروجي fpga كه تايم هاي مختلفي است وارد كامپيوتر شه و هر وقت به زمان مشخصي رسيد، پيغام بده. oo:
    2008/03/30
    كوير
    87
    3

پاسخ : pc interface

:angry:
    :cry:
    :cry2:

Please help me
    2008/02/23
    760
    7

پاسخ : لطفاً راهنماييم كنيد-درباره انتخاب يك مدار واسط مناسب و يك مدار مناسب

نقل قول نوشته اصلی توسط f.fater
    سلام.
    من تصميم گرفتم يك تايمري با fpga طراحي كنم.
    اولا كسي مدارش رو داره و دوما درباره اين تاپيك و سوالي كه در بالا پرسيدم :
    آيا كاركردن و طراحي و ساخت پورت پارالل براي اين مداري كه گفتم ساده است؟
    به نظرتون مناسبه؟
    كه با استفاده از پورت پارالل خروجي fpga كه تايم هاي مختلفي است وارد كامپيوتر شه و هر وقت به زمان مشخصي رسيد، پيغام بده. oo:
    با سلام
    شما میآ*خواهید محاسبات زمان در FPGA انجام شود یا در کامپیوتر؟ چون در حالت اول شما ناگزیر هستید که پورت را به صورتی استفاده کنید که اینتراپت ایجاد کند (چون سیستمآ*عامل و برنامه شما نمیآ*تواند دایم پورت را چک کند به عبارت دیگر به صورت polling باشد بلکه حتما باید به صورت اینتراپت باشد). در حالت دوم که راحتآ*تر هم هست میآ*توانید خیلی ساده فقط از پورت برای انتقال اطلاعات استفاده کنید. استفاده از پورت پارالل آن هم با FPGA کار چندان سختی نیست و به نظرم مشکلی خاصی نباید داشته باشد.
    اینجا منبع خوبی برای پورت پا رالل است: http://www.beyondlogic.org/index.htm#Legacy
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2008/03/30
    كوير
    87
    3

سلام.
    ممكنه درباره ي اينتراپت اي كه گفتيد و اينكه اگر بخوام از حالت اول استفاده كنم توضيح بديد؟
    ممنون

2008/02/23
    760
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط f.fater
    سلام.
    ممكنه درباره ي اينتراپت اي كه گفتيد و اينكه اگر بخوام از حالت اول استفاده كنم توضيح بديد؟
    ممنون
    با سلام
    ببینید در حالت اول شما میآ*خواهید با پورت موازی اتفاقی را به کامپیوتر و سیستمآ*عامل اطلاع دهید یعنی وقتی زمانی تمام شد یک سیگنال به کامپیوتر ارسال شود و حالا یه برنامه خاصی در کامپیوتر اتفاق بیفتد. (اگر فرض من اشتباه است و شما حالت متفاوتی در نظر دارید بگویید)
    خوب اگر از وقفه یا همون اینتراپت استفاده نشود، شما باید در کامپیوتر هر چند وقت یک بار پورت را چک کنید تا ببینید که آیا سیگنالی از FPGA آمده یا نه. مشخص است که این کار کلی وقت کامپیوتر را تلف خواهد کرد و سیستم شما هم کند خواهد شد. ولی در روش وقفه (که در کامپیوتر معروف وقتی که FPGA سیگنالی فراهم کرد، یک وقفه توسط پورت ایجاد میآ*شود (البته باید پورت تنظیم شود)، در این حالت سیستم عامل کار معمول خود را رها کرده و به وقفه شما رسیدگی میآ*کند. رسیدگی هم به این معنی است که IRQ یا روتین پاسخ گویی به وقفه فعال میآ*شود. نکته سخت اینجا است که احتمالا شما باید کمی درایور نویسی کنید چون در حالت معمول IRQ در دسترس نیست و باید توسط داریور نصب شود.
    http://www.beyondlogic.org/interrupts/interupt.htm

من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2008/03/30
    كوير
    87
    3

ممنونم از پاسختون
    در واقع من مي خوام كه FPGA شروع به شمارش كنه و هربار اين شمارش وارد كامپيوتر شه و برنامه اي كه در كامپيوتر مي نويسم كنترل كنه كه آيا عددي كه از سخت افزار(FPGA)اومده با عددي كه بايد كنترل كنه برابر هست يا نه؟اگر برابر بود پيغام يا آلارم بده .
    يك كاربردش رو ميشه رو در يخچال مثال زد كه اگر بيشتر از 20 ثانيه باز موند زنگ هشدار بزنه ولي همين كار رو ميخوام كه كامپيوتر كنه.
    فكر كنم منظورم رو متوجه شده باشيد.
    حالا با اين توصيفات بازم به وقفه ها احتياجه اگر قرار باشه فقط پورت پارالل انتقال دهنده ي اعداد باشه و كامپيوتر فقط چك كنه؟
    ممكنه درباره ي طراحي مدار تايمر با fpga هم راهنماييم كنيد؟
    كار سختيه؟
    2008/03/30
    كوير
    87
    3

يك سؤال ديگه :redface:
    ما در انتخاب پورت و مدار مختاريم.
    اگر موضوع جالبي كه ساده بشه جمعش كرد به نظرتون رسيد لطفاً بگيد.
    ممنون
    2008/02/23
    760
    7

با سلام
    اولا این کار که شما میآ*خواهید انجام بدهید واقعا به یه FPGA نیاز نداره، یعنی با یه میکرو ساده هم کاملا قابل انجامه ولی خوب شاید پروژه شما به این صورته.
    توی مثالی که شما زدیدی به نظر زیاد نیازی به اینتراپت نیست شما کافی است که یه شمارنده درست کنید و شروع به شمارش کنید و فقط مقادیر شمارش شده را روی پورت بفرستید.
    شما Verilog میآ*خواهید کار کنید یا VHDL ؟ البته اصلا فرق خاصی نداره با هر کدوم که راحتآ*ترید میآ*توانید یه شمارنده را به راحتی طراحی کنید به عنوان مثال یه شمارنده ۸ بیتی در verilog به این صورت میآ*تونه باشه:

module counter8b(clk,rst, value);
    input clk,rst;
    output [7:0] value;
    reg [7:0] value;

always @ (posedge clk) begin
    if (rst == 1)
    value <= 8'b00000000;
    else
    value <= value + 1'b1;
    end
    endmodule
    2008/03/30
    كوير
    87
    3

سلام.
    Interface پروژم يعني همون طراحي پورت پارالل تأييد شد، امّا مدارش نه.
    گفتد كه مدارهايي مثل حرارت سنج،دود سنج، تايمر و از اين دست پروژه ها احتياجي به كامپيوتر ندارند.
    مداري كه بايد طراحي كنيد بايد به كامپيوتر احتياج داشته باشد.
    مثلاً از كاربر تأييديه اي براي انجام كاري بگيرد و ...
    دقيقاً نمي دونم بايد چه جور مداري طراحي كنم.
    ممكنه كسي پيشنهاد يك مدار مناسب بده.
    من تا عصر بيشتر وقت ندارم. :cry2:
    ممنون
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20